583 pedofilë rezultojnë në Serbi, numri i tyre rritet çdo ditë

26 Nëntor 2022, 12:00Rajoni TEMA

583 pedofilë rezultojnë në Serbi, numri i tyre rritet çdo

583 pedofilë janë identifikuar në Serbi, raporton Euronews Albania, duke iu referuar të dhënave të fundit të Administratës për Ekzekutimin e Sanksioneve Penale të Ministrisë së Drejtësisë.

Nga korriku deri në nëntor, numri i pedofilëve është rritur me 39.

Të dhënat e para nga shteti janë regjistruar në shtator të vitit 2015 dhe që atëherë janë mbajtur evidenca.

Megjithatë, kur bëhet fjalë për grabitqarët seksualë, pedofilët e regjistruar janë vetëm një pjesë e këtij problemi serioz.

Andrijana Radoičić Nedeljković nga një OJQ u shpreh për Euronews Serbia se këto shifra janë shumë më të larta në realitet sesa në letër.

2 Komente

 1. O
  Ortega

  583 pediatër brenda 1 M/2

  1. O
   Ortega

   Më falni lexues: e pata fjalën për km/2, dendësi me pedioatër serbë -shkie

   Lini një Përgjigje