FOTOT/ Rama inspekton punimet për projektin e Lungomares në Durrës: Faza e parë përfundon në Qershor

7 Shkurt 2023, 14:59Sociale TEMA

FOTOT/ Rama inspekton punimet për projektin e Lungomares në

Në Durrës po zhvillohet projekti i Lungomares së plazhit, punimet e të cilës u ndoqën gjatë ditës së sotme nga Kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiakja e Durrësit.

Në një postim në Facebook, kreu i qeverisë thotë se faza e parë e punimeve të Lungomares prej 2 kilometra, do të përfundojë në muajin Qershor.

“Me Anin, kryetaren e palodhur të bashkisë dhe skuadrën e Fondit Shqiptar të Zhvillimit, për të ndjekur nga afër ecurinë e projektit të madh të Lungomares së Plazhit të Durrësit, ku po punohet për fazën e parë prej 2km, e cila do të duhet të përfundojë në qershor, ndërkohë qe paralelisht po finalizohet edhe projektit i zgjerimit të konsiderueshëm nga deti të sipërfaqes ranore, që do të nisë nga zbatimi në fund të sezonit turistik, së bashku me segmentin tjetër të Lungomares prej 1km, ku plazhi do të lidhet me Portin e Ri Turistik”, shkruan Kryeministri Rama në Facebook.

11 Komente

 1. E
  Edkari

  Ta q1fsh4 familjen ke Lungomarja Durresit.

  1. T
   Taku

   Nuk e di pse po me DR e ka personale ky deputeti jone...o e shef te fundosur e te zbrazur e le edhe mallin

   1. S
    Sali Ramkar Berisha

    Urithi nuk e ka qejf habitatin per NJEREZ.

   2. G
    Genti

    E dhjenë plazhin. Tani s'ka metur gjë tjetër veçse ti bëjnë mutin sipër. Investimekot më kot vetëm sa për të vjedhur. 30 vjet hajdutllëk dhe shkatërrim. Prandaj dhe rinia ka marë dhenë dhe ikën nga sytë këmbët. Ju bëfshin helm e ilaçe brez pas brezi këtyre qelbësirave që e vodhën dhe shkatërruan ktë vend.

    1. L
     Luli

     Genti po flet pa ditur cpo ndodh. Ate plazh e dhjen ata qe lejuan ndertime deri te vija e ujit. Projekti synon zgjerimin e reres duke i marre detit mbi 10 metra. Kjo eshte gje e mire dhe teresisht e mundur me metoda qe tashme bota I ka perdorur. Me keto metoda vendet arabe kane ndertuar qytete te tera.

     1. N
      Narco-Mafia Edlulistan

      Tamam si Lul Basha ke fol, ose si zedhenes i Edroges.

      1. M
       Muzaka i Ri

       Po ti nuk e di qe Genti rri te keneta, dhe nuk e di si ka qene plazhi?

     2. C
      Cajupi

      C'eshte kjo injorance e madhe qe po permbyt Shqiperine si nje mallkim i gjuhes shqipe dhe i identitetit tone kommbetar? Gazetare e poitikane jane sulur si hiena kunder gjuhes sone. "lungomare" eshte vewtem nje barbarizem (italianizem) qe na i fusin per te zevendesuar fjalet e bukura shqipe buzedet dhe anedet qe tingellojne shume me bukur dhe me shkurt se ai barbarizem.

      1. a
       anti25642654censurë

       e ka pas gjyshen italione ka porti i venecjas o lale!!po na kulturo nga pak!!po bën marrveshje me italinë që dhe ata ti quajnë shëtitore,ne pedonale,buzdet,ne lungomare!! do kulturohemi dhe ne,or ti!!buzdet,andet,është katnarçe,lungomare!?nuk e kuptojmë,por e dimë që o e jashtme!!osht gjuhë e jashtme or taj!! vari hejbet këtij muti se nuk ka faj ai!!shko një herë dhe pyet një pjesë të ne shqiptarëve,pjesën më të madhe!të gjithë "lungomare",dhe po të bësh gafë të përmëndësh ndonjë nga fjalët shqip që përmënd ti!?të kujtojnë se jemi tu u integru në europë!duhet të shkojmë dhe ne përpara!!

      2. a
       anti25642654censurë

       përfytyroni sikur anxhela merkel të "inspektonte" rrugët a lungo maret e gjermanisë?? do mbetej rrugëve e shkreta!!si puna e këtij koqes sonë!!

       1. o
        ora

        Kryeministri te ecë në këmbë vetem 100 metra te lungomare tek Mali Robit dhe të shoh se lungomare eshtë kthyer ne parkim dhe lokalet janë zgjeruar pemet nuk jane mbjell , dritat e rruges nuk ekzistojne ajo duket si trotuar i ngushte. Sa i perket kryebashkijakes ajo eshte sekretarja e Vangjush Dakos dhe klanit te tij.Takimet me militantet behet te Flay Vangjushit Te gjithe i puthin doren Don Vangjushit ne krye te tavolines ku merr pjese edhe Luan Zaza kompani. Zihuni demokrate deri ne zgjedhje mbas zgjedhjeve. puthni doren Don Vangjushit

        Lini një Përgjigje