Mero Baze tallet me Blushin: Ka më shumë leverdi të merret me plehra, se me libra

16 Nëntor 2023, 17:14Sociale TEMA
Mero Baze tallet me Blushin: Ka më shumë leverdi të merret me

Ben Blushi çdo Panair Libri këto vitet e fundit, nxjerr ndonjë libër.

Dhe rri nga mëngjesi në darkë aty, duke shitur libra.

Ndërkohë gazetari Mero Baze, ka ironizuar së fundmi Blushin.

“Dikush t'i thotë kësaj agjencisë së marketingut që propozon librin e Blushit për Nobel se pagesa për Nobel është 1 milion euro, kurse pagesa nga inceneratorët 2.5 milion euro.

Ka më leverdi të merret me plehra”, shkruan ai.

17 Komente

 1. K
  Këta duhen ricikluar si plehra

  Po Mero po,po Beni i dha dorën Lulit dhe është i lumtur,dhe mundet të takoj edhe saliun e ti jap njoftimin për në gjyq....

  1. R
   Raimonf vlonjati

   Dmth Mero po thote qe Blushi mer para nga inceneratoret qe ka Veliaj . Pra verteton ato qe thote Berisha se Veliaj i jep para Blushit

  2. C
   Coli

   Mero je fantastik

   1. V
    Vjosa

    Për Librat e Bibilushit nuk i harxhoj leket kurrë, dhe të mi falin nuk i dua.

    1. H
     Humoristi

     Cmimet i japin ishspiunet e sigurimit te shtetit,ish kryeredaktore te gazetave e revistave komuniste.Blushi ka shume miqesi te trasheguar me shefat !?

     1. p
      pinokio

      z.Baze! Shumë të lexojnë,por të jesh i ndërgjegjshëm,ka dhemjaft pyka ,që s’të kuptojnë.Janë fanatikët shabllonisrët e fjalorit dhe gramatikës,që rrinë mjaft larg gjuhës sarkastike me taforike.

      1. K
       Kolonel Janulla ne shtratin e vdekjes

       Si per te shtuar ironine e te na vere buzen ne gaz , vini re se kush e ben vleresimin e Mero Bazes dhe te Ben Blushit , nje. . . me budallai i tufes se shpellareve te Vicidolit ! Injoranca e tij eshte per tu mbajtur koleksion dhe te perdoret si materjal ilustrues per studjuesit e fushes perkatese ! Ja , kategoria e tij kerkon te qeverise Shqiperine !

       1. V
        Vllai blushit

        Hahahah i madh Mero...ka tigra po ka dhe uritha qe merren me.inceneratoret

        1. R
         Rilindjoti

         Iu paska hyre grindja e ndasia mes koorporate more Mero. Mos i bini keshtu Topit, se po ju la dhe Topi, do shkoni vetem tek Carlo Syzja dhe Koli per te folur. Pastaj, ti keshtu i bie vetes me qafe, Rama perpara Topit, te hedh ne kosh si lecke te perdorur. Mos i harroni fjalet e asaj delegates se Beratit: "Vellezer, asgje nuk ju kerkojme, vetem te mos percahemi". P.S. mos e fshi mundesisht kete koment

         1. T
          Tallavaja e piktorit

          Lexoni librin dhe pastaj derdellisni.

          1. k
           kola

           mero ja ke fut kot, shume mire qe shet libra, libri eshte dituri,

           1. F
            Fjale me vend

            Cfare lidhjesh gjeniale ben mendja e Mero Bazes !!!

            1. L
             Lasgushi

             Mero,më fal! Por është shkrim me vlera.....deri historike. Cudi se ju tepelenasit,nuk shquheni,për humore të këti niveli.

             1. r
              ronny

              Mire e ka thene Mero....cfare ti shtosh me shume...Ky Blush Lushu dhe ai ufoja Fevziu ndezin motorret para panairit vjetor dhe mxjerrin nga nje pacavure...se u ka ngelur gjembi I lavdise jo ne bythe por ne koke....dhe aq me shume qe perpiqen aq me shume plera botojne .Me zor nuk behesh dot shkrimtare I madh o palle.

              1. g
               gENCI

               per keta qe komnetojne ketu fiks ke shkruar mero. si puna yte jane dhe keta, sulmojne benin apo ndonje tjeter se bejne libra. KUKUKUKU. e tregove veten qe je katunar dhe i pandreqshem. MORRR DO NGELESH GJITHE JETEN bashke me keta haxhi qamilet qe komentojne ketu te ty dhe shajne dike se ben libra. PTUUUUUU FARE E KEQE FSHATARE. PTUUUUUUU

               1. X
                Xyzeta

                Degjojeni Meron!

                Lini një Përgjigje