VIDEO: Shihni armatimin e rëndë që policia e Kosovës gjeti në manastir

25 Shtator 2023, 13:29Rajoni TEMA

VIDEO: Shihni armatimin e rëndë që policia e Kosovës gjeti

Dalin pamje nga arsenali i armëve që u gjet sot gjatë kontrollit në manastir në Banjskë të Zveçanit, të cilin e kishin në posedim grupi terrorit prej 30 vetash.

Policia njoftoi se grupet terroriste kanë pasur sasi të madhe të armatimit.

Mëngjesin e së dielës së 24 shatorit në një sulm terroristë është vrarë rreshteri i Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, si dhe janë plagosur dy të tjerë.

Pas këtij rasti policia ka ndërmarrë një operacion ku si rezultat  kanë mbetur të vrarë 3 nga sulmuesit dy të tjerë janë plagosur.

Në afërsi janë arrestuar edhe 4 persona të dyshimtë të cilëve i janë gjetur disa radiolidhje. Të arrestuarve u është caktuar masa e ndalimit policorë prej 48 orësh.

4 Komente

 1. J
  Jallah

  Po këta ishin 30 apo 30.000? Apo do krijonin uçs e bashkimit të komunave ? Po në Serbi lanë më dyfeqe ? Të paktën për gjah

  1. s
   sam

   Dhe te gjitha keto kane qene te fshehura ne manastirin e tyre ,keto jan pra kishat e tyre te qelbura

   1. T
    Terroristet Grek po marrin Jugun e Shqiperise…

    Woooooow!!!! are you serious??? This is a fucken real army!!! All those bullets were meant to kill ALBANIANS!!!!! Serbs are really sick people!!! Kjo eshte paqia qe kerkon Edi Rama nga Serbet??? O Krye rrot ty po te marrin JUGUN E SHQIPERISE Terroristet Grek dhe ti kakaris si gjys gjel e gjys pule.

    1. J
     Ja se ku frymezohet Terrorizi greko serb

     i kan shndruar Kishat e manastret ne Baza Kriminelesh e depo Municionesh me mendimin se aty s'i shkon Mendja Njeriut se Prifterinjte jane Frymezuesit Shpiorterore te Krimineleve hah .Shiko janullen ne Shqiperi ti ,si shkon e bpo gojore ne burg madje Krimineleit te Peshkpise .Boni noj kontroll grekut janulla se mesiguri keni me gjet gjithcka kriminale .Cfar rrini si hunj gardhi pushta .Mbroni Atdheun e i qisni Gjaprinjte nga Strofkullat ,parazite

     Lini një Përgjigje