Qiellgërvishtësja më e lartë në botë vishet me flamurin kuq e zi

28 Nëntor 2022, 20:31Sociale TEMA

Qiellgërvishtësja më e lartë në botë vishet me

Ndërtesa më e lartë në botë vishet kuq e zi.

Burj Khalifa në Dubai është ndriçuar me ngjyrat e flamurit shqiptar mbrëmjen e sotme  në nder të 28 nëntorit, ditë që përkon me 110-vjetorin e Pavarësisë së shtetit shqiptar.

"Burj Khalifa ndriçohet me flamurin shqiptar në festimin e festës së tyre kombëtare. Ne i dëshirojmë prosperitet dhe rritje" thuhet në faqen zyrtare të ndërtesës në Instagram.

E ndërtuar në 2010, Burj Khalifa herë pas here ndryshon pamjen e jashtme për të përcjellë mesazhe të rëndësishme, si ky sonte për Shqipërinë.

6 Komente

 1. I
  I. Hoti

  Faleminderit per nderimin qe i behet Flamurit tone ne diten e Pavarsise !

  1. P
   Partizani Velo

   Paguajnë drogaxhinjtë atje po hë.

   1. S
    Sirana

    Do bëhen arabët shqiptarë apo shqiptarët arabë?

   2. F
    Fisnik

    Qiellgërvishtësja apo rrokaqielli?

    1. S
     Sneed

     Grataçela, dhe e fle mendjen

    2. E
     Emigranti

     Jepi o Dubai......ne e krih bishtin, se pas emireve dhe mafjes italjane e ruse.......drogaxhinjte shqiptare jane te 4 ne listen e llogarive bankare atje. Jepi dubai jepi, streho mafjen!

     Lini një Përgjigje