Rama fton të rinjtë të bëhen pjesë e FA: Vijoni aplikimin për mundësitë e shumta

30 Mars 2023, 09:30Sociale TEMA

Rama fton të rinjtë të bëhen pjesë e FA: Vijoni

Kryeministri Edi Rama ka ftuar çdo të ri për t’u bërë pjesë e Forcave të Armatosura.

Krahas një mesazhi në rrjet sociale, Rama ka publikuar edhe një video ku shfaqej Armela Murati, pilotja e parë shqiptare që u bë pjesë e Forcave të Armatosura duke ndjekur kursin e pilotit.


“Mirëmëngjes dhe me ftesën që ashtu si pilotja e parë shqiptare, Armela Murati që u bë pjesë e Forcave të Armatosura duke ndjekur kursin e pilotit, të vijoni aplikimin për mundësitë e shumta të karrierës brenda FA, në https://ëëë.mod.gov.al/rekrutim/, ju uroj një ditë të mbarë.”- shkroi Rama.

 

 

11 Komente

 1. p
  pleshi ngroh karrigen

  Bravo goces .Suksese ne pasionin tend si Pilote

  1. E
   Erla

   Suksese te metejshme Armeles pilotes se pare shqiptare

   1. L
    Lea

    Femrat po vleresohen dita-dites nga qeveria Rama duke ecur keshtu cdo dite e me shume

    1. T
     Tea

     Le te aplikojne te gjithe per te pasur nje karriere te mire ne te ardhmen

     1. b
      besi

      mundesi e shkelqyer per te qene pjese e FA

      1. L
       Luan

       Sa bukur te shohesh femrat te ofrojne sherbim per sigurine e vendit te tyre

       1. i
        ida

        pse jo ta provojme dhe neve ti sherbejme vendit tone

        1. G
         GEZIM

         Nje mundesi shume e mire per ne qe duam te behemi pjese e FA

         1. i
          ilir

          Un per vete kam aplikuar dhe e kam fituar dhe tashme pres te futem e te behem pjes e tyre fal qeveris se Rames

          1. p
           poli

           Nuk ka asgje me te mire sesa te aplikojne te gjithe ata qe duan te behen pjese pasi kjo mundesi njehere vjen

           1. j
            jani

            aplikoni se si dihet , kush e ka me qejf dhe do te jete ne ushtrine e shtetit me te bukur shqiperise

            Lini një Përgjigje