Alpinistët serbë rrëshkasin gjatë kalimit nga Valbona në Theth, 1 i plagosur dërgohet me helikopter në spital

26 Mars 2023, 15:26Sociale TEMA

Alpinistët serbë rrëshkasin gjatë kalimit nga Valbona

Katër alpinistë serbë kanë mbetur të plagosur, pasi kanë rrëshqitur gjatë kalimit nga Valbona në Theth.

Mësohet se alpinistët kanë marrë lëndime në trup. Në vendngjarje kanë mbërritur menjëherë efektivët e Forcës Ajrore, me dy helikopterët AB 206 dhe EC 135.

Një prej të plagosurve është transportuar drejt QSUT dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve, ndërsa 3 të tjerët fatmirësisht pa lëndime serioze.

4 Komente

 1. H
  Hako

  Ky eshte turizem.Me 30 € perfiton xhiro me helikopter me kosto 5000€.Diferenca paguhet sigurisht nga taksapaguesit e varfer Shqiptar.Nje zgjidhje do te ishte moslejimi i hyrjes se turisteve pa siguracione.

  1. K
   Ku i dihet. ?

   Nese vertete eshte Aksident ... Sherbim sa me te shpejte cili do qofte .. Nacionaliteti nuk luan role. ! Por duhen hapur syte. ! se mos este ndonje Aksident i improvizuar dhe ne Spital jepe ndonje pako me Euro tja dergojne Saliut ose Metes. ! se Ju duhen per trazura para zgjedhjeve. !

   1. K
    Ku i dihet. ?

    Nese vertete eshte Aksident ... Sherbim sa me te shpejte cili do qofte .. Nacionaliteti nuk luan role. ! Por duhen hapur syte. ! se mos este ndonje Aksident i improvizuar dhe ne Spital jepe ndonje pako me Euro tja dergojne Saliut ose Metes. ! se Ju duhen per trazura para zgjedhjeve. !

    1. K
     Ku i dihet. ?

     Nese vertete eshte Aksident ... Sherbim sa me te shpejte cili do qofte .. Nacionaliteti nuk luan role. ! Por duhen hapur syte. ! se mos este ndonje Aksident i improvizuar dhe ne Spital jepe ndonje pako me Euro tja dergojne Saliut ose Metes. ! se Ju duhen per trazura para zgjedhjeve. !

     Lini një Përgjigje