Tërmeti në Turqi, Rama: Mbërrin në Stamboll ekipi i dytë i efektivëve të FA-së

8 Shkurt 2023, 10:03Sociale TEMA

Tërmeti në Turqi, Rama: Mbërrin në Stamboll ekipi i

Ka mbërritur grupi i dytë i efektivëve të Forcave të Armatosura, pjesë e skuadrës kërkim-shpëtim, të cilët do u vijnë në ndihmë Turqisë pas tërmetit të fuqishëm. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama. 

"Sapo mbërriti në Stamboll edhe grupi i dytë i efektivëve të Forcave të Armatosura pjesë e skuadrës së kërkim - shpëtimit. *foto pak minuta përpara zbritjes në terren"- shkroi Rama. 

Kujtojmë që Turqia ka qenë një ndër vendet që ka përkrahur më shumë Shqipërinë kur u godit nga tërmeti i 26 nëntorit, 51 viktima. Turqia financoi ndërtimin e një lagjeje në Laç, ku me financimin e qeverisë turke u rindërtuan 522 banesa të reja.

3 Komente

 1. K
  Kalec Dega

  Idjoti legjendar global, tre dite ne Shqiperi 4 dite ne Turqi,Itali e gjetke....lol = Rama do nderoje edhe shpia per Turqit ....si ndertoi per termetin ne Shqiperi per Turqit e tij.....

  1. G
   Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut)

   Po perse keto ndihma nuk i dergoni ne Siri ? Sirianet kane me shume nevoje per ndihma se sa turqit.

   1. E
    Eksperti

    Shikoni si duken Ekipet e shpetimit nga vendet e tjera evropiane ,,shikoni sa per Turp duket ekip i shqiperise as kapele mbrojtese nuk mbajne ne koke,asnje radio mes tyre,nje uniform per Turp dhe duart kane…..

    Lini një Përgjigje