Rama publikon pamjet nga zonat e mbrojtura: Kemi rritje të ndjeshme të vizitorëve

18 Shtator 2022, 09:06Sociale TEMA

Rama publikon pamjet nga zonat e mbrojtura: Kemi rritje të ndjeshme të

Kryeministri i vendit Edi Rama iu ka uruar të gjithëve një të dielë të mbarë me pamjet nga zonat e mbrojtura, të cilat i ka ndarë në rrjetin e tij social Facebook.

Në postimin e tij, Rama thekson se në zonat e mbrojtura jo vetëm që ka një shtim të specieve falë moratoriumit të gjuetisë, por edhe rritje të vizitorëve.

“Dhe me imazhet fantastike që na vijnë prej kamerave kurth në zonat e mbrojtura, ku jo vetëm kemi shtim të numrit të specieve falë moratoriumit të gjuetisë duke rikthyer normalitetin në habitatet natyrore, por edhe atraksione krejt unike siç janë zonat e mbrojtura me një rritje të ndjeshme të vizitorëve, ju uroj të diel të mbarë”, ka shkruar Rama në Facebook.

 

63 Komente

 1. V
  Vito i Orneles se Varuzhanit

  Kryeminister LEGEN, e di qe ne Tirane po shperndahet uje i pijshem me bote apo kjo nuk eshte perparesi krahasuar me kafshet e egra? Legen!

  1. S
   Shqiptari

   Z Rama do benit mire te benit zone te mrojtur edhe pallatin e brigadave edhe shetitoren dhe lulishtet e Duresit se po mbushen me pallate.Si po shkojne punet do ta shikojme detin nga ajri.

   1. S
    Shefi 55

    Te shtojme boten e eger ( qe ne fakt eshte me e bute se njerezit ) dhe per faktin ze njerzit po e braktisin kete vend, lindjet jane pakesuar. Konkluzioni eshte ky qe njerzit po ua lene vendin kafsheve , pamvardsisht arsyeve!!!!

    1. A
     Ani

     Sa me shume zona te mbrojtura te kemi aq me i bukur do te jet vendi yne

     1. E
      Elsa

      Me vjen mire qe qeveria ka nje vemendje te madhe ne zonat e mbrojtura

      1. E
       Elsa

       Me vjen mire qe qeveria ka nje vemendje te madhe ne zonat e mbrojtura

       1. S
        Sofi

        Bravo qeveria ka pasur gjithmone vemendje dhe kujdes ne zona te tilla

        1. f
         fjordi

         besoj se ne dhe vet si qytetar duhet ti mbrojm pasi jan nje bukuri qe na e dhuron vetem natyra dhe ne skemi pse e demtojm ate

         1. a
          arben

          ne si njerez nuk duhet na demtojm natyren por ta mbrojm me cdo kusht

          1. A
           Ani

           Keto habitate jane vertet te mrekullueshme dhe mjaft terheqes per turistet

           1. D
            Dea

            Nga mirembajtja qe dhe kundesi qe keni treguar ka ardhur dhe numri ne rritje i vizitoreve

            1. O
             Ori

             Kjo vemendje e madhe kushtuar zonave te mbrojtura eshte e duhura prandaj dhe eshte zhvilluar kaq shume

             1. O
              Olti

              Vizitoret gjithmone e kane pelqyer vendin tone dhe sa me shume shtohen aq me mire eshte

              1. K
               Klajdi

               Vleresim i madh per qeverine qe i mbron kafshet

               1. G
                Geri

                Sigurishte qe jan shtuare sepse keni bo gjon e duhure duke ndalu gjuetin

                1. T
                 Tani

                 Kemi kaq shume gjona te bor pse mos te vijn vizitoret bravo

                 1. H
                  Hasan

                  Ne kwte eeige ecni se shqiperia do shofe drite me ne fund

                  1. J
                   Jani

                   Bravo zoti rama po beni kaq shume per shqiperin

                   1. M
                    Megita

                    Nje pune mjafte e mir e bere nga qeveeia juaj qe ka cuar qe te rritet kaq shume turizmi

                    1. L
                     Ledi

                     Shqiperia po ecen shume perpara ne turizem dhe gjithcka fal jush zoti rama

                     1. G
                      Goni

                      Duke u kujdes per t tilla gjera normalisht qe rritja vizitoreve pritej

                      1. D
                       Dritan

                       Te tilla rezultate fal punes se perkushtuar fale vemendjes ndaj cdo mbrojtjeke e vendi

                       1. K
                        Klea

                        Po dhe turistat tani kan cfar shohin. Qe ne fillim kur jan vendosur keto masa puna e qeveria po merr ate qe meriton

                        1. F
                         Frida

                         Bravo i qoft.Kjo esht qeveri qe punon per cdo fushe dhe per te miren e te gjitheve.Ishalla rritet akoma me shum numri i turisteve ne vendin ton

                         1. B
                          Bashkim

                          Kto suksese paci gjithmon.Kam besim qe turizmi do te vazhdoj te zhvillohet akoma me shum se ju po shqyrtoni cdo problem me shum kujdes

                          1. J
                           Jani

                           Sic esht rritur deri tani do vazhdoj te rritet akoma me shum dhe kjo as qe diskutohet.Puna flet vet me vepra t mdhaja

                           1. E
                            Enri

                            Ka lezet se na u be dhe mendja politik te kemi dhe disa vende kaq te bukura dhe te shplodhemi

                            1. T
                             Teo

                             Te vetmit qe mendojne per cdo sektor te vendit tone,shum respekte per juve z.rama

                             1. T
                              Teo

                              Te vetmit qe mendojne per cdo sektor te vendit tone,shum respekte per juve z.rama

                              1. P
                               Paolo

                               Pervec rritjes se numrit te vizitoreve eshte ulur gjithashtu dhe rreziku per speciet ne zhdukje. Pune e mire

                               1. M
                                Meri

                                Nje nder arsyet me madhore se pse keto vende vizitohen kaq shume esht pikerisht se qeveria i ka mbrojtur dhe esht kujdesur maksimalisht per to

                                1. K
                                 Kujtim

                                 Pune e mire me mbrojtjen e specieve/ kafsheve dhe zonave te mbrojtura sepse jan vlera te medha per vendin tone

                                 1. H
                                  Hera

                                  Vendi yne vertet ka pasur nje rritje te numrit te turisteve jo vetem prej zonave bregdetare e malore qe ne kemi por dhe prej zonave te mbrojtura qe kemi ne

                                  1. I
                                   Ina

                                   Duhet tju falenderojme qe i mbroni keto zona por dhe ne si qytetare duhet ti mbrojme

                                   1. v
                                    visi

                                    me vjen mire qe kemi kaq shume turist te cilet na vizitojne

                                    1. v
                                     visi

                                     me vjen mire qe kemi kaq shume turist te cilet na vizitojne

                                     1. v
                                      visi

                                      me vjen mire qe kemi kaq shume turist te cilet na vizitojne

                                      1. v
                                       visi

                                       me vjen mire qe kemi kaq shume turist te cilet na vizitojne

                                       1. A
                                        Alban

                                        Para moratoriumit edhe arinjte i kane vra per me bo foto me ta

                                        1. L
                                         Luan

                                         A mos beni gabim ta hiqni se gjynaf se ne nuk mbahemi po u hap gjuetia

                                         1. Y
                                          Yllka

                                          Ne vet si qytetar duhet ti mbrojme keto zona

                                          1. G
                                           Gena

                                           Sa me shum zona te mbrojtura te kemi aq me shume do te shtohet turizmi

                                           1. T
                                            Tea

                                            Pse mos te kemi rritje te vizitoreve kur aty ndodhen keto specie kaq te vecanta

                                            1. M
                                             Maria

                                             Nje nga vendimet me te mira sepse keshtu numri i specieve te rralla eshte rritur ndjeshem

                                             1. E
                                              Ervisa

                                              Jemi vet ne qe po i shkatrrojm. Duhet me shum ndergjegjsim dhe te njerzit

                                              1. E
                                               Ergi

                                               Mir qe u moren masa se po shkonin drejt zhdukjes shum specie vetem nga gjuetia pa kriter e ca njerzve te pa pergjegjshem

                                               1. J
                                                Jorgo

                                                Te gjitha vendet me pasuri natyrore duhet te mbrohen nga shteti gjithmone.

                                                1. M
                                                 Mondi

                                                 Habitatet natyrore jane pasuri qe duhen mbrojtur gjithmone nga shteti

                                                 1. D
                                                  Dritan

                                                  Nqs keto zo a mbrohen nga shteti edhe kafshet do te shumohen sepse nuk do te kejohen me gjahtare ti vrasin

                                                  1. B
                                                   Blerina

                                                   Vijne njerezit sepse shijojne natyren e magjishme te vendit tone

                                                   1. E
                                                    Ergi

                                                    Bravo zoti rama kur vendi ka kaq shume diversitet pelqehet dhe me shume nga turistet

                                                    1. K
                                                     Kaka

                                                     Te kujdesemi pasi jan pasuri e vecant e jona

                                                     1. P
                                                      Papi

                                                      Keni bere mire qe keni vendosur ligje per ti ruajtur

                                                      1. M
                                                       Marjus

                                                       Jemi vertet me fat qe natyra na ka falur keto vende kaq te bukura

                                                       1. J
                                                        Joni

                                                        Te gjithe ne duhet ti mbrojme me cdo kusht keto vende qe natyra na ka dhuruar

                                                        1. G
                                                         Geri

                                                         Pune mjafte e mir e bere mga qeveria shqipetare

                                                         1. J
                                                          Jani

                                                          Vazhdoni jeni ne rrugen e duhur ju lumte

                                                          1. H
                                                           Hysni

                                                           Bravo rama se vec te mira po i sillni shqiperis

                                                           1. H
                                                            Hasan

                                                            Po beni pune te shkelqyer si gjithmon ju lumte

                                                            1. g
                                                             geri

                                                             Zonat e mbrojtura jan shtuar shume gjate qeverisjes tuja

                                                             1. k
                                                              kledi

                                                              Pune shume e mir qe keni shtuar zonat e mbrojtuara ne shqiperi se i ka pas zhduke saliu fare

                                                              1. m
                                                               mira

                                                               Zonat e mbrojtuar duhet te shtohen sa me shume sepse jan te rendesishme

                                                               1. j
                                                                jani

                                                                bravo qe po shtoni zonat e mbrojtura sepse skemi pas fare

                                                                Lini një Përgjigje