FOTO LAJM: Një fermer shkon me një kalë dhe një gomar për të votuar në Greqi

21 Maj 2023, 15:48Rajoni TEMA

FOTO LAJM: Një fermer shkon me një kalë dhe një gomar

Me kalë dhe i shoqëruar nga një gomar, fermeri 50-vjeçar shkoi në qendrën e votimit të shkollës së mesme speciale Argolida, në Nafplio për të votuar.

Këtë të diel qytetarët grek po i drejtohen qendrave të votimit për të vendosur qeverinë që do i udhëheqë në 4 vitet në vijim, por duket se në qendrat e votimit nuk janë shfaqur vetëm njerëzit.

Një fermer është shfaqur në në një qendër votimi në Nafplion së bashku me kalin dhe gomarin e tij.

 

3 Komente

 1. D
  DinPaku

  Me sa duket, siç ka shpjeguar lexhenda jone demokratike, ne Greqi votojne me detyrim, jo vetem njerezit, por te gjithe qeniet e gjalla qe kane mbushur moshen 17 vjeç.

  1. M
   Mira

   Së bashku me kalin dhe gomarin e tij?! ???????? Djali i kalit është gomari?!

   1. K
    Krisithoni

    po ty Mira te pelqen kali apo gomari ?

   Lini një Përgjigje