EMRI: Kush e zëvendëson Bajram Begajn si Shef i Shtabit të FA

2 Gusht 2022, 13:34Sociale TEMA

EMRI: Kush e zëvendëson Bajram Begajn si Shef i Shtabit të FA

Gjeneral brigade Arben Kingji pritet të jetë Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Shqipërisë.

Raportohet se me propozim të Kryeministrit Edi Rama, Presidenti Bajram Begaj pritet të dekretojë Gjeneral brigade Arben Kingjin në këtë detyrë.

Gjeneral brigade Arben Kingji mbante deri tani detyrën e Komandantit të Forcës Tokësore. Më herët ai ka qenë Komandant i Batalionit të Mbështetjes në Shtabin e Përgjithshëm të Forcave të Armatosura.


Gjeneral Brigade Arben Kingji zëvendëson në këtë detyrë Bajram Begaj, i cili u zgjodh President i Republikës së Shqipërisë.

8 Komente

 1. v
  vlora.vlora

  ha ha ,o pelesh karri ,me rastin e luftes ne ukraine i coni keta plehrat tane per pervoje ndonje 6 mujor dhe pastaj i beni shefa dhe gjenerale ,se e keni mbushur ushtrine me te pa afte ,ate graden qe kane duhet te derdhin gjak qe ta fitojne

  1. H
   Hajduti i Surrelit

   Do e zevendesoj ndonje infermier lol

   1. U
    Uran Marku

    Berisha yt e beri sefte .....Arben Imami Minister i Mbrojtjes .....lol lol

   2. F
    Fitimtari i pa mundeshem

    Vlora.vlora nga Tropoja . Vlora ty , te dhjet me nje mut .

   3. K
    Kombi

    A e ka pasaporten Bullgare ky Kingji se Shqiptare nuk eshte????????

    1. k
     kombi i vertete , jo turk

     Pse nuk eshte shqiptar dhe ç'lidhje ka me Bullgarine , more rrote kari ?

     1. K
      Kombi

      O loqe po pyete njehere se mos del e vertete

      1. H
       Hasoni

       O hajdar i vertetë pse merr flakë ai është qytetar shqiptare 100% nuk është shqiptar etnik do të thotë zoteria me siper që pyet a e ka pass bullgare, ske faj sufllaqet ju kane bë dëm veres shume mustarde

     Lini një Përgjigje