Pas Zveçanit, edhe Leposaviçi në kryengritje: Ç''po ndodh në veriun e Kosovës?

26 Maj 2023, 16:07Rajoni TEMA

Pas Zveçanit, edhe Leposaviçi në kryengritje:

Vazhdon revolta e serbëve në veri të Kosovës. Protestuesitkanë bllokuar rrugën në qendër të Leposaviçit, që çon drejt ndërtesës së komunës. Një kamion ka hedhur zhavorr dhe është vendosur në rrugën që çon drejt kësaj ndërtese.

Ndërkohë, pjesëtarët e Policisë së Kosovës kanë rrethuar ndërtesën e komunës në Leposaviç. Aktualisht, situata në këtë komunë është e qetë dhe nuk ka numër të madh të qytetarëve që janë në rrugë. Përveç policisë, të pranishëm janë edhe KFOR-i amerikan të cilët janë duke monitoruar situatën.

3 Komente

 1. G
  Genti

  Ç'po ndodh ? Ajo që një gomar si Kurti kujton se do të tregojë dhëmbët në veri ndërkohë që i ka brekët nëpër këmbë. Hodhi poshtë gjithë arritjet e deritanishme në integeimin e serbëce në institucionet e Kosovës. Me 4 kukulla si kryetarë të "zgjedhur" ligjërisht për 4 komunat me shumicë serbe u shkatërrua gjithçka. Edhe Vuçiç nuk do kishte arritur kaq shumë falë budallëkut të Kurtit. Është fatkeqësi që Kosova ka në krye dy copa mishi me dy sy si Kurti dhe Osmani.

  1. P
   Puka

   Je qellimisht gabim, bre "gent".

  2. F
   FATMIRI

   GENTI. TRAPI JEMI NE TERITOR KOSOVAR QE TA KUPTOSH MIRE JEMI NE TOKE SHQIPTARE DHE LIGJET I BEJN SHQIPTARET DHE JO SERBET NE QOFTSE SE SERBEVE NUK JU OELQEN PER KAQ SA JU KEMI LESHUAR PE LE TE SHKOJN NE PIDH TE NENES SE VET DHE KETE RADHE DO TE KEN PUNE EDHE ME SHQIPERINE QEVERIA E KOSOVES MOS TE TERHIQET ASNJE PRESJE

   Lini një Përgjigje