Vlora Çitaku kritikon liderët e Kosovës: Heshtje shurdhuese karshi fjalimit të Ramës dje në OKB

25 Shtator 2022, 10:29Rajoni TEMA

Vlora Çitaku kritikon liderët e Kosovës: Heshtje shurdhuese

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku ka kritikuar liderët e institucioneve të Kosovës për heshtjen e tyre pas fjalimit të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, i cili deklaroi gjatë fjalës së tij në Asamblenë e Kombeve të Bashkuara se raporti i Dick Marty-t ishte tronditës.


“Kur urrejtja për një njeri është më e madhe se dashuria për Kosovën”, ka shkruar Çitaku në Facebook.

“Kaq për heshtjen shurdhuese të Presidentes, Kryeministrit, Ministres së Jashtme, karshi fjalimit të Kryeministrit Rama dje në OKB”, ka shtuar ajo.

 

103 Komente

 1. T
  Te Lumt Vlora qe ja plas surratit Tradhetareve

  Nuk eshte rastesi qe nuk flasin sepse kta Pikerishte ata qe perpiluar Listat e Dojset Fallso kunder UCK bashke me Deshmitaret Fallso Serbe qe cuan ne Hage Drejtuesit e UCK-se Lufterat e Lirise se Kosoves nderkohe qe kta vet fshiheshin ne bodrumet ne Lufte ose i sherbenin serbeve gjate Luftes me cra vllezrit e vete kosovare . Shqiptaret s'duhet te bejne akoma sot Idiotin e Botes dhe kerkojne Mallkimin diku tjeter jashte Shtepise e kane brenda Gjaprin qe i Helmon jeten . Sa me pare ta kuptojne dhe reagojne aq me shpejt ,krijojne Shetin e jeten qe duan . Kto qe jane sot ne qeverine Kosoves vetem idiotet mundet mos ta kuptojne se cfar jane dhe kujt i sherbejne . Fakti qe asnjiher nuk kane folur pro UCK-se apo denuar Akuzat ndaj tyre bere nga Dick Kurva Svicerjane apo cilido tjetr ,flet qarte per gjithcka.Al bini erdhi ne Shqiperi dhe takoj Banden Esadiste duke bo Plane me rrexi Ramen ne Shqiperi . Cfar ka me ,per kte popull per te Kuptuar ?

  1. V
   Vranakonti

   Gjarperinj dhe tradhetar te poshter jane Kurti,Osmani qe kurr nuk punojne per Kosove .

   1. F
    Fisniku

    Tradhetar i kombit shqiptar eshte sali Berisha,i pari qe u shiti nafte Milloshevicit per tanket serbe qe gjaskosen Kosoven dhe Bosnjen si dhe Edi Rama,qe deri me sot ka heshtur dhe nuk ka thene asnje fjale kunder raportit te Dik Martit! Rames i shtohet tradhetia se ai me shume se me Kosoven i ka maredheniet me te miura me Serbine,armiken shekullore te shqiptareve atje! Vlora Citaku perfaqeson partine me TRADHETARE te Kosoves qe ka qene kunder luftes se ish Jugosllavise kunder shqiptareve atje!

    1. a
     armand

     Qenke pa shprese miku in.

     1. A
      Adi

      Fisnik emrinne bukur por trurin e thate.Zoti te dhasht mend!

      1. D
       Do shpetoje Shqiperia

       I nderuar Adi. Je i madh. Me dialektin e veriut, ke folur me gjithë urtesine e maleve shqipetare. Kur lexova komentin tend, mu duk sikur isha ulur ne odën e burrave, "Ku bajn kuvend burrat me mend t'malsisë." Atij demek Fisnikut, Zoti I dhashe mend, por Ty Zoti t'dhashte shnet e jetë, se mend paske sa per dhjete vetë."

      2. V
       Vranakonti

       Fisniku, je ne metro? Edi Rama nuk ka heshtur kurre per Dick Martin dhe me e fresket pardje ne Okb. Ke vesh,ke sy? Vlora Citaku po thote te verteten,por mes duke ty nuk te interesojne. Nuk na behet vone.

       1. V
        Vranakonti

        Fisniku, je ne metro? Edi Rama nuk ka heshtur kurre per Dick Martin dhe me e fresket pardje ne Okb. Ke vesh,ke sy? Vlora Citaku po thote te verteten,por mes duke ty nuk te interesojne. Nuk na behet vone.

        1. V
         Veterani

         Ti me emër fisnik , je një njeri që nuk dallon dot kekun nga byreku. Nuk je në gjëndje të bësh analizë konkrete për situatat konkrete. E fillon mirë në fillim, pastaj ngatëron informacionet me periudhat dhe faktet. Lexo edhe njëherë me qetësi lajmet e shtypit dhe pastaj jep mendimin tat modest dhe pa influenca politike.

         1. k
          kirurg

          O idiot, je këtu apo në ndonjë planet tjetër!

         2. F
          Fisniku

          Tradhetar i kombit shqiptar eshte sali Berisha,i pari qe u shiti nafte Milloshevicit per tanket serbe qe gjaskosen Kosoven dhe Bosnjen si dhe Edi Rama,qe deri me sot ka heshtur dhe nuk ka thene asnje fjale kunder raportit te Dik Martit! Rames i shtohet tradhetia se ai me shume se me Kosoven i ka maredheniet me te miura me Serbine,armiken shekullore te shqiptareve atje! Vlora Citaku perfaqeson partine me TRADHETARE te Kosoves qe ka qene kunder luftes se ish Jugosllavise kunder shqiptareve atje!

          1. T
           Tropojani

           Na hengesh karin dhe mutin or ti Koqevari ( fisnik ) qe vetem i tille nuk je ,ti dhe shume koqevare jeni zagaret e Serbise dhe te bashkpunetoreve te tyre Kurti -Osmani ,hani mut e mis e xini ne hohe Sgqioerine ir funderina

           1. A
            Agim

            Pisnik...Mblidh trucken ne se te ka mbetur pak...

           2. B
            Bardhyl Nazemllari.

            Te lumte ke thene nje te vertete te pa mohushme.

           3. D
            Detari

            Kjo eshte historia e Shqiptarve . Armik i njeri tjetrit vetem . Pun arnautesh

            1. H
             Hajro Lula

             Jo me sume se helenet , qe sbehen dy bashke , ne ka ne Glob njerez qe urejne njeri tjetri dhe sduan te shikojne qe tjeri te jete mire ata jane helenet ....informou me drejt gabzer i Janulle s dhe po ske gje per te shkryuar mos hidh helm pa qene nevoja ....do ta japi rogen Janulla edhe po nuk shkruajte karllikun e radhes ...debil i linduar

             1. m
              mister GABI

              Ti Lula, mos fol kodra pas bregut, se helenët bëhen bashkë, kur qinë në bythë njëri-tjetrin, dhe kur i qi turku.

              1. M
               Momqirsi grekofoneve

               Po ti mister Gabi, pse i nxjerr sekretet bythqireve greke?

               1. P
                Per zotin je i madh.

                Ha ha ha ha ha

             2. .
              .

              Να ψοφήσει οι κατσίκα του γείτονα

              1. M
               Momqirsi i grekofoneve

               Kai i mana sou na pari to poutso tou Rama sto stoma tis.

              2. M
               Momqirsi grekofoneve

               DetKari, shqiptaret bashkohen shume mire vetem ne nje pike: TE TE QINE TY DHE GREKOFONEVE TE TJERE, MOTRAT, GRATE,VAJZAT DHE KUSHERIRAT. Ne kete pike nuk bejne dallim.

               1. I
                I drejti

                O Detari o kari i lales nuk e kupton qe ketu shkruajne sherbimet serbe te inteligjences per te futur ne sherr shqiptaret?...ashtu si ti qe je grek fisqir por te pakten del hapur

               2. A
                Ana e Malit

                E cili të flasë nga K9sova ???!!! Albin katundari i Anès Malit , apo Vjosa Dosa e operacioneve? Ato e kanë mendjen vetëm tek budallenjtë që i mashtrojnë pèr votat. Atyre Edi u duhet si tradhtar, jo si patriot. Ato që Edi i thotè publikisht në Beograd, OKB,Europë apo Amerikë Albin pordha i thotë vetëm në televizionet e Kosovës. Sa për presidenten e operacionit të stomakut , ajo as vetë nuk e di pse është aty.

                1. R
                 Rorirota

                 Kryeministri shqiptar nuk e bëri ta duartrokisnin udhëheqja e Kosovës, por se ashtu e ndjen, se nuk mund të errësohet lufta çlirimtare, frytet e së cilës po gëzohen sot nga këta drejtues. Në të njëjtën kohë kur bota demokratike flet për drejtësi, nuk bën as më të voglën përpjekje të japë drejtësi. Sidoqoftë, turp për gjithë ata që nuk duan vëndin e tyre e nxisin urrejtje. Me fjalën e tij, Edi Rama tregoi se është intelektual. ????????????dhe shqiptar 100 karat! Kush e do vëndin e vet guxon të thotë atë që ndjen! I lumtë, krenarë që përfaqson Shqipërinë!

                 1. A
                  Arben dervishaj

                  Ky shkrim për ramën ësht i barabartë me një medalje bravo që ragove. se shumicën e shqiptarve i ka mbytur zullumi personal.e ka treguar istoria që shqiptarët nuk duan të jetojnë të bashkuar po secili të ket bajraktar e veta të ken pasuri personale edhe tjerët ti mari lumi shumica skan dashur kombë ndonjëherë se do ishim më të fortë se shtete që na rethojnë

                  1. K
                   Kosovari

                   Eh mer Karush, po çfare ndjen Rama mer lope? Kur uçk luftonte aq sa mundi dhe kosovaret masakroheshin Rama yt hante makarona neper azilet e Europes. Rama mor karabush ndjen vetem eren e te dukurit , te renit ne sy ,dhe deshiron thjesht te beje lajm , pavaresisht nga pasojat .Per kosoven as ka patur as ka as sdo te kete ndjenja ndonjehere!!!

                   1. R
                    Rama eshte burre te tjeret burracake kurva

                    Kosovari sje ti por noj prostitute e bordellos se shpellarit PD . KOmenti jot eshte pakuptim .Sigurishte qe Rama ne ate kohe ,s'kishte gje ne dore e asnji te drejte cfar ti tregonte apo thoshte Botes ,por salih kryelkurva po .qe i shpalli UCK si terroriste dhe furnizoj tanket e milloshevicit o bij kurvash te pafytyre qe harxhoni akoma oksigjenin e shqiperise . Perse nuk thot se cfar beri saleh brrisha jot per Luften e UCK-s kur ishte president e KM ? I sherbeu sernise ! Rama kur erdhi ne pozicionin e duhur ju a plasi surratit para Botes ate qe ben cdo Shqiptare me gjak Shqiptari si shume shqiptare te Shqiperise qe e duan dhe japin edhe jeten per kosven jo si ca bij bushtrash si ty e banda e shpellarit ktyrekurves serbe ne shqiperi .Hajt shko ha mut klysha kurve serbie

                    1. A
                     Agim - Toronto

                     Ti nuk je “Kosovari”, ti je “koqekari”. Si mund te shkruash kete koment, kur ke te besh me nje fjalim para gjithe botes. Pavarsisht qe cfare mendojme per shalgjat Ramen ( perfshi mua ), nuk mund te komentojme negativisht. Minimalisht hesht or qelbesire e Sali Bishes qe nuk ka lene gje pa bere kunder Kosoves. Kthehu mbrapa dhe kujto.

                     1. T
                      Tata luigji

                      @ Kisovari, kur motres dha mamas tende ja fuste karrin deri ne gryke serbi nuk bzaje, Tani qe rama po kerkon tu heqin karrin nga goja thoni jooooo se u mesuam me kete taktike te serbit, nese kosova ka shume si ty kosokari mire do ishte qe Rama te ngul kembe qe vucici tu vendoste ne rrjesht duke u qire pa perjashtim duke filluar nga Dosa ismanllesha deri tek Albin kurva

                      1. N
                       Nikolla Konomi

                       Nqs Rama hante makarona a ku e di une se cbente per nje gje jam i sgurt : Ai nuk shiti nafte te makina vrsese serbe , nuk arrestoi , torturoi e vrau mbeshtetes te UCK-se. Ishin te tjere ata qe e bene dhe bejne kete gje. Me cfare shkruaj me lart nuk them se Rama eshte i lare perballe Kosoves martire ...

                     2. B
                      Bardhyli nga Kosova

                      Pse duhef te jene entuziaste per fjalimin e Rames nga Shqiperia ne OKB kur ndihen Serbe dhe kane presidentin e tyre Vuciç qe mbrone te drejtat e tyre . Ai qe nuk e ka kuptuar eshte retardement mentale .

                      1. K
                       Karua e Dylit

                       Cfare thua o dylber i lindur ?? Ke idene se cthau ?? Apo je i goditur ....o Dyliiiiiii ptuuuu plere

                      2. K
                       Kurrizi I dushkut

                       Kurë qeni pa veten e tij në lumë me kockë në gojë donte ta kapte porë I humbi të dyja edhe kurti me vjosën nga eufori ose nga brenda shiqipërisë donte ti merrte të dyja porë mundësia është që ky delikat nga urrejtja s'po mban dotë asë kosovën

                       1. s
                        shqiptar

                        Kam lexuar dikur nje koment qe ne cdo 7 politikane kosovare,8-te punojne per Serbine,I kerkoj falje komentuesit te cilin e fyeva pa te drejte nderkohe qe kjo thenie e tij po behet aksiome perdite e me shume

                        1. L
                         Latif Dreqi.Bardhyli nga Kosova, tropoja

                         Ne OKB, Rama foli si te gjithe SHQIPTARET, jo si ARMIQTE e Shqiperise, veçanerishte si ARMIQTE e Kosoves. Rrofte Sali Ram Berisha! Rrofte Vjosa Osmani! Rrofte Ilir Meta! Ja honshi k.... Albin Kurtit krye(ar)mikut te Kosovs.

                         1. L
                          Latif Dreqi.Bardhyli nga Kosova, tropoja

                          Ne OKB, Rama foli si te gjithe SHQIPTARET, jo si ARMIQTE e Shqiperise, veçanerishte si ARMIQTE e Kosoves. Rrofte Sali Ram Berisha! Rrofte Vjosa Osmani! Rrofte Ilir Meta! Ja honshi k.... Albin Kurtit krye(ar)mikut te Kosovs.

                          1. B
                           Baci

                           Donika Gervalla “bija“ e heroit J.G. ka qene antiuck qe ne daljen e pare publike te UCK.Ajo ka deklaruar publikisht se ka dorezuar dosje ne Hage kundra komandanteve te UCK.Kurti dhe Osmai e bene kryediplomate te shtetit te Kosoves?Shtrohet pyetja logjike kush eshte ne krye teshtetit te Kosoves?

                           1. L
                            Loni, ish dashnori i Grides

                            Po te ishin sa 2% e Edi Rames keta amatoret e Kosoves, Kosova sot nuk do ishye zhytur ne llum dhe larg perendimit, qe e beri shtet.

                            1. T
                             TURIEMIGR

                             ORE PO CDO RAMA QE FUND HUNDET NE PUNET E KOSOVES ? SJANE TE ZOTE KOSOVARET PER TI DALE ZOT KOSOVES ? POR ATA (V .V ) SJANE TE ZOTE DHE TE THONE NJE FJALE FALENDERIMI . AMA PER TE SHARE MOS JU FUSIN NE RETH SE PASTAJ LESHOHEN SI LANGOJTE GJAHUT !

                             1. F
                              Fatosi-kosove

                              Po kush te reagon, osmanka qe ka gojen plot kunder shqiperise dhe veqmas kryemknistrit Rama njejt si shesheli, ajo eshte duke gjetur faktet e sali berishes se kosova eshte sulmuar nga Rama e jo nga hakerat serbo-rus, per osmanken dhe pjellen serbosllave kjo eshte mese e vertet,kurse kurrci dhe qeveria e tij jane ne pritje te lajmit se kush eshte me me rendesi, fjalimi i Rames ne okb apo poshtersit e sali berishes qe flliq kombin me keq se nje lavire e ndyre por qe mender presednike osmankes i konvenon sepse keshtu ka dashur edhe tata i saj,milici i millosheviqit.

                              1. A
                               Arben

                               Po flasin byrekcinjt e pushtetit nje burr shetet kur nuk rregullon dot punet e shpis vet dhe merret me lloqe kavaje se Nuki jep kuj llogari dhe don te ju jap mend te tjerve pu surrat mut

                               1. Fjala

                                Perse merziti ju shqiptaret e vertete te Kosoves dhe Shqiperise, shqiptaret e gjithe botes, kush e votoi Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin, e votova une ? E pra, antishqiptaret nuk jane te pakte andej dhe ketej, kane emra te veçante udheheqesit kriminele tradhetare te tyre, prandaj na del detyre te ruajme kombin nga keto gjallesa tradhetare ne qoftese duhet te respektojme veten dhe ata qe luftuan e dhane jeten per kete komb. Heshtja tregon se keta jane dhe bashkepuntoret e Dick Martin, jane keta qe eshte kjo gjendje shqiptare. I sinqerte, megjithese i larguar prej 30 vjet nga Shqiperia, me mbrojtjen qe i ka bere Edi Rama Kosoves ne mes te Beogradit, ne gjithe Europen dhe ne OKB e Amerike, dua ta krahasoj me ata shqiptare qe dhane jeten per çlirimin e saj. Nje mur i pa kaperxyeshem per çeshtjen shqiptare. Kjo eshte shembull trimerie, dashurie dhe guximi i nje shqiptari te vertete. Kujtoni se çfare kane bere gjithe te tjeret!

                                1. T
                                 Thjesht e sakte

                                 Rama i “fut i vize” edhe del me ba lajm ! Ka filluar ti duket vetja lider boteror !

                                 1. S
                                  Shkurt e sakte

                                  Foltore-nevojtore e dhendrit te Milices dhe burri Sllobodankes komunisti Berrisha

                                  1. M
                                   Mirmroma

                                   Po pse mor të qifsha robt merresh me karlleqe dhe nuk I thua bravo? Moj kurve serbe, a po bën lideri yt mysliman ndonjë gjë? Apo barkderrja gagace presidente e kërriçave? Rama ka ç'ka por është patriot, jo si kurvat e familjes tënde, gjakprishur.

                                  2. K
                                   Keli

                                   Ju keni qen e para qe i keni kthyer shpinen kosoves duke bashkepunuar me serbin ca kerkon qe flet akoma

                                   1. D
                                    Dritan

                                    Rama foli per kosoven dhe do vazhdoj ta mbrojw ate me cdo kusht e kesytu tregon sa lider i mire eshte

                                    1. S
                                     Sini

                                     Zoti rama foli si nje shqiptar qe ka qen gjithmon ne mbeshtetje te kosoves dhe foli sic duhet

                                     1. I
                                      Igli

                                      Rama ka qene gjithmone i gatshem per ta mbrojtur Kosoven dhe zyrtaret duhet te reagonin

                                      1. B
                                       Besnik

                                       Nje lider i pergatitur qe nuk le moment pa mbrojtur e qen pran kosoves. Kwtu i ka treguar vlerat e veta

                                       1. G
                                        Geri

                                        Shume gabim per ato qe as nje faleminderit nuk i thane Rames

                                        1. A
                                         Ani

                                         Mendoj se mga i gjithe ai fjalim duhet te kishte dhe mje reagim nga institucionet e larta te kosoves

                                         1. a
                                          aldo

                                          rama gjithmone i ka respektuar dhe ato duhet te benin te njejten gje

                                          1. i
                                           irma

                                           me erdhi mire kur rama mbeshteti me aq sa mundej kosoven dhe kosovaret

                                           1. U
                                            Ujku Plak

                                            Edhe pse kam shume pakenaqesi ndaj Administrares Shteterore ne Shqiperi, qe eshte e mbytur nga Korrupsioni, Edi Rama eshte e disata here qe na nderon me Prezencen dhe me Fjalimet qe mban para te Huajve. Sa per Kosoven, mendoi se do ishte me mire sikur çfar thot dhe ben Rama per Kosoven te shoqerohej me shembjen e Xhamijave ( te pakten te jete i barabarte nr i Xhamijave me nr e Kishave) sepse Serbise i intereson qe Kosova te shihet si Shtet Mysliman nga nderkombetaret, persa kohe Kosevaret nuk e kuptoin kete, jane te destinuar te vuajne dhe tu behen padrejtesi.

                                            1. T
                                             Teo

                                             Rama gjithmon e ka mbeshtetur ushtirin clirimtare te kosoves dhe komandanin e saj hashim thaci

                                             1. Y
                                              Ylber

                                              Ai nuk e ben kete qe te duartrokitet nga kosova ai e ben sepse ka gjak shqiptari dhe nuk do qe shpifjet e nje njeriu si dick marty te merren si te verteta

                                              1. G
                                               Gledi

                                               Keni fol teper drejte. Askush nuk reagoi dhe esht teper jo e hijshme nga ana qeverise se kosoves

                                               1. Y
                                                Ylli

                                                Heret a vone do te dali e verteta ne shesh dhe krenare per kete kryeminister qe ne cdo takim permend kosoven dhe tregon qe eshte gjithmone prane

                                                1. I
                                                 Ismail

                                                 Ama ajo vka ka remdsi esht se rama e beri per te “mbrojt tgjith kosoven e jo qeverin e kosoves qe tashme jan bere teper pasiv

                                                 1. G
                                                  Gazmend

                                                  Nje i paftyr si dick marti imagjinoje dhe emrin e ka dick-kar dmth te thot ato fjal dhe te merren per baz turp kjo gje duhet te shkoje direkt ne gjyq per histori te trrilluar

                                                  1. b
                                                   berti

                                                   dick martin nje njeri pa integritetqe do te shpifi nga kjo ngjarje ai njeri duhet ndeshkuar

                                                   1. l
                                                    labi

                                                    nje akuz e pa kuptimt kosova ishte ne luft ai thot organet me duket absurde

                                                    1. N
                                                     Nga nje qytetar SHqiptar

                                                     EDI RAMA eshte udheheqes i nivelit boteror qe nuk mund te krahasohet jo me Sali kriminelin e Alpidhin e Osmanin po as me nje tjeter Ata qe e shajne , vetem nga urrejtja se nuk mund ti vijne as deri tek . . . et sepse i madhi EDI sa here dh . . . t ben nga nje sali ,Albin ,Vjosa ,Ilir pa si Mona sa here ben shurten dalin nga dy Mona

                                                     1. F
                                                      Falje per fjalorin

                                                      Kurvat gjithmone kane braktisur familjen per dashnoret. Vjosa dhe Bin Ladeni i KOSOVES nuk bejne perjashtim Ne 1999 shqiperia e lodhur nga lufta vella vrasese qe SALIH BIN LAdEni i shqiperise mundeson si asnje popull tjeter mikepritjen e KOQEVAREVE...qe shume e harruan... .....dhe per turpin e tyre OSMANka dhe Kurti ....TURPI I KOMBIT...bashke me ilir FLORIRIN DHE saliun me DJALIn SHKELZEN GERDECI. shqiperja ne rrezik. Ujku Sali shpeton Delet Shqiptare.

                                                      1. B
                                                       Buletin Mamdia

                                                       Andej nga Tiroli çbëhet o kecër...shkohet në koncert të djelave në Vienë apo duhet këmb'e bardhë për të parë " liqenin e mjelmave " ?!

                                                       1. P
                                                        Pjetri

                                                        Turp per koqovaret,jane nje llume e te pabese njerz pisa,pse nuk reagojne apo presin bullicen e al- binhalen e apo ate kurven e gerdalles pritni reagimin e bub zhales apo te rotbeliit apo atij dijetarit te qenefeve surroit

                                                        1. P
                                                         Proshi

                                                         Ata (Osmani, Kurti, dhe gjithë ata që përfaqësojnë) janë uzurpatorë të Kosovës për interesa të ngushta pushteti dhe jo qeverisës për interes të kosovarëve. Rama i zbuloi lakuriq në mentalitetin e tyre barjaktarist. Turp për ata të përmendur në kllapa.

                                                         1. A
                                                          Alban

                                                          Pragun e deres atyre qe nuk e duan atdheun , dhe vjosa dosa eshte e para qe duhet zhduk nga aty

                                                          1. L
                                                           Luan

                                                           Kur je i pafytyre ca sben , po dua ti them vjoses a do e presesh me foton pse ka dale edi aty?

                                                           1. Çiiii...taku

                                                            Merziten per Skenderbeun e gjatë... Ambasadorja ha e pi e qi ne Amerikë hahaha mbron interesat e shqiptarve apo privilegjeve te veta..

                                                            1. S
                                                             Seli

                                                             Rama ka qen gjithmone gati per ta mbrojtur Kosoven

                                                             1. E
                                                              Elsa

                                                              Ne cdo moment te veshtir Rama i ka qendru nkrah kosoves gjithmone dhe kete e kemi pare te gjithe.

                                                              1. T
                                                               Tela Stela

                                                               Sipas të dhënave në adresën : Gentil Homme Vieille Canaille 73 . IP varibël , Dik Marti duhej me një zall të vriste një mëllënjë e një laraskë mbi çati . Serbes e ndoqën edhe shqipja me vezen në folen e shtruar edhe qyja që serbes kishte shtruar e ngrohu vezën e gjarpërit për të tyren . Kujt t'i pjellë më parë një pëllumb i artë .

                                                               1. A
                                                                Alteo

                                                                Kur flasin e keto te PD-se qe po hahen me njeri-tjetrin per kryetar opozite,imagjino skane bashkepunim mes tyre

                                                                1. A
                                                                 Antonio

                                                                 Ju te PD-se flisni kot sepse Rama ka gjithe popullin qe e mbeshtet por jo vetem shqiptaret por te gjithe njerzit neper bote sepse e shohin se ca lideri eshte

                                                                 1. N
                                                                  Nje mergimtar

                                                                  Rama me fjalimin e tij ne OKB-beri vetem detyren si atdhetar.Ai nuk e beri per te marre levdata nga politikanet e Kosoves por per te treguar se luftetaret e clirimit te Kosoves luftuan per lirine e vendit dhe dinjitetin kombetar.Lavdi deshmoreve te Kosoves.Rrofshin luftetaret qe luftuan per lirin e saj.

                                                                  1. T
                                                                   Taulant

                                                                   Albin Kurti dhe ajo dosa, me falni bel holla Vjosa Osmani jan e 2 funderina te Kosoves, qe populli koqevar i votoje ne shumice. Thiri mendjes o popull se fatin tuaj per fat te keq mund ta zgjidhi vetem Amerika dhe perpjekjet e sinqerta te Rames.

                                                                   1. n
                                                                    një ish Student i Dhjetorit 1990, prej 1996 në US)

                                                                    Tradhtia, antishqiptaria dhe perversiteti ka emër tashmë të padiskutueshëm në Kosovë, dueti Kurti-Osmani (në Shqipëri dihet prej para Dhjetorit-1990 dueti Berisha-Meta/j), si dhe injoranca e asaj pjese të Popullit që votoi këtë dyshe të pisët sa dhe Shkau (Sërbi) gëzon me tradhtinë e tyre.

                                                                    1. A
                                                                     Albi

                                                                     Rama mbajti nje fjalim dinjitoz ne okb ku mbeshteti kosoven sic ka bere gjithmon ne vizitat e tij neper vende te rendesishme

                                                                     1. G
                                                                      Geri

                                                                      Nuk e kuptoj se si shani ramen kur ai po mbron kosoven kur ai gjithmon e la trajtuar kosoven si nje vella te vogel te shteti shqipetare dhe ska len as vuci e asnje qe te perdhos kosoven

                                                                      1. J
                                                                       Jori

                                                                       Rama me aq sa ka mundesin ka dhene mbeshtetje maksimale per kosoven dhe kete ceshtje

                                                                       1. S
                                                                        Sara

                                                                        Dje ka mbajtur nje nga fjalimet me te mira rama duke diskuruar per ceshtje serioze ku nder to ishte dhe kjo e kosoves

                                                                        1. I
                                                                         Igell

                                                                         E vertete eshte po gjithsesi rama tha me shume se mjaftueshem per ceshtjen e kosoves aty

                                                                         1. K
                                                                          Kuri

                                                                          Skishin pse e qendisi mir rama fjalimin

                                                                          1. v
                                                                           valon

                                                                           Kjo dihet mire sa te jene ne krye te Kosoves plerat Osmani e Kurti me QIVERINE e ndyre kjo situate do te jete.

                                                                           1. F
                                                                            Fido Dido

                                                                            @G..Në vënd që t'i thonë Lekos mblidhi të t'u'të e e rishqyrtoni kushtetutën tutje e tëhu , se kapistrën e keni të shkurtër nga ne e Vojvodinasit , e , o ngeleni si gomerët më peng e kur t'u zgidhë zotnia (?) do i lypin ndjesë një matufi që i kishte të tepërt ndaj ju deboi , i hidhen në fyt si avdallë nga që femra nuk duhet me i'a lyp dorën djalit , djali asht mâ mirë me e fshik pëndën .

                                                                            1. H
                                                                             Henri

                                                                             Mendoj se rama nuk e ben per vemendje kete por tregon mjaft mire qe eshte nje patriot i vertet dhe qe nuk lejon te behen shpifje ndaj vendit te tij

                                                                             1. E
                                                                              Erbi

                                                                              E pavarsisht te gjithave Rama serisht e mbrojti kosoven dhe trimat qe dhane jeten qe Kosova te ishte e lire e pavarur

                                                                              1. Z
                                                                               Zeneli

                                                                               Ai fjalimi i djeshem ishte per tu degjuar shum here sidomos dhe sali nongrada qe beri me te keqen per kosoven ne ate koh, me vjen me te vertet keq qe hidhen shpifje per z.rama gjithsesi ai foli shum qart dje se ke krah mbeshtet

                                                                               1. G
                                                                                Gezim

                                                                                Rama foli mjaft mire per kete ceshtje dhe shpresoj qe dhe kosova te reagoj ndaj kesaj,duke qen te bashkuar asnje shtet sdo ket fuqin te na percaj

                                                                                1. J
                                                                                 Joni

                                                                                 Ne nej kayze si kjo te gjithe duhet te jemi te bashkuar ne nder te atyre qe e mbrojten kosoven me jete

                                                                                 1. R
                                                                                  Renis

                                                                                  Vertete per te ardhur keq heshtja e tyre pasi duhet ti dilnin ne krah Rames per fjalimin e mbajtur per nderin e kosoves

                                                                                  1. E
                                                                                   Elda

                                                                                   Respekte pafund per cdo fjale qe ka thene zoti Rama ne ate takim, ka vertetuar dhe njehere qe eshte krah Kosoves

                                                                                   1. M
                                                                                    Miri

                                                                                    Normal qe Rama do e mbeshtesi Kosoven gjithmone kur te tjeret shpifin per te

                                                                                    1. J
                                                                                     Jonis

                                                                                     Vertete mbreselenes fjalimi i kryeministrit ne ate mbledhje pasi e verteton me se miri mbeshtetjen qe ka per Kosoven

                                                                                     1. A
                                                                                      Ardi

                                                                                      Zonja ka folur sic duhet vetem bashke ja arrijme te ecim ne kete rruge

                                                                                      1. B
                                                                                       Beni

                                                                                       Duhet qe deputetet kosovar te dalin dhe te mbeshtesin fjalen e zotit rama qe europa ta shohe bashkimin tone

                                                                                       1. I
                                                                                        Ira

                                                                                        Kjo ligsira qe i ktheu shpinen kosoves nuk e di si ka goj e flet

                                                                                        1. R
                                                                                         Rea

                                                                                         E pergezoj ramen per cfare kanfolur ne ate takim, fjal vertet te drejta dhe tregoj qe e vlerson shume kosoven

                                                                                         1. K
                                                                                          Kejsi

                                                                                          Nje bravo per z Rama qe ka folur aq bukur per kosoven

                                                                                          1. l
                                                                                           lesh e li

                                                                                           Edi Rama ka fole per kosoven ne Tirane, Beograd, Bruksel dhe OKB. Kush e ka bere me mire se ai? Askush. Pse nuk e thone dot fjalen e mire kosovaret? E tha Vlora. Aty urrejtja ndaj Rames e kalon dashurine per kosoven.

                                                                                           Lini një Përgjigje