Mbërrin në Sarandë kroçera e parë për 2023 nga SHBA, Rama: Ogur i mirë për sezonin turistik

21 Mars 2023, 17:01Turizëm TEMA

Mbërrin në Sarandë kroçera e parë për 2023 nga

Ka mbërritur kroçiera e parë për këtë vit në Sarandë. 

Lajmin e bëri të ditur vetë kryeministri Edi Rama i cili ndau edhe disa foto në rrjetin e tij social Facebook.

Rama shkruan se turistët nga USA do të jenë një ogur i mirë për sezonin turistik në brigjet tona.

Postimi i Ramës: 

????️Kroçera e parë për 2023 në Sarandë????

????????Turistët nga USA, një ogur i mirë për sezonin turistik në brigjet tona☀️⛵️ ????

#TëBashkuarJoTëNdarë????
#ShqipëriaEArdhmjaJonë☀️????????
#SkaKohëPërPushim????‍♀️????????‍♂️

 

 

4 Komente

 1. V
  Vito mashtruesi, shoku i Orneles se Varuzhanit

  Morren nafte dhe iken, idiot!

  1. L
   Lisa

   Kush perfitojne kur vijne kroqerre ne brigjet shqiptare?

  2. s
   sapa

   Nuk mbahet shtepia me miell hua o idjot me karrike kryeministri!Iken shqiptaret fale jush plehrave!

   1. t
    taso kume

    Po ku e ka portin Saranda qe u ankorua kroçjera , ma do mendja se i kane mare me varka ne mes te detit si ne kohen e zbulimit te Amerikes ku Spanjollet vajten me barka ne breg se skishte mol.Sdo mente qe eshte nje ogur pozitiv po pa porte per ankorim te kroçerave me duket se stonojme ne menyren e zhvillimit te turizmit.

    Lini një Përgjigje