Flet nëna e Gert Shehut: Ai nuk është as agjent, as ka lidhje me policinë. Djali ka 5 vjet që mjekohet

6 Dhjetor 2022, 16:10Sociale TEMA

Flet nëna e Gert Shehut: Ai nuk është as agjent, as ka lidhje me

Ermira Kaçaçi, nëna e 31-vjeçarit Gert Shehu i cili sot sulmoi me grusht kreun e PD Sali Berisha gjatë protestës së PD, hodhi poshtë akuzat se djali i saj është agjent krimesh apo i lidhur me policinë.

Në një intervistë për gazetarin e Euronews Albania, Eni Ferhati, nëna e 31- vjeçarit tha se djali i saj ka çrregullim bipolar dhe mjekohet prej 5 vjetësh.

“Ai nuk është as agjent, as ka lidhje me policinë. Është i sëmurë me çrregullim bilpolar, ka epikrizë, mjekohet prej 5 vjetësh. Nuk e dija ku ishte. Në mëngjes e lashë të qetë, i thashë rri në shtëpi, sikur ta parandjenja.

Ka qenë 2 herë në urgjencë të psikiatri, 1 herë e kam çuar me polici se ka qenë keq”, tregoi nëna e 31-vjeçarit.

Ajo tregoi se djali i saj mjekohet me medikamentin Tegretol dhe ndiqet nga mjeku Sadik Lala.

Tegretoli, është një antikonvulsant që ndonjëherë përshkruhet si stabilizues i humorit në çrregullimet bipolare.

Përveç konfiskimeve dhe çrregullimeve bipolare, është gjithashtu e përshkruar për lehtësimin e dhimbjeve në nevralgjinë trigeminore.

24 Komente

 1. A
  Aron

  Pikerisht, keta te Saliut kane gjetur dike ne keto probleme dhe e kane vene te bej kete akt. Kaq e thjeshte. Dukej qarte te gjitha levizjet dhe jo levizjet qe u bene ne ate kohe, si edhe personat qe ishin afer si Meta qe qeshte.

  1. V
   Vranakonti

   Kjo nena e djalit Gert Shehu, qe goditi Berishen me grusht,duhet te kerkoi nga drejtesia,dhunimin e djalit nga badigardet e Saliut qe e masakruan dhe ai eshte tani ne spital. Ata te pergjigjen pse nuk e izoluan,pse nuk e moren e ta çonin ne polici,pa dhune,por u hodhen si ujqerit mbi ate njeri te semur. Turp per ata dhe turp per Sali Berishen qe organizon keto skenare.

   1. P
    Poshte avni rustemi

    Po ja te te qi motren nenen dhe ty ky i semuri i shkrete dhe pastaj ta trajtojme me dinjitetin e duhur qe i takon

    1. m
     mendimi im

     Nuk ka te beje dinjiteti ketu por ligji. E kuptoj situaten. Ne momentin kur kjo ngjarje ndodhi njerzit e zakonshem nuk mendojne gjate dhe pritet gjithcka te ndodhe por, te behet ajo qe u be nga njerezit qe pretendojne te udheheqin shtetin neser, kjo nuk shkon. Cili ligj e justifikon dhunen e ketyre njerezve kunder nje njeriu te parmatosur ? Keshtu do veprojne keta neser kur te jene ne pushtet ? Keshtu e respektojne ligjin keta njerez ? Berisha ka humbur shume sot, me te edhe Shqiperia. Protestae sotme ishte e gabuar qysh ne mendim.

   2. E
    Emma

    Pershendetjet me te ngrohta i dergoj zonjes Ermira Kaçaçi: "Hallall e paste qumeshtin e gjirit qe i ke dhene Heroit te Popullit Shqiptar- Gerti Shehu, per aktin e larte te grushtimit te tradhtarit te Atdheut, kreut te agjentures serbo-ruse ne Shqiperi, Sali Sheqere Vuk Karaxhicit!

   3. S
    Sherim djalit ,kjo ka Rendesi...

    Kjo Nene duhet motivuar qe djali i saje te Mjekohet dhe te kete nje shendet te Rregullt .Te tjerat Komentet Jane fjale boshe..

    1. L
     Lala i Lushness

     Më të sëmurë se djali jan ata që e sfrytëzuan, nënë zeza, (të shkuara e shërim të shpejt). Që i lumshin duart i lumshin, thjeshtë nuk ishte dita.

    2. S
     Sherim djalit ,kjo ka Rendesi...

     Kjo Nene duhet motivuar qe djali i saje te Mjekohet dhe te kete nje shendet te Rregullt .Te tjerat Komentet Jane fjale boshe..

     1. S
      Sherim djalit ,kjo ka Rendesi...

      Kjo Nene duhet motivuar qe djali i saje te Mjekohet dhe te kete nje shendet te Rregullt .Te tjerat Komentet Jane fjale boshe..

      1. e
       emigranti

       ti moj nene duhet te krenohesh sepse djali jot vrau nje kriminel ai duhet te kishte pistolet ose mitroloz

       1. B
        Bedri Islami

        Mero Baze do botoje shpejt e shpejt nje Kartele mjekesore te ketij Gerti Shehut...se ja ka marre doren Kartelave te budallenjve qe me ate te Edi Rames!

        1. f
         fteri

         Me që ai djali e goditi me dorën e majtë ,bilbilos ky katran ,ai donte edhe një grusht të fuqishëm djathtas të ja kisht nxjerr nofullën nga vendi ,atëherë do kishte pushuar akuzat ,njashtu si akuzoi Fatos Nanon se vrau Azem Hajdarin kur vetë e futi në kurth !…..Turp the qafën plak i rrjedhur ,ky nuk ik në atë dynja pa gjakos përsëri vendin si në 1996-97-98 ,gërdec dhe 21 janar ,Parlamenti shqiptar e presidenti aktual ,duhet nxjerr jashtë ligjit nongratën Sali Berisha të arrestohet për goditjen e jugut shqiprisë për hapjen e depove të ushtrisë ,vrasjen e mbi tre mijë shqiptarve në 1997 ,për prishjen e festës madhe të samitit europian në shqipëri.Policia të arrestoj mercenarët e Sali Brishës që rrahën e masakruan djalin Hero që ledhatoj Sali murtajnë

         1. U
          Ujku Plak

          Ne Kokerr te Burgut i con dhunuesit e Djalit, te paguajn shpenzinet per ta mjekuar ne Klinikat me te mira ne Shqiperi ose jashte., per fatin tende te keq je ne Shqiperi ku nuk ka Shtet

          1. S
           Shqiptari

           Nuk duhet me u nxitu mos i besoni kalimthi se grat e PDs jan intrigante , del si nona te bej çorb te tjeret ai isht ok normal duan ta paraqesin te smur psiqik , un nuk i besoj grat e PDs jan te ndyra ato kerkojn snajpera dhe dinamit , per intrigante jan skandaloze , kujdes duhet me u siguru .

           1. P
            Papavangjeli nga Vlora

            Sala është mjeshtër i mashtrimeve. Nuk e ka për herë të parë. Qytetari dixhital i tij është shumë inteligjent dhe i jep informacione të sakta . Brenda orës Sala zbërtheu gjithë ndodhinë , si të ishte Ricard Sorge . Po tashmë i ka dalë boja heroit Sali ,shyqyr që shpëtoi ne kaq , se mund të kishte rënë dhe nokaut , po goditja u realizua ashtu siç e kishte planifikuar nga regjizori .

           2. h
            hrushovi

            ky ka mend sa per te tere shqiptaret se ne qe jemi gjoja pa kartel si minjt vrimave nje bravo te madhe ketij djali po Sala as cip as diman nuk ka 4 vrau ne bulevard dhe gjemb si hyri ne kembe

            1. D
             Drini

             Plehrat malok ju sulen me grushta, keta jane bodyguardet e saliut? Djali ka nevoje per mjekime qofte psikike qofte fizike. Dhe plehra sali do hedhur ne gjyq megjithe tufen e malokeve

             1. U
              USA

              SHERIM TE SHPEJTE GENTIANIT TRIM , AY VERTET ESHTE I SEMURE , POR MBETET NJE TRIM I RRALLE , SHERIM TE SHPEJTE. USA

              1. L
               Loran

               Po ku do shkosh moj budallaqe ti me ate antikapatin tend ke derrat e keni prenotu vendin ...

               1. P
                Ps pd lsi, llumi komtar

                Bravo moj nen per ca ke lindur kte qe I beri jot bir sali gerrdecit sja ka ber gjith shqipria,ju uroi jet te mbar familjarisht, Pacin fain e sales ramuti dhe like llomarina ????????????????????????????????????I lutem zotit

                1. ¿?

                 Ashtu eshte o shoke, Saliu sot ka bere nje gabim shume te madh qe nuk kishte me vete nje grusht ilace dhe nje got uje gati, qe kur e goditi me grusht ky trimi, ti kishte dhene me nje here ilacet dhe ujin dhe jo te leshonte bodigardet si te cmendur qe e rrahen kete te gjorin. Pse? Sepse goditi me grusht ate qe keta bodigardet paguhen qe ta mbrojne. Dynja e mbrapshte shume ti gjuan me grusht dhe ata ne vend te te japin ilace te rrahin.

                 1. Q
                  Qytetar

                  Ik mi patronazhiste e pazarit te ri! Ti lef gjithe diten per lalin! Tepelense m.... qe i kendoni akoma Enverit!

                  1. S
                   Shqipe

                   C’far ke me Tepelenen,qe te shkerdheft Shqiperia fisin edhe faren…?!

                   1. Q
                    Qytetar

                    Jeni si une katunaresh ju ne Tepelene. Kaq.

                  Lini një Përgjigje