Ndërron jetë e reja që u përplas nga shqiptari 26-vjeçar në Selanik

27 Nëntor 2022, 14:44Rajoni TEMA

Ndërron jetë e reja që u përplas nga shqiptari

Vajza 21-vjeçare nga Chania e cila mbeti e plagosur rëndë nga një makinë e drejtuar nga një 26-vjeçar shqiptar në Selanik në orët e para të së martës nuk ia doli dot.

Sipas informacioneve, ka ndërruar jetë pak pas orës 8 të mëngjesit të sotëm të së dieles, në spitalin Papageorgiou ku u shtrua në reaminacion pas një sërë operacionesh, kryesisht në kokë. Familja i dhuron organet.

‘‘Ajo ishte një fëmijë mrekulli që në lindje dhe kur u largua donte të bënte edhe një mrekulli’’ thotë nëna e saj.

26 vjeçari, pasi kishte përplasur vajzën në rrugën Egnatia në qendër të Selanikut , e la të plagosur në rrugë. Pritet të dalë nesër para gjykatës në datë 28 Nëntor.

 

3 Komente

 1. S
  Shqiptar

  Shkerdhejani kurven ne burg kriminelit. Mundesisht ta varin ne qender te Selanikut qe te marrin vesh gjithe halabaket si puna e ketij fytyre gorilles...Ja keta prerje kane krijuar imazhine e shqiptarit ne bote. Shkerdhejeni pa meshire.. Edhe e aksidenton edhe e le njeriun te plagosur ne rruge. O Zot i Madh!

  1. M
   Momqirsi grekofoneve

   O shqiptar, ai nuk eshte shqiptar por minoritar grek. Pse i ngaterron gjerat!

  2. R
   Rexhina

   Shume sakt komenti Juaj shqipetar.Ky kriminel te paguaj.

   Lini një Përgjigje