I mbajti lekët që kishte fituar, Adi Krasta nuk lejon Eva Alikajn t'i përmendë emrin Luiz Ejllit (edhe se tradhtoi Berishën)

31 Maj 2023, 17:05Sociale TEMA

I mbajti lekët që kishte fituar, Adi Krasta nuk lejon Eva Alikajn

Vite më parë, Adi Krasta refuzoi për dy netë me radhë të përmendte emrin e këngëtarit Luiz Ejlli teksa e prezantonte në Festivalin e RTSH-së.

Kënga e Ejllit vinte në bashkëpunim me Rezarta Smajën, me titull “Ra një yll” por Krasta nuk denjoi t’ia përmendë emrin Luizit në prezantim, ende nuk dihet se për çfarë arsye.

Kështu ka bërë edhe së fundmi, kur të ftuar në emisionin e tij kishte aktoren Eva Alikaj. Moderatori e pyeti edhe për eksperiencën e saj në “Big Brother VIP” por kur Eva nisi të fliste për Luizin, Krasta e ndërpreu, duke lënë të kuptohet se nuk i ka lënë inatet e vjetra.

Moderatori i ka kërkuar Alikajt të mos përmendte asnjë emër tjetër, sepse pyetja ishte specifikisht për të.

Emri i tij nuk mund të përmendej jo vetë për inatet e Adi Krastës, por edhe sepse intervista bëhej në televizionin e familjes Berisha, e cila ndjehet e tradhtuar nga Luiz Ejlli, i cili në fushatë doli krah Benet Becit.

Kujtojmë se gjatë eksperiencës në “Big Brother Vip”, Luiz Ejlli në fakt e përmendi Adi Krastën, duke thënë se 10 milion lekët që kishte fituar nga çmimi i “Ethet e së Premtes” nuk ia ishin dhënë, pasi i kishin mbajtur për të blerë makina apo për të bërë udhëtime.

Duket se këtë fjali, Luizi duhet ta ketë thënë edhe më herët, duke sjellë prishjen e raportit mes tyre.

12 Komente

 1. s
  sapa

  Si ore nuk ja permend emrin?si mund te ofendohet nje person qe perfaqeson "qytetarine" shqiptare?

  1. N
   Noc Rroku

   Ç'fare qytetarie perfaqeson ky mashtrues oerdiner o Sapo?

   1. D
    Dalipi

    Pse more ky Adi të duket njeri normal ty? Po sikur të ishte normal ky duhet respektoj vullnetin e shqiptarëve. Mesa unë e njohë është një antikapat i çmendur

  2. N
   Noci

   Ky I rrahuri nga Sala nuk ka dale asnjehere te pergenjeshtroje akuzen qe i ka bere Luisi ne ate kohe 17 vjeç.Kushdo del ne perfundimin se gjithe ai mund ne ethet e atehershem nga kengetaret jane vjedhur

   1. O
    On

    Sa trap qe jeni o Tema...me cfare merreni? Imagjino te ishit ne opozite. Kushedi sa do nxirrnit me barre si ate te Kavajes.

    1. M
     Muzaka i Ri

     Po ketij macokut, sy gerdoqes i duket vetja gazetari me i mire ne Europe, apo harron ky qe Pippo Baudo i tha te duhen 300 vjet qe te vish ketu ku jam une. Dhe Tropojanet ja pasken ber hakun ketij, nuk i thone kot beji nenen te te thot Baba. Tani ka shkuar punon per baben.

     1. S
      Shqiperi esapi

      çfar artikulli!!! nuk i permendi emrin lloshit tuaj!!! pa tjeter eshte kthyer kjo pune permbys!

      1. S
       Suzana kamberi

       Z. Krasta. Te te drejtohem ashtu sic do ti. Se pari desha te te them qe A behesh duke te te pelqyer te tjeret jo duke e cilesuar TI vetveten . Se dyti edhe ato pak qe ke te mira i con ne 0 me servilizmin perkundrejt kanaleve ku ke punuar nder vite. Se treti ktheji pergjigje Luizit dhe mos kujto se ka nivel me te larte se Big Brother A dhe te ftuarit e TU.

       1. U
        Utopisti

        Të lumtë goja ????

       2. a
        altin

        ky na dukej me nivel dikur sepse niveli jone i gjykimit ishte medioker ne ate kohe ,aktualisht ky eshte te nderrosh kanal ,teper i lodhshem ne artikulim ,jo se se kuptojme por sepse thjeshte tjerr kot me kot bisedat ......i ka ngelur ora kur mendonte se ishte dikushi ne ALB .....

        1. Pse kaq ligesi ? Nuk e kam imagjinuar qe Krasta te jete njeri kaq i ulet E paskam vleresuar shume gabim

         1. A
          Adnan

          Adi krasta eshte qelbesire...interesgji

          Lini një Përgjigje