74-vjeçari nga Vlora kërkon grua: Të jetë e ndershme dhe e sinqertë, mundësisht të ketë arsim të lartë

11 Mars 2023, 17:28Sociale TEMA

74-vjeçari nga Vlora kërkon grua: Të jetë e ndershme dhe e

Pëllumbi, një 74-vjeçar nga Vlora, kërkon të lidhet me një grua nëpërmjet televizionit.

Pëllumbi tregon se jeton i vetëm që nga viti 2006, teksa shton se me gruan e tij të ndjerë kanë pasur një marrëdhënie shumë të mirë.

Partnerja që 74-vjeçari kërkon, sipas karakteristikave që e imagjinon Pëllumbi, duhet të jetë e moshës 60-65 vjeç, të jetë e ndershme dhe e sinqertë e mundësisht të ketë arsim të lartë.

"Pas vdekjes së gruas në vitin 2006, jetoj i vetëm në Vlorë. Dashuria ime me gruan ka qenë shumë e madhe. Jemi dashuruar që në klasë të 9-të. Kemi qenë shokë gjatë gjithë jetës, të pandarë gjatë gjithë kohës. U martuam në 1973-ën, por jeta jonë, dashuria jonë, gjithë ajo e mira që kishim me njëri-tjetrin, nuk na u kurorëzua me një fëmijë.

Në 4 Dhjetor të 2006-ës, gruaja ime pësoi një infrakt në punë dhe vdiq, kjo ishte vdekje dhe për mua sepse unë atë e kisha prej 40 vjeçe, bashkëpunëtore dhe grua të mirë. Ajo ishte gjithçka për mua. Që nga ajo kohë, e deri më sot, unë vij muaj për muaj dhe e vizitoj varrin e saj, e pastroj, e rregulloj.

Vetmia është shumë e rëndë, nuk mund ta mendoj asnjë njeri se sa e vështirë është vetmia. Ajo të shkatërron nga nervat, të shkatërron trupin, të shkatërron shëndetin, të bën gjithçka të keqe nëpërmjet streseve që fiton. Unë që kam pasur një grua shumë të mirë, kam pasur një jetë shumë të mirë dhe duke krahasuar atë jetë më të tanishmen, jam shumë i shqetësuar.

Mirëpo fuqi kam akoma, mundësi kam akoma. Perëndia na e ka dhënë jetën, ajo na e merr. Unë kërkoj që të njihem me një grua. Të jetë 60-65 vjeçe, të gëzojë shëndet. Dua që të jetë e ndershme, e sinqertë ashtu siç jam unë. Nga ana ime do të ketë të gjithë shërbimet që i nevojiten një njeri e do të jemi përkushtuar ndaj saj, këtë gjë kërkoj dhe nga ajo. Mundësisht të ketë arsim të lartë, të komunikojë e të merremi vesh për medimet e njëri-tjetrit dhe të jemi në gjendje që të kuptohemi", shprehet ai.

47 Komente

 1. s
  spata

  O budalla .Te ndershmeharroje kete kushte .Nuk po gjejme per djemte te tille e jo ti qe do vetem te lepiesh . Nuk duhet te jete vlonjat .Vlonjatet ne te tilla raste kane parasysh keshillat e te parve .Sa te jete kyci dores te me rruajne tra... vajzat e Vlores .

  1. D
   DinPak

   Ti spata, ja fut kot qe ky xhaja nuk eshte nga Vlora. Sepse, ajo thenia e kycit te dores eshte per vajzat e Vlores, por xhaja nuk e ka kusht per gruan e re qe te jete nga Vlora.

   1. @
    @spata

    Nuk jeni të zotë të komentoni pa fyer?

   2. s
    sapa

    Diploma nuk eshte problem ne vendin e hajduteve keshtu qe arsimin do te ta prezantoje nusja e ardheshme!

    1. ?
     ????????????????????????

     idiote ..te kishte keto kushte do e kisha marr vet hahaha

     1. T
      Tartufi

      Ky eshte nje cope [ kryc ] i viteve 73 ,qe te mbaruarit e shkolles se mesme dhe te larte i quanin dhe i quajne [ intelektuale ] intelekt lesh,,,,,,,o kryci i Vlores ti kerko nje grua per ta pasur nje shoqe ne kete jete te vetmuar,qe te mundon ,,, por o qesharak nuk eshte e domozdoshme qe mbarimi i nje shkolle ,qe ke mbaruar dhe ti te plotson ate qe te mungon !!!!! Intelektual leshi si ti do te te leje dhe te vetmuar ,por te ben dhe qesharak . Gruaja percaktohet nga te tjera gjera ,jo nga mbarimi i klasave te shkolles.

      1. L
       Lal Myzeqeje.

       Kërkesa e zotërisë duket e arsyeshme, por ka brënda saj një mungesë mjaft të rëndësishme, duhej pasqyruar në të dhe aftësia seksuale e zotërisë, një aspekt ky shumë domethënës.

       1. T
        Tironsi

        O Laluc Myzeqeje, po ça llafos ti ere bythkokle!? Po ai në pasqyrë t'i ka rrëfyer aftësitë e koqeve kur thotë:. .... Fuqi kamë akoma, mundësi kamë akoma.... Njashtithi ti po nuk besove shko takoje dhe........ pse jo provoje.

        1. P
         Për Lalin

         "Mirëpo fuqi kam akoma, mundësi kam akoma." Kjo është @ Lal

        2. X
         Xhelua

         O Lal Muzeqeje po ai po kerkon grua ti po shpreson kot.

         1. X
          XXXL

          Gazeta po ben "Big Karin", turp me cfare problemesh ndeshet shoqeria dhe shteti shqiptar me cfare merren keta gazetare gay.

          1. P
           Plaku

           Kerkese normale ne nje vend anormal. Nuk kemi pse zgerdhihemi per ato qe kerkon ky zoteria. Ky zoteria eshte nje person qe kerkon te pergjysmoje vetmine e diteve. Nqs ekziston nje zonje ne te njetat kushte qe kerkon dike qe te shkembje nje llaf gjate dites ...ska asgje te keqe. Nuk po kerkon as dasem , as seks as mbeshtetje financiare. Brravo per guximin per te dale hapur ne kerkesen e tij . Gjerat e tjera shkojne si pas moshes.

           1. D
            Draper dhe Çekan

            Me te ndershme se Doriana sgjen! Foli mendjes.

            1. G
             Gjeli

             Nuk e ka formuluar mire kerkesen ka gabime drejtshkrimore dhe e dyta per te ndershme vajzat qe 12 vjece e hane ukun

             1. T
              Tirona

              Bej nje aplikim tek shpia e te moshuarve dhe do ti kalojshe vitet e pleqerise shume mire midis te moshuarve te tjere dhe me kujtimet e bashkeshortes se ndjere.

              1. A
               Accidentally_genius

               Mos u tallni o qenerit e mero corapes..ai ka hall.. vetmi..etj etj..askush sja di hallin..ju ske pse e shani o kurvat e mero karit..halli i ketij ju rente dhe juve qe e shani ketu

               1. D
                Dani USA

                Po je i pasur nuk ke nevoi te ketkosh te vien vete per ndryshe bjeri me dore mir thot ai kometusi me larte o idiot i lindur.

                1. K
                 Kris

                 Burri ka nevoje per nje shoqe .Ka plot gra qe duan nje shok Po ku ta gjejne. Merua e ka lene pa adrese

                 1. J
                  Janaqi

                  Xhaja paska pjerdhur me kohe. Pra sic thone tironsit i ka nxjerre pellumbat xhiro. Se kuptoj pse e nxjerrin e tallen me te.

                  1. R
                   Rabia nga Kellezi

                   C'do me thene e ndershme ne te 60-tat, kur je bere si fizarmonike?

                   1. S
                    Stergjyshi i Bledi Manes

                    hahahaha, po edhe 35 apo 40po te jete, ky nuk eshte kundra. Thote 60, apo 65 per te qene brenda me opinionin e fshatit....hahahaha. Po ka para apo vetem pensionin nuk na thote...hahaha

                   2. n
                    neseba

                    Mjaftë me këto komente bajate, nuk u gdhëndët o milet, i di vetë hallet e tia, vereni veten në vënd të tij, jeta e vetmuar është e vështirë. Ai e ka zgjedhur vetë rrugën se si mund ta kërkojë. Merruni me punët tuaja, mos u merrni me punët e të tjerve!

                    1. n
                     neseba

                     Mjaftë me këto komente bajate, nuk u gdhëndët o milet, i di vetë hallet e tia, vereni veten në vënd të tij, jeta e vetmuar është e vështirë. Ai e ka zgjedhur vetë rrugën se si mund ta kërkojë. Merruni me punët tuaja, mos u merrni me punët e të tjerve!

                     1. O
                      Old lovers

                      Haha te ter me diplom jan ne shqipri. Sdo Kesh probleme.

                      1. A
                       Ada

                       O zot te rrosh vet see mendja te paska lene

                       1. V
                        Vlo Njati

                        "Dua grua" thote byreku 74 vjecar !!! Gjeje vet o tutkun, bridh nga lagja, nga qyteti, fshati! Po gjete ndonje qyqare si ti merre, se nuk gjen "grua" per qef jo me shkolle te larte por edhe pa shkolle! Se grate 60-65 vjece i duan burrat 50 cjec dhe jo 74 !

                        1. k
                         komentues falas

                         Kerko grua se gati jane lajmesit ne gazete se nuk kane pune tjeter vetem te marrin neper goje hallexhijte; kete mendje dhe pergatitje kane, qenie te gjallosura qe kane mesuar te flasin si reflekset e majmunit. Ne vend qe te tregojne nje pike aresye dhe respekti derdellisin si mos me keq. Kjo eshte edukata sot dhe kultura, ç'u duhet shkolla?!

                         1. V
                          Vfk

                          Tarbith ose matuf dukesh qe je me shkolle Nate.Mut shpellari.

                          1. P
                           Pensionist

                           Kërkesa e zotit Pëllumb është më se normale. Rrethanat e jetës së tij, siç shkruan ai vet, e detyrojnë të ketë një GRUA të ndershme dhe të sinqertë (jo një kafshë), për të vazhduar jetën, e cila është ndërprerë për shkak të gruas së tij të dashur, që u nda nga jeta. Uroj që të ketë mundësinë dhe fatin e mirë. Duket njeri i sinqertë. Komentuesit e mësipërm, që tallen me fatkeqësinë e tjetrit, u këshilloj t'i thërresin mëndjes, ndryshe do tu uroja pa ngurim: e provofshin në lëkurën e tyre. Vetmia në moshën madhore për burrin është çdo ditë shkatërrim mendor dhe fizik i pandalshëm. Z. Pëllumb, në se nuk gjen dot një zonjë, siç pretendon, mos humb kohën më tej. Rekomandoj të shikoni mundësinë e sistemimit në ndonjë Qendër Sociale...

                           1. Q
                            Qytetar i zakonshem

                            Pije me nder kupen "helmit " qe te ka cakuar fati. Mos e hidh hallin tend ne tavoline sepse behesh gazi i botes . Ate çeshtjen e dipllomes duhej ta kishe hequr nga diskutimi qe te mos beheshe kaq qesharak ne "tragjedine" tende. Lutju Zotit te vere dore e te ta zgjidhi hallin o keshtu o ashtu.

                            1. T
                             Tironci

                             Jan nga 28 vjeç e si gjejn dot grat me kto kushte mer xhaxh , qe e kan dhe dyfekun te ri fringo , ty te esht ndryshkur dyfeku e kerkon te nderçme , megjithate te uroj fat endrra jan me kto kushte ben vaki dhe dalin.

                             1. A
                              Ali Peza

                              Te jesh i ndershem nenkupton ne te gjitha aspektet e jetes dhe jo vetem ate seksuale.

                              1. E
                               Enes

                               Po mire mor komentues, pse talleni me nje burre te moshuar qe ndihet i vetem? Mendoni sikur po talleni me babain tuaj.

                               1. F
                                FATMIRI

                                TANI NE FUND TE JETES KERKON GRUA O KOKE LOQE MBYLLE JETEN ASHTU SI TE KA ARDHUR ME KUJTIMET ESE KALUARES

                                1. e
                                 edi km i qiverrise

                                 fatmiri , omelsinat haen edhe ne pleqni .lerini pleqt ne te drejten e tyne ,te shijojn jeten deri sa jne gjall . secili jetoj jeten e vet sot . kujt ja don shpirti ja don mer tej ,c'ka t'koqe ktu ! tregoni pak rrespekt per te moshuarit o njerez ,sepse s'ju kushton shume

                                2. K
                                 Ks

                                 Ky qe kerkon grua eshte me se normale, por ka kushtezuar shanset e tija me menyren si eshte shprehur qe ne fakt eshte paraqitur me i komplikuar se ç‘eshte. Kush kerkone partnere duhet te bej leshime ngase askush nuk eshte perfekt, duhet qe te llogarise edhe te kaluaren apo mundesite/paaftesite e tjetrit. Narcizmi i tepert eshte shkaktari nr 1 i vetmise.

                                 1. G
                                  Gjeli

                                  Komentuesit kane te drejt te tallen se ai e do te pa shpuar edo dhe me shkolle te larte mundesishte diplomate a avokate formulumi mund ta ishta afersishte keshtu " te jete e sjelleshme e komunikushme e urte po edhe pak e pashme

                                  1. R
                                   Reply to Gjeli

                                   O Gjel, o t'u shpofte koka, o debil. E ndeshme nuk dmth e pashpuar o rrote mulliri, e ndershme do te thote gje tjeter fare, se nqs ka qene e martuar me pare dhe i ka vdekur burri nuk dmth se nuk eshte e ndershme.

                                  2. S
                                   Shqiptari

                                   Ktu nuk tallet njeri me kte zotri se kerkon grua per te shtyr pleqerin , por njerzit qeshin se ky e kerkon me shkoll te lart kjo hap debatin , megjithate i uroj fat kti zotrie dhe pleqeri te mbar .

                                   1. r
                                    romi

                                    90% e komentuesve janë kaq kafshë sa pyetja eshte: si ja dalin të shkruajnë!?

                                    1. R
                                     Reply to romi

                                     Ke shume te drejte o romi, po ja qe keshtu ka erdhur koha, edhe kafshet mesuan te shkruajne dhe nuk mund te rrine pa kafsheruar edhe me te shkruar.

                                    2. S
                                     Skela

                                     Sa keq katandiset ai qe provon vetem nje ne jete . I humb orientimi fare.

                                     1. R
                                      Reply to Skela

                                      Ashtu eshte o Skela, me mire jeni juve qe provoni zero, e keni Veriun ngado qe te ktheheni.

                                     2. M
                                      Muli

                                      Fol me Moniken o zoteri, ajo ta zgjidh hallin, te ndershme, me shkolle etj. Lidhu se nuk ngelesh pa gje...

                                      1. T
                                       Toni M.

                                       Zoteria mendon per te ardhmen... dmth vitet po kalojne dhe mbas 5 ose 10 vitesh pleqeria e vetmuar eshte shume e keqe... ose me qarte me u kthyer te tema e zoterise ku ai mendon qe... mosha 80-85-vjec eshte si puna e femijes qe lind dhe kujdest mamaja.. kurse zoteria mendon tani eshte koha qe te shoqerohem me nje femen 60-65-vjecare.. ku mbas 5-10 vjetesh dmth zonja te jete 65-70... keshtu i takon qe zoteria per zonjen qe kerkon te jete sherbetore e zoterise...?Ndoshta ia vlen ( mendimi im personal) nqse zoteria eshte mire nga ana ekonomike dhe mund te gjeje... dhe po qe se nga ana ekonomike eshte dobet... shume e veshtire te gjeshe nje femen si don zoteria.

                                       1. O
                                        Opinion

                                        Te detyruan apo deshe ta kruaje me gjethe fiku?Dhe sikur kerkesa jote te jete e sinqerte per te cilen nuk dyshoj gabon vendin ku e shtron.Duke qene ndoshta nje person i respektuar tani tutje do tallin bythen me ty.Ke te aferm shoke dhe miq dhe ne menyre konfidenciale tju thuash problemin tend kjo eshte menyra me efikase mendoj dhe jo te vesh tellallin dhe te behesh gazi i botes.Ne kete vend edhe te kesh njeqindperqind te drejte te nxjerin nga shinat jo me te kerkosh si nje lolo nuse ne nje moshe ku pjekuria per gjithe ato vite qe ke mbi supe qenka larg teje paske mbetur koqe gjynah.

                                        1. D
                                         D.Didani

                                         Lexova komentet e idiotave komentus. Qysh ne keto komente kupton se ku eshte katandisur shoqeria jone! Personi ne fjale per mua eshte simbol i nje familjari te persosur! Tallen njerzit se ai kerkon "Nje grua te ndershme,60-65 vjecare!!" O tyca...nuk kerkon nje grua te virgjer ,por nje grua te ndershme! Ndershmeria eshte nje nocion i gjere, qe nuk mund ta kuptojne idiotet,rrugacet,kurvaret,dhe jo familjaret! Gruaja e ndershme do te thote per nje cift te moshuar besnikeri,perkushtim,dashuri te sinqerte,pranim i huqeve qe do sjelle pleqeria,reciprocitet ndjenjash dhe jo te tallet ne lagje se burrit te saj p.sh. i shpetoj nje pordhe! Do te vecoja nga kerkesat e ketij mikut fatkeq vetem kerkesen per nje grua me shkolle te larte! Jeni ne nje moshe qe do bisedoni si cift dhe nuk do filozofoni! Kete kusht mund ta heqish o mik :: Te tjerat qe ke thene jane perfekt! Te uroj fat!

                                         Lini një Përgjigje