“Kemi qenë peng i një njeriu për 30 vite”, Abazoviç thirrje parlamentit malazez: Votoni shkarkimin e presidentit Gjukanoviç

24 Shtator 2022, 13:30Rajoni TEMA

“Kemi qenë peng i një njeriu për 30 vite”,

Dritan Abazoviç, i cili tashmë mban postin e kryeministrit teknik deri në krijimin e një qeverie të re, ka deklaruar se Parlamenti duhet të votojë iniciativën për shkarkimin e presidentit Milo Gjukanoviç.

Sipas tij një akt i tillë dërgon një një mesazh të rëndësishëm politik.

“Ne kemi qenë peng të një njeriu për 30 vjet. Pas tridhjetë vitesh qeverisje, jo gjithçka shkon mirë.

Mendoj se duhet ta votojmë këtë iniciativë dhe në këtë mënyrë parlamenti dërgon një mesazh të qartë se çfarë mendon për presidentin e vendit.

Tani jemi një mazhorancë e sapokonstituuar, e cila mbështet krijimin e një qeverie të re, por ajo është mjaft e larmishme me subjekte të ndryshme politike, me vizione të ndryshme. Por ne duhet ta përpunojmë”, tha Abazoviç.

6 Komente

 1. A
  Anamalasi

  I thoshin serbet këtij Abazoviqit "Albanski Çetnik" më vinte inat por paskan pas të drejtë sepse po del 7 herë më zi se çetniket serb. Argat i Vuçiqit , kishës dhe serbe dhe nacionalistëve ekstrem serb dhe kundër shetit të Malit të Zi. Shkofsh djall me gjithë atë shqiptarizmin tënd që se ke fare dhe rreshtohesh me serbo rusët kundër shqupatrëve dhe malazezëve.

  1. R
   Rrespekt Dritan Abazi

   Anamalasi ,qeke idote ose dashakeqes i shqiptareve . Te citosh tinzarite e serbeve thene mbi shqiptarin Abazi- o vic , eshte me shume se qesharake dhe naive , Dritani thot nji te vertete ,qe e kan then edhe Hetuesit e BE-se mbi Milon si nji nder Trafikantet me te medehenje ne Ballkan qe mbajti peng siedhe berisha ne Shqiperi zhvillimin e Ballkanit Perendimore . Dritani kerkon zhvillimin Demokratik dhe Europian te Malit te Zi

  2. F
   Fisnik

   Dritan Abazoviqi po del hapur si vegël e serbëve! Tash po bëhet luftë vendimtare që interesat ruso-serbe ta marrin pushtetin në Mal të Zi! Kjo është shumë e rrezikshme edhe për Perëndimin, jo vetëm për shqiptarët!

   1. p
    për ty

    Të qoftë për nder që thua "Rrespekt Dritan Abazi-viqin". Duke u munduar ta mbrojë "Albanski Çetnik-un" tregon personalitetin tëndë primitiv e trushpërlar. Komento qëndrimet dhe vlerësimet tuaja e mos u merr me fyerje qyqare e shpellarake sepse nuk ke të drejtë të quash komentuesin tjetër idiot!. Me ketë ti ke ke identifikuar vetin kush je.

    1. "
     "albanski cetnik "hahahah sa hajvane qe jane !

     ju malezes jeni njerzit me te rashe ne Ballkan . Me ju eshte e kote te diskutoshe .

    2. P
     PO , PO

     Cfardo qe te thuash z. Abazovic , e dhjeve zyrtarisht karrjeren tende dhe i zhgenjeve te gjitha shpresaat per njerezit qe te besuan , me firmosjen e marreveshjes me kishen serbe , si aktin sublim antikombetar ! Nuk besoj se mund te gjesh forca e mundesi te tjera per ta shlyer kete idjotesi kriminale qe me aq shume guxim e vendosmeri ne dem te interesave jetike te atij vendi .

     Lini një Përgjigje