Lirimi i infermiereve, reagon vajza e të moshuarës në Pejë: Gjykata 'dhunoi' për të dytën herë nënën time

25 Nëntor 2022, 15:33Rajoni TEMA

Lirimi i infermiereve, reagon vajza e të moshuarës në Pejë:

Zhaneta Nura, vajza e së moshuarës që u dhunua fizikisht në azilin në Pejë ka reaguar pas lirimit nga paraburgimi të 3 infermiereve Aurona Pelaj, Altina Rexhepi dhe Remize Kuqi, të cilat dhunuan nënën e saj.  

Ajo shprehet se ky vendim i marrë ndaj tyre nga gjykata, ka ‘dhunuar’ për të dytën herë nënën e saj.

“Vendimi për lirimin e të pandehurave nga paraburgimi ditën e sotme nga Gjykata Supreme e Kosovës, plagën tonë në zemër vetëm sa e ka thelluar.

Shoku i shkaktuar nga pamjet e dhunës që i ushtrohet nënës time, për ‘Gjykatën Supreme’ paska qenë lehtë i gëlltitshim dhe me këtë veprim kjo gjykatë ‘dhunoi’ për të dytën herë nënën time!”, shkruan Zhaneta në Facebook.

2 Komente

 1. T
  Turp.Turp.

  Kure ligji nuk Arsyheton, dhe nuk vepron, atehere Vendimi dhe Ligji Familiare.. Te rivendoset Drejtesia Familiare.. Ndersa atyre Gjykatese e drejtues te Ligjit ,qe i liruan,, mos tju ndahen Domatet dhe Vezet kokes ,sa here te shikojen ne shetitje ..

  1. T
   Turp.Turp.

   Kure ligji nuk Arsyheton, dhe nuk vepron, atehere Vendimi dhe Ligji Familiare.. Te rivendoset Drejtesia Familiare.. Ndersa atyre Gjykatese e drejtues te Ligjit ,qe i liruan,, mos tju ndahen Domatet dhe Vezet kokes ,sa here te shikojen ne shetitje ..

   Lini një Përgjigje