Lirohen nga paraburgimi tri infermieret që dhunuan të moshuarën

25 Nëntor 2022, 10:06Rajoni TEMA

Lirohen nga paraburgimi tri infermieret që dhunuan të moshuarën

Gjykata Supreme ka liruar nga paraburgimi tri infermieret e përfshira në sulmin fizik ndaj një të moshuare në Pejë.

Tri infermierët e përfshira në sulmin ndaj të moshuarës në Pejë janë liruar nga paraburgimi.

Incidenti për të moshuarën u bë i njohur pas publikimit të një videoje.

Në pamjet e publikuara shihet një infermiere vazhdimisht që sulmon të moshuarën, ndërsa një tjetër e regjistron.

Tri infermiereve të dyshuara të përfshira në këtë rast, Aurona Pelaj, Altina Rexhepi, dhe Remzije Kuqi – Gashi, i ishte caktuar masa e paraburgimit prej një muaji më 2 nëntor nga Gjykata e Pejës.

1 Komente

  1. F
    Fatosi-kosove

    Kosova eshte kthyer ne nje shtet "se JO mahi" thot nje fjale e vjeter popullore, gjykata suprême ka kohe te merret me tri kurva qe pa fije turpi torturojne nje nane te gjore,per me teper rrezon vendimin e dhane me 2 nendor,po te pakten te kishte pritur deri me 1 dhjetor diten kur do ishte ofruar fundi i denimit te dhane nga nje gjykates, sinqerisht turp veqmas per gjykaten suprême qe merret le kso pisllaqe,ndoshta ky eshte rezultati i vetingut ne drejtesi qe ministresha e allbin kurrcit dhe mender presednike osmanka e proklamon tash e sa vite.

    Lini një Përgjigje