Gazetari turk kërkon azil në Shqipëri, rrezikon dëbimin drejt Turqisë

17 Shtator 2022, 17:49Sociale TEMA

Gazetari turk kërkon azil në Shqipëri, rrezikon dëbimin

Një shtetas turk ka kërkuar azil në Shqipëri pasi pretendon se në vendin e tij i rrezikohet jeta.

Ahmet Emre Okur është gazetar dhe u ndalua në Rinas.

Sipas avokatit të tij Arben Llangozi, autoritetet shqiptare duan ta dëbojnë drejt vendlindjes pa procedure ligjore.

3 Komente

 1. S
  Shqiptari

  Pse apo per ti bere qejfin baba dovletit.

  1. a
   american16al

   Gazetari duhet te trajtohet sipas ligjeve nderkombetare pavaresisht marredhenieve sh miqesore me Turqine.

   1. v
    vk

    Ctu desh me Shqiperine nuk e di qe Rama eshte bere synet ne Anadoll

    Lini një Përgjigje