“Doni të vdisni live”- Ahmeti: Po të isha në detyrë, do t’iu shoqëroja në komisariat

11 Mars 2023, 21:30Sociale TEMA

“Doni të vdisni live”- Ahmeti: Po të isha në

Kamera e emisionit “Review” në Euronews Albania, ishte këtë të shtunë në rrethrrotullimin e Saukut, ku ndodhi aksidenti tragjik me tre viktima të enjten.

Gazetarja Jonida Shehu dhe eksperti Artur Sulçe dhanë një intervistë live nga vendngjarja.

Por gjatë intervistës ndërhyri, ish-shefi i Policisë Rrugore të Tiranës, Krenar Ahmeti, i cili i kërkoi moderatores dhe ekspertit të mos qëndrojnë në karaxhatë pasi është e rrezikshme.

“Nëse unë do të isha oficer i policisë, shef i policisë rrugore, të dyve që jeni në karaxhatë unë do ju shoqëroja në komisariat pasi jeni në zonë të rrezikshme.

Karaxhata është pjesë e rrugës e destinuar vetëm për lëvizjen e automjeteve. Eksperti që ke në krahë nuk ka as foshforeshente dhe ju nuk keni veshur, Jonida kaloni në zonën e sigurisë. 

Ke vizën pa ndërprerje, jeta juaj është shumë e rëndësishme. Ne jemi modele dhe nuk mund t’i japim shembull qyetarëve të dalin në karaxhatë. Nuk mund të dalim në rrugë aty, zotëria pa fosforeshente se jeni dhe ekspert rrugor.

Ju aty nuk jeni shumë vizibël, një makinë aty mund t’iu amrrë jetën. Jeni live doni të vdisni live”, tha Ahmeti.

8 Komente

 1. N
  Neutrino

  Nga e keni peshkuar këtë fjalë. Kararxhatë

  1. E
   Ervin

   Mire qe kjo gazetarja flet pa marr fryme.Por se ka as etiken e gazetarise.Moj zonje cfare kuptimi ka te besh transmetimin nga aty pas 3 ditesh qe ka ndodhur aksidenti?Je idiote apo ben vet?

   1. L
    Lavdosh

    E cfare eksperti qenka ky, kur nuk di rregullat elementare per te mbrojtur vetem e tij, pseudo ekspert

    1. D
     Deglisi

     Visible dhe live? Cdo te thoni me keto fjaleve qe nuk Jane te gjuhes shqipe

     1. S
      Soreto

      Megjithese kishte te drejte, ky ish polic Ahmeti u shfaq njeherazi arrogant, injorant, prepotent dhe pordhac. Gjitheshka mund ta kishte shprehur me me takt, kulture dhe ne menyre qytetare.

      1. b
       bimi

       eh mo Soreto... te kujtoj nje fjlai te madhe qe nuk mbaj mend kush e ka thene... po do te besh armiq thuaj te verteten ...... edhe ju po e ofendoni ate robin vetem pse ka thene te verteten ... munde ta urresh kte polic ahmetin per 100 arsye te tjera ama ne kte rast po thot nje te vertete....

      2. x
       xha Beqo

       ky eshte standardi i ekraneve shqiptare,

       1. l
        labi

        Kur shikoj keto aksidente dhe te tjera qe kane ndodhur,kur lexoj ose degjoj ne lajme se si dhe sa u helmuan nga ushqimi,kur shikoja pronarin e hotelit ne Drimadhe qe as mirmengjes nuk i thoshte pushuesve me vjen te qesh kur dwegjoj Dritan Hilen qe reklamon turizmin Shqiptar.Mjafton nje aksident ose nje semundje ti ndodhi nje turisti ne Shqiperi dhe e ka te sigurte vdekjen,ashtu si ka ndodhur ne fakt,nuk ka mjekesi efikasi,mjaft nje turist te dali me makine ne rruge dhe ne cdo moment i rrezikohet jeta nga shoferet Shqiptare,ashtu si ka ndodhur ne fakt,mjafton nje turist te shkoje ne cdo restorant rrezikohet nga helmimi dhe diarreja barkuk,mos te them dhe me keq pasi ne restorante nuk ka rregull dhe kontroll.Kur pashe dhe kete gazetare i thencin qe dilte me pseudo specialistin ne ate menyre ne rruge e kuptoj mire pse jemi ne kete derexhe.

        Lini një Përgjigje