Zgjedhjet në Greqi, publikohen rezultatet e para, ja cila parti kryeson

21 Maj 2023, 20:30Rajoni TEMA

Zgjedhjet në Greqi, publikohen rezultatet e para, ja cila parti kryeson

Ministria e Brendshme në Greqi ka publikuar rezultatet e para nga numërimi i votave të deri tanishme.

Në 31.1% të territorit rezultatet janë si më poshtë:


Demokracia e Re : 41.1%

- Advertisement -
SYRIZA: 20.1%

PASOK: 12.7%

KKE: 6.7%

Zgjidhja Helenike: 4.5%

Fitorja: 2.9%

Liria e Lundrimit: 2.6%

MePA25: 23%.

6 Komente

 1. V
  VIKTIMA??

  Sali-Sallam-Berisha ne "Perlen" e Fundit:Deklaron se Edi Rama Ka Vjedhur, Blere Votuesit Greke per Llogari te Nea-Demokratias....madje kete e tha edhe "Herkuli"-Flamur Noka,si dhe thuthuqi...Nard Ndoka....lol

  1. P
   Phoenix

   E kthyen kazanin dhe ne Greqi, ashtu si ne zgjedhjet lokale ne Shqiperi. E kuptuat tani qe jetoni ne nje Diktature te koordinuar Globale me protagoniste kufoma kriminale politike? Shkoni e votoni prape, qe te talin trapin me ju. Stalini thoshte dikur" Pak rendesi ka c'fare votojne ata, e rendesishme eshte c'fare numerojme ne". Se kur do te zgjohet mileti, nje zot e di.

   1. N
    Nardi

    Vetëm ai bolja që i bon fresk ka për ti mbetur.

    1. H
     Halellada

     Na plasi trapi se ca ndodh ne Halellada

     1. h
      hajd ne bythe te Athinase shkofshi te gjithe

      ne Stodhjavul shkofte gjithe Gerrqia -shteti me Shkerdhate ne Bote

      1. j
       janullatos topefagos

       sto dhjavolo me gayreece !

       Lini një Përgjigje