Nis takimi mes Gabriel Escobar, dhe Miroslav Lajçak, me Albin Kurtin. U vonua 30 minuta se Kurti po shikonte nje ndeshje futbolli

5 Qershor 2023, 21:49Rajoni TEMA
Nis takimi mes Gabriel Escobar, dhe Miroslav Lajçak, me Albin Kurtin. U

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, dhe ai i Bashkimit Evropian, Miroslav Lajçak, kanë mbërritur në ndërtesën e Qeverisë për t’u takuar me kryeministrin Albin Kurti.
Kjo vizitë po zhvillohet në një kohë kur situata në veri të Kosovës mbetet e tensionuar për shkak të protestave të serbëve, që pasuan hyrjen e kryetarëve të zgjedhur shqiptarë të shoqëruar nga forcat e policisë.
Takimi Kurti-Escobar-Lajçak ishte planifikuar të niste në ora 20:00, por ai është shtyrë për gjysmë ore pasi kryeministri Albin Kurti ndodhej në stadiumin ‘’Fadil Vokrri’’, duke ndjekur ndeshjen për Kupën e Kosovës.
Vizita e Lajçakut dhe Escobarit në Kosovë po përcillet edhe nga një numër i medieve të huaja.
BE-ja përmes një deklarate ka kërkuar që sa më parë të shpallen zgjedhjet e parakohshme në të katër komunat dhe të organizohen në mënyrë plotësisht gjithëpërfshirëse.

14 Komente

 1. B
  Besa

  Hala e mbani per kryeminister kete IDIOT!!!!

  1. Përshëndetje zonjë sa I përket për kryeminstër kosova kur nuk ka ka qenë ma mir se tash se sipas teje duhet mi pat k'ta legenat që kan qenë deri me tash hajna renca dallavere që për të ardhur keq që gjysma kan përfunduar në gjygje edhe gjysma tjetër jan me't sikur qenët pa dhëmb vetëm lehin edhe lehin...ky bile po mundohet me ja dhonë një status që kosova kur deri me tash nuk e ka pat se kur bëhet fjalë për serbin duhet me qenë sikur pozita edhe opozita NJË e jo ma shumë me ba presion vendasët se sa ndërkombtarët me serbin kjo është marri marri kthene kokën edhe shikone serbin kur bëhet fjalë për kosovën jan gjithë bashkë a ne duhet me ngrën njeri tjetrin.

   1. T
    Tetovari

    Bravo vlla i nderuar, me shum te drejt, por kjo besa qenka hale si ata qe 20vjet e shkretuan Kosoven martire, fjala e vjeter thot 1budallaj e hudh gurin nbunar 100 te mençur sen e nxjerin. Tfl mir mbeç.

  2. Z
   Zana

   Kësaj i thonë :bir selman i nënës ç'të të qaj më parë.

   1. s
    shqiptar

    Hahahaha situate e njejte me Salen kur erdhi i derguari amerikan dhe ky trimi nuk e priti dhe daj sami i futi ate te gjatin

    1. T
     Tanguli

     Kesaj i thone qe ma rruajtet Topet ju te medias qe jeni kunder gjithckaje qe Nuk i shkone per shtat Rames.

     1. K
      Kosova e mjerë

      Mysafiret e lartë vijnë prej SHBA dhe BE dhjetëra mija km. kurse Kurti adoleshenti ikë dhe shkon të shikon futboll të nivelit terciar. Kjo nuk ka asnjë logjik të një njeriu e le hije të keqe për një pushtetar me sjellje nënçmuese, jo serioze dhe mendjemadhësi primitive. Më vije trup çfarë KM e Qeverie dhe Presidente kemi dhe na përfaqësojnë në arenën ndërkombëtare.

      1. A
       Aron

       hahahahahahahaha

       1. R
        Rikardo

        ShBA dhe BE po tregojn durim te pamase me ket pederast, ku jeni o llumi qe e votuat

        1. T
         Tetovari

         O rikardo mos i ndegjo keta gazetar lepirsa qe shpikin lloj lloj shpifjesh kunder Albinit.

        2. V
         Vezhguesi

         Po te isha une ne vend te Kurtit kete Lajcak spurdhjakun, spiunin e ruseve dhe aleatin e serbeve do e lija pas dere gjithe naten. Une do shifja edhe ndonje ndeshje tjeter futbolli dhe pastaj po te kisha humor do flisja me te. Ky Lajcaku eshe nje spiun i felliqur i KGB..me diplome Ruse. Rrace e ndyre.

         1. S
          Shqiptar

          Kurti mendon qe eshte kryeminister i Kines!

          1. B
           Baca Adem

           Idiot komplet, dhurate me e mire per serbet se Albin Kurti ne krye te Kosoves ska ku te shkoje. Edhe ne Shqiperi e patem nje te tille , quhet Sali dhe populli e coi per lesh me voten e tij.

           1. D
            Drini

            Po kosovar talebanet e palexuar? I Japan mbeshtetje talebanit Al- bin Laden.

            Lini një Përgjigje