Rama takon sekretarin e OECD: Konfirmoi praninë e tij në Samitin e Berlinit në Tiranë

18 Janar 2023, 19:59Sociale TEMA

Rama takon sekretarin e OECD: Konfirmoi praninë e tij në Samitin e

Teksa ndodhet në Forumin Ekonomik Botëror të Davosit 2023, kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me sekretarin e Përgjithshëm të Organizatës për Bashkëpunim dhe Zhvillim Ekonomik (OECD), Mathias Cormann.

Ai ka publikuar një foto në rrjetin social Instagram dhe njofton se Mathias Cormann i ka konfirmuar se do të jetë i pranishëm në Samitin e Berlinit që do të mbahet në Tiranë.

"Një bashkëbisedim i veçantë me Sekretarin e Përgjithshëm të Organizatës për Bashkëpunim dhe Zhvillim Ekonomik (OECD), Mathias Cormann, i cili me shumë respekt për punën e për progresin e Shqipërisë në rrugën europiane, konfirmoi edhe praninë e tij në Samitin e Berlinit në Tiranë." shkruan Rama krahas fotos.

5 Komente

 1. g
  greg

  o ed rama o kriminel, e gjith bota e di qe ti je vegel e klaus schwabb edhe sorosit sepse ata vendosin kush do jete kryeminister neper shtetet satelite, ik o plehre shekullore , do e pagush me keq se sal maloku

  1. N
   Neri

   Rama edhe presidintin e SHBA te ftoje ne Shqiperi vjen,jo te tjeret.

   1. V
    Vito mashtruesi, shoku i Orneles se Varuzhanit

    Si po shkojne pushimet o Fyhrer? Kryeminister hajdut ! Linden e kishe me vete?

    1. E
     Emigranti

     ????????????????????????????????????????

    2. S
     Sapa

     Ky nuk le njeri pa e korruptuar ,gjoja ne interes te vendit.

     Lini një Përgjigje