Rama ndan pamjet nga hidrovori i Karavastasë: Një nga investimet më të mëdha në bujqësi

3 Tetor 2023, 13:59Sociale TEMA

Rama ndan pamjet nga hidrovori i Karavastasë: Një nga investimet

Kryeministri Edi Rama ka ndarë disa foto nga puna në hidrovorin e Karavastasë.

Përmes një postimi në Facebook, Rama bën me dije se ky është një nga investimet më të mëdha në fushën e bujqësisë, që do të garantojë kullimin e rreth 7 mijë hektarëve të tokave bujqësore në Divjakë e Lushnjë.

“Vijon puna në Hidrovorin e Karavastasë, një nga investimet më të mëdha në fushën e bujqësisë, që do të garantojë kullimin e rreth 7 mijë hektarëve të tokave bujqësore në Divjakë e Lushnje”, shkruan Rama.

 

2 Komente

 1. b
  bujku

  po per vaditje, çdo te behet

  1. M
   Messerschmitt

   dhe kjo gjsme ka kushtu 1 miliard evro ....kush ta beson kete ...pika

   Lini një Përgjigje