Milaim Zeka: Kurti, një anti-kosovar dhe anti-amerikan

31 Janar 2023, 13:06Rajoni TEMA

Milaim Zeka: Kurti, një anti-kosovar dhe anti-amerikan

Gazetari Milaim Zeka duke iu referuar situatës aktuale dhe presionit ndërkombëtar për të pranuar Asociacionin, tha se kryeministri Kurti është anti-kosovari dhe anti-amerikani më i madh që ka njohur Kosova.


Ai shtoi se Kurti bën pjesë në atë klasë politike dhe intelektuale që gjithmonë ka punuar kundër interesave të Kosovës.


“Amerikanërt edhe kur gabojnë nuk gabojnë. Është një kastë intelektuale dhe politike në Kosovë e cila historikisht ka menduar dhe ka punuar kundër interesave të shqiptarëve nën ish-Jugosllavi.

Kjo kastë që dikur e quante veten me krenari si jugosllavë që dikur vë vitet ’80-të na ka burgosur, përndjekur, fyer, izoluar dhe persekutuar, sot paraqitet në rreshtin e parë të patriotizmit.

Tamam si dikur që Beogradi infiltronte njerëz në mesin tonë që në pamje të parë dukeshin shumë më patriot se ne që ishim tortuar dhe burgos.

E njëjta kastë është dhe sot dhe krejt kësaj bandë nihiliste, që i ngjason Gardës Revolucionare të Khomeinit, po i prin antikosovari më i madh, anti-amerikani dhe anti-evropiani më i madh Albin Kurti”, tha Zeka në Euronews Albania.

8 Komente

 1. B
  Buda

  Kosovareve akoma nuk iu ka dale pija e "Pavaresise" dhe do te bien perseri nen pushtetin e Serbise. E kane denim nga Zoti se e injoruan, e harruan, e fyen dhe e poshteruan trungun ame-Shqiperine.

  1. s
   shqip...

   Buda, boll sprucove Negativitet ne kto Situata ,kur ato nuk i sherbejne te mires Kombetare ,(nqs je shqiptare ). Nuk ka te bej aspak me denimin e Zotit si e interpeton ti ,por me Politike te qellimeshme ,ku Bota kultivon e bie ne Pushtet _njerez te tille qe i sherbejn atyre Te Huajit kunder shqiptareve siedhe ne Shqiperi me salih berishen e ilir metaj . Bota na la si Mutin ne dere dhe ajo i mbron ala sot nga Drejtesia te vilen e dredh ne zinxhirin e vet si t'ja doj Trapi . Pra le ta shikojme realitetin ashtu si eshte ne te vertete e te bashkuar ne kto situata te pasigurta duke minimizuar demet qe po na shkaktojn Politikat e Botes

  2. E
   Erenik Doli

   Milaim Zeqo, gomare ke le, nuk je bere. Pershendetje nga Gjakova.

   1. G
    Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut)

    Perse te dogji e verteta ore Erenik?

   2. A
    Artan

    Ore Milahim! Je kunder Zajednices ? Ne se po nuk mund te jesh edhe me nderkombetaret qe si ne cdo rast shohin vetem interesin e tyre. Je budalla apo ben sikur kur thua qe amerikanet edhe kur gabojne,nuk gabojne?

    1. a
     american16al

     Ketu i ke rene ne koke! Kurti eshte spihun i UDB

     1. S
      Semi

      Ju doni hajdute o Zeka...ndaj rri ne Shqiperi ti se ke shoke plot...me mire Kurti se kta tanet qe blejne Amerikanet

      1. F
       Flamur Struga

       Vetem nga ky reagim,ky person duket qe jo vetem nuk ka stabilitet ne bindjet e veta,por te ben te mendojsh se eshte nje i cmendur ose Gjeneral Mojsi,Si nuk turperohesh kur tenton te akuzojsh Albin Kurti,si ta lejon ndergjegjja qe nuk vlereson ne menyre objektive?Fatkeqesisht peroni-personat me karakter te ketille shenderrohen shum shpejt ne kuisling te paguar rusoserbet ose ose cmenduria e keti duhet te percaktohet nga mjeket e neurollogjise.Qeveria e udhehequr nga Presidentja Vjosa Osmani,Kryeminister Albin Kurti jane simboli i rezistences i largpamesise ,i fitoreve qe RK te jete e lire e pavarur dhe sovrane,Matrapazi milaim ti je per asociavioni per kete varr te madh kombetar,ti je per rikethimin e roberise ,te okupimit,perse o sharlatan i terbuar del me artikuj te ketille ,o te dalcin syte e ballit ,Si rrenegat qe je : je edhe nje xheloz qe e urren kombin tent dhe paraqitesh nje nostalgjik i roberise ruso serbe.Ti mos e llogarit vehten Shqipetar.Asociacioni ka lindur nga aleati i armikut tone shekullor,Franca ,ajo ka qen dhe mbetet e njejta me miqesin e lashte me rusin cariste qe ne shekuj na kane demtuar...

       Lini një Përgjigje

       Blog Tema