FOTOT: "Leku letër", Sandër Frangaj konkurs ndërkombëtar për të ndërtuar godinën e televizionit

11 Mars 2023, 12:23Sociale TEMA

FOTOT: "Leku letër", Sandër Frangaj konkurs

Një kompani portugeze me seli në Porto, Ooda, njofton se ka fituar konkursin ndërkombëtar për projektin dhe ndërtimin e godinës qendrore të re të TV Klan. 

Sipas projektit të paraqitur në faqen e vet online, projekti paraqitet në volum cilindrik të çrregullt që imiton mbivendosjen e pelikulave të filmit. Materiali i përdorur në fasadë do të jetë xham, me mjedise të brendshme me hapësirë dhe larg rregullimit funksional tradicional: korridor, zyra, studio. 

Objekti pretendohet se do të jetë një lloj ikone arkitektonike e Tiranës dhe e parë në maket duket si nje dekaratë delirante dhe arrogance që pak përkon me detyrat e një medieje. 

Nga ana tjetër pikërisht për këtë arsye projekti ilustron kohën që jetojmë dhe penetrimin e medias si pushtet kryesor në një vend ku media është ndër bizneset kryesore. 

Lidhur me financimin apo vlerën nuk jepen të dhëna, ndërkohë që raportohet se për vitin 2021, TV Klan deklaroi xhiro vjetore 17 milionë euro. 

37 Komente

 1. A
  Agim

  Ca lidhje ka gjithe kjo gjuhe urrejtje, apo keni inat ju se jeni me zyra apartamenti?

  1. N
   Nul Moka

   Paskan edhe lopë.

   1. O
    Operacioni Zjarri

    Ne token e kujt do ndertoje televizionin ky?

   2. D
    Doni

    Fiks ahahahhaha. Sado qe ecen me lepirje Merua serishte eshte poshte.

   3. R
    Raimond vlonjati.

    Do te jete nje kuplara' e madhe. Drejtor do te jete Ardit Gjebrea, berber, Reiz Çiço, ne lavanteri, Eni Çobani, hidraulik, mekaniku Hason, shef i stafit te skuthave do te jete Blendi Fevziu.

    1. A
     Alex

     .... dhe kryeredaktorja, personazhi në foton e fundit.

     1. R
      Ramond kari me gunga

      Te gjith keta ....miq te Ilir Metaj spiunit , cobanit kokmadh ....e more vesh ore bajge ?

      1. 6
       600 vjet nuk u poqe , o shqiptar o ...............

       gjigand je..........."berber reiz çiçi"

      2. N
       Noci

       Keta moren kinostudion nga Sala dhe miliona euro nga qeveritë per reklama si tv lepires me çdo qeveri

       1. s
        sander mafishja,sherbetor i shpellarit

        aq sa ka vjedh sandri qekur doli nga burgu,ku ja rrasi saliu,nuk harxhohen,jo per nje tv bordello,por te ndertoj gjithe Shqiperine.saliu ngriti piramidat me leke dhe sandri nderton tv piramida ku mbledh njerzit me te degjeneruar

        1. D
         Dakord

         Sander nuk ka vjedhur ne fakt. Ka perfituar. Fundja eshte biznesmen dhe jo misionar

        2. G
         Go West

         Kjo eshte shfaqja me e paturp e harbuterise pseudogazetare tipike shqiptare. Ne nje shtet me ligje ketij "Bossi" ja sekuestrojne krejt pasurine mafioze te vene duke perdorur median per shantazhe e presione. Asnje mafie e njohur nuk ka arritur kete nivel sofistikimi dhe paturpesie si "mediat" shqiptare te tranzicionit. Nje gazetar i pasur eshte nje bandit.

         1. t
          tetovari2

          Faji është në ligjin për mediat e lira dhe liria e shprehjes!!! Pra keqpërdorimi dhe interpretimi i ligjeve të sipërcituara sipas interesit.

         2. R
          Refugjati

          Cdo gje mund te nderosh me lek ?????

          1. b
           blushi

           Ky arqitekti nuk ka te beje gje me Zogun qe Fevziu te na i spjegoje se si dhiste dhe vriste Zogu. Po habitem qe Kokedhima nuk vazhdon leksionet se si mund te behesh milionier . Kushedi sa turiste do te shtohen tani .

           1. K
            Katunar Surreli

            Leku leter u ka bo per ramen qe do boj kopshtet e babilonise n’oborr t’zyres se shtetit, jo n’oborr t’shpis vet n’surrel me leket e veta po me leket tona!! Ky privati (i te 1001-tave) te pakten i ka lekt’ e veta

            1. R
             Rrofte shemtira

             Nje shemti me shume ne Tiranen perhere te shemtuar si ne komunizem si tani, hiq godinat italiane dhe shtepite e vjetra, gjithcka tjeter ne Tirane eshte turpesisht e shemtuar

             1. G
              Genc tironsi

              KUR NUK BEZAN SHTETI LIGJOR FRANGAJT BOJN NAMIN E ZI ME PASNITE E VUME ME ANTILIGJ.

              1. E
               Eni

               Te ardhura 17 shpenzime 30...si ja del? Kudo ne bote do e conin ne faliment....nderkohe nderton ....e sigurt 70% do jene apartamente...do I ndertoje pa tvsh ....

               1. f
                fredi

                E gerryen perbrenda Meron.O Mero, nje kulish i ZP,i zerit te genjeshtres s'mun te jete per fjalen e lire.

                1. M
                 Mero Topja

                 U merzit Mero Topja i gjore se Sandri ia ka gjetur anen Gjatoshit te korruptuar dhe e rrotullon sipas deshires se loqes, bashke me bolin e TEG, kur vjen puna ne koncensione, rruge e lajme propagandistike per Rilindjen e kalbur

                 1. S
                  Skenderbegasi

                  Perse nje konkurs nderkombetar per nje fabrik genjeshterash? Çani ta futi Fev-black me nje volum cilindrik.

                  1. x
                   xen bythqiri buzpidhi

                   Andej nga anet tona thone : Nga e thena ne te bere , te ndal nje mal i tere .....keshtu dhe godina e Frangajt , kulishit te familjes Berisha

                   1. S
                    Shkodrani-Belgjike

                    Frangaj ka vjedh me sali zezen, si u bënë këta milionera, të gjithë njësoj ishin 90. Ky ska pagu taksat bashk me Topin e te tjere. Kan marr para te pista nga ruset e mafia te vejn gjoba sipas interesave.

                    1. E
                     Eni

                     Ne gjithe boten ka Pole me kulla....ne Tirane kudo ...si gishti mesit cdo lagje...kti bajga e qerpici e ktu kulla Luksit...fiks Medelin...jepi Edi...prisnim shtet nga ty

                     1. D
                      Draper dhe Çekan

                      Ka bere lek sander mafishja ne kohen e rilindjes I ka qi belane! Kush financon thote titulli! E kush tjeter pervec qeverise qe ska byth ti bej inventarin e fitimeve dhe taksave.

                      1. S
                       Shqiptari

                       Le te shpresojme qe do ktheje mbrapsh kinostudion si prone publike.apo mos ndoshta e ka privatizuar dhe do ndertoje pallate me Zenin.?

                       1. N
                        Noc Rroku

                        So gjo, shum shpejt ka për t'ja dhi noj tjetër. Hajt ju rujt Zoti

                        1. G
                         Gazetari

                         Vefa group

                         1. L
                          Luizi

                          Kinostudioja eshte prone e Shtetit Shqiptare dhe jo e byth lepirsit Frangaj! Kinostudioja duhet te shitet dhe parate te shkojne per kopshte e çerdhe,shkolla ,dhe jo ta menaxhoj nje nje maskara, sevil i ndyre.

                          1. R
                           Robin Hood

                           O Mero! Beji fresk Edvinit me loqet e Temes, se tjeterkush i merr llokmat

                           1. u
                            uskania

                            Duket si mulli bloje.

                            1. K
                             Kastriot bejko

                             Sander bythlepiresi i pushtetit hajdut ka marre boll tendera tani do ndertoje godinen e tij ne token e grabitur

                             1. Një bordello rrumbullake..për klanin e salehut.

                              1. q
                               qytetari

                               Kete godine mund ta quajme... U be muti mullar. I pershtatet gjithe klanisteve te Frangajt se aty ka mbledhur bajga mbi njera tjetren

                               1. E
                                Elton

                                Leket qe ja zhvasin popullit cdo dite me patformat televizive .

                                1. S
                                 Stergjyshi i Bledi Manes

                                 Shume e bukur ndertesa, arkitektura e vecante. M'u duken si monedha njera mbi tjetren ne fillim, por qenkan si pelikulat e filmave. Bravo kapitali !

                                 Lini një Përgjigje