Thirrja e sociologut: Të legalizohet prostitucioni

20 Qershor 2022, 21:00Sociale TEMA

Thirrja e sociologut: Të legalizohet prostitucioni

Sociologu Gëzim Tushi u shpreh pro legalizimit të prostitucionit.

Ai tha për “SOT” në Euronews Albania se që prej debatit të parë për këtë çështje në vitin 2004, ka pasur të njëjtin qëndrim.

“Revolucioni sekusual te ne ka filluar vonë, pas viteve 90’, te të tjerët kanë filluar që në vitet 70’, është zhvilluar goxha, por po ecën keq,” – tha sociologu.

“Ka një përplasje të kornizave morale. Kur një çështje ka marrë rrugën e caktuar është e kotë të rezistosh,” – shtoi ai.

Sipas Tushit nuk janë vetëm qendrat e masazheve “fole” prostitucioni, por në mbarë Shqipërinë, hotele e motele të ndryshme ku ofrohen këto shërbime.

5 Komente

 1. K
  Klimax

  Avash ore Gëzim, avash, mos na hap barkun me idiotizmat e tua një jetë të tërë! Në rini na ishe armik i "shfaqjeve të huaja" dhe i dërmoje ato me dorën e hekurt të diktaturës së proletariatit, tani që u plake na kërkon legalizimin e prostitucionit si pjesë e revolucionit seksual!!!!!

  1. K
   K

   Shko pas pallatit të kultures në Tiranë se e ke te legalizuar.

   1. Z
    Ze qir

    NESE KA NJE GJE TE GABUAR ESHTE MOS LEGALIZIMI I KANABISIT DHE I PROSTITUCIONIT. DUKE U HEQUR SI TE NDERSHEM KA SHME QE NUK E DUAN LEGALIZIMIN POR NE FAKT ATO EGZISTOJNE

    1. Z
     Ze qir

     NESE KA NJE GJE TE GABUAR ESHTE MOS LEGALIZIMI I KANABISIT DHE I PROSTITUCIONIT. DUKE U HEQUR SI TE NDERSHEM KA SHME QE NUK E DUAN LEGALIZIMIN POR NE FAKT ATO EGZISTOJNE

     1. Z
      Ze qir

      NESE KA NJE GJE TE GABUAR ESHTE MOS LEGALIZIMI I KANABISIT DHE I PROSTITUCIONIT. DUKE U HEQUR SI TE NDERSHEM KA SHME QE NUK E DUAN LEGALIZIMIN POR NE FAKT ATO EGZISTOJNE

      Lini një Përgjigje