FOTOT/ Rama publikon pamjet nga tregu i ri agroushqimor në Farkë: Hapësirë me kushte shumë të mira për fermerët e për konsumatorët

19 Mars 2023, 09:55Sociale TEMA

FOTOT/ Rama publikon pamjet nga tregu i ri agroushqimor në Farkë:

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga tregu i ri agroushqimor në Farkë, ‘AgroPark Tirana’, i ndërtuar posaçërisht për fermerët, të cilët mund të shesin produktet e tyre me zero taksa, ndërsa konsumatorët do t’i blejnë më lirë prodhimet bio, të kontrolluara dhe të certifikuara sipas standardeve europiane.


‘Mirëmëngjes dhe me tregun e ri agroushqimor në Farkë, një hapësirë e re shembullore me kushte shumë më të mira në çdo aspekt për fermerët e për konsumatorët, falë bashkëpunimit të Ministrisë së Bujqësisë me Bashkinë e Tiranës, ju uroj një të diel të mbarë.’- shkruan Rama.

Tregu AgroPark Tirana pritet të sjellë fitime më të larta të fermerëve falë çmimeve më të ulta të qiradhënies dhe mos-tarifimit të çdo produkti që qarkullon në treg, si dhe çmime më të lira për konsumatorin.

17 Komente

 1. Z
  Zagali

  Bravo. Suksese te metejsheme. Ec perpara gjigandi Rama.

  1. k
   k

   Duhet ta çoje në kavajë tregun se farka është shumë afër tiranës.

   1. Q
    Qytetari jo dixhidal

    Po parkimi i makinave ku eshte? Mos valle ajo siperfaqe toke ne krahun e majte te ekranit, duhej te ishte bere parkim ,ashtusi ne vendet perndimore,apo duhet te grinden nje here e pastaj te mendohet per parkim. me sa shohim ambjenti brenda rrethimit nuk eshte i bollshem. Pa mendojeni nje here! Mbase une kam te drejte .

    1. A
     Arla

     Nje hapesire qe ka per ti ndihmuar shume fermeret,si gjithmone qeveria nuk zhgenjen me punen qe ben.

     1. L
      Lea

      Gjithmone qeveria ka menduar per fermeret,hapesire mjaft e nevojshme per fermeret

      1. K
       Kleo

       Puna e qeverise Rama flet vete,cdo sektor e ka zhvilluar vecanerisht tregun agroushqimor

       1. t
        titi

        suoer shume buku

        1. N
         Nori

         Investim shume i mire ne ndihme te fermereve

         1. B
          Beni

          Kushte shume te mira per te gjithe fermeret

          1. J
           Joni

           Nje hapsire shume e duhur per fermeret

           1. G
            Goni

            Sa mire qe jepen gjithe keto mundesi te mira e per fermeret

            1. A
             Ani

             Dicka mjaft e mire e cila do i vije mjaft ne ndime banorve te kesaj zone

             1. A
              Ani

              Tashme tregetaret do te kene se ku te shesin produktet e tyre

              1. L
               Lola

               nje mundesi e mire per te gjithe fermeret te shesin produktet e tyre.Bravo per kete investim

               1. R
                Rezi

                nje investim i duhur per ate zone dhe per te gjithe banoret qe jetojne aty prane

                1. u
                 urim

                 ka lezet o vlla te ken nje treg te madh

                 1. s
                  sindi

                  Sistemimi eshte perhere i nevojshem sepse duhet ofruar cilesi ne sherbim

                  Lini një Përgjigje