FOTO+VIDEO/ Rikthehen nostalgjikët e Enverit: Postera e portrete në ditën e çlirimit të Tiranës

17 Nëntor 2023, 11:50Sociale TEMA

FOTO+VIDEO/ Rikthehen nostalgjikët e Enverit: Postera e portrete në

Nuk kanë munguar as këtë vit nostalgjikët dhe ithtarët e Enver Hoxhës, të cilët janë organizuar që në mëngjes me rastin e ditës së çlirimit të Tiranës. Edhe pse shi, në qendër të kryeqytetit kjo pjesë e nostalgjikëve që janë kryesisht të moshuar, kanë kryer ritin që tashmë bëhet çdo vit në SHqipëri, në ditëlindjen e Enver Hoxhës, datat e çlirimit dhe në  maj.

 

 

8 Komente

 1. F
  Fisniku i Freskut

  Ne vend te Enver kriminelit duheshin nxjerre posterat e heronjve dhe deshmoreve te Luftes Nacionalclirimtare qe falen jeten per lirine .

  1. N
   Nul Moka

   Dhe aq kriminel nuk ka qenë.......... . Në fakt është vështirë të gjesh një që është dënuar tërësisht pa faj................ . 4 852 janë të vrarët për 45 vjet....... . Duke filluar nga 24 maji 1944....... . Që atëherë fillon numërimi...... . Me ballistët që u vranë në luftë........ . Në këtë numër hyjnë edhe diversantët që u përplasën me ushtrinë apo dhe popullin mbas 1945............ . Në këtë numër hyjnë edhe të dënuarit me vdekje se vrisnin për gjakmarrje....... . Në këtë numër hyjnë edhe të dënuarit me vdekje se vidhnin apo përdhunonin........ . Pra nuk paska qenë dhe aq kriminel Enveri....................................... . E do ti sa janë vrarë në Jugosllavi?........ 82 mijë persona. .... . Po në Rumani?...... . Rreth 190 mijë persona.......... . Dhe në raport me numrin e popullsisë atje regjimi ka vrarë 3 herë më shumë se në Shqipëri................... . Por politikës së ditës në vendin tonë, i leverdiste ta propagandonte Enverin si diktatorin më të egër të Europës Lindore............

  2. U
   UÇK

   Shumë më i mirë Enver Hoxha se Sali fashisti

   1. E
    Evropiani nga Shqipëria

    Ku është ndryshimi midis idhtareve / trushplarëve të Salës

    1. S
     Shefki

     Sa ma Lart Veprat e SHOKUT ENVER HOXHA LAVDI per JETE e MOTE. Shefki Mexhani SH B A

     1. S
      Shefki

      Sa ma Lart Veprat e SHOKUT ENVER HOXHA LAVDI per JETE e MOTE. Shefki Mexhani SH B A

      1. N
       Nje i Moshuar

       Clirimi e gjeti Shqiperine te shkateruar dhe i ngjante nje FSHATI TE MADH . Keshtu qe eshte dashur shume pune per ta administruar nga e para mendoi se nuk ka qene kollai . Patjeter qe eshte dashur pune,disiine e regull dhe me ndergjegje te larte . Persa i perket Arsimit, Shendetesise dy hallkat kryesore emancipimi i gruas krijimi i fabrikave uzinave kombinate e plot gjera te tjera qe i dhane jete vendit zhdukja e shume semundjeve si malrja sifilizi tifo. Si mund ta quash kriminel nje udheheqes kur beri shume per popullin, mund te jene bere dhe gabime gjate ruges por joti faturohen te gjitha Enver Hoxhes jane dhe ata qe duhet ti zbatonin me ndergjegje.Ka dhe sabotime, Ja ku jemi sot cfar duhet ti themi Sali Berishes qe i shkateroi te gjitha ato qe ndertou Enveri ? Duam zduam ai do kujtohet si njeri pozitiv.Lavdi heronjeve dhe deshmoreve te luftes Nacional Clirimtare me ne ne krye Enver Hoxhen i pa haruar kujtimi i tyre.

       1. d
        democrati

        Une e urrej ate kriminel por keto qeveri e opozite dordoleceah bene qe populli te ktheje koken mbrapa dhe te thote me mire nje tiran si Enveri se sa keta njerez te papergjegjeshem ndaj atdheut…

        Lini një Përgjigje