2022-11-09 19:39:41Sociale TEMA

57 Komente

 1. B
  Bato

  8 mije vende pune per te hapur kanal. Mbaron kanali dhe 8 mije katunaret shkojne ne shtepi. Si puna e atyre te gazsjellsit.

  1. p
   pilo lala

   Ky eshte nje projekt shume i leverdisshem per Shqiperine. Italjanet do ndertojne nje tub uji, qe do coje uje ne Vlore, dhe nje dege e tij, do shkoj ne Puglia. Ne do i shesim uje Italise, plus punetoret qe do punesohen per mirmbajtjen e ketij impjanti madheshtor. Tuabcioni qe duhet te jete 3-4 meter diametri, do kerkoje rruge te re nga Saranda ne Vlore, kjo eshte ajo qe fiton bregdeti. Realizimi ketij projekti do e bente bregdetin Shqiptar , nje vend i perkryer.

   1. G
    Gruaja e Pilo Lales

    Pilot Kari

    1. M
     Moni

     O pilo mavria po ne nuk kemi uje ne shtepite tona mbushim akoma uje me depozita dhe duam ti japim italise. Te gjitha i shitem por varfanjake mbetem. Te shesim edhe ajrin dhe ti veme kycin shqiperise. Kaq budallenj paska patur ky vend ?

     1. K
      Komunisti skandinav.

      Ca flet o debil. Ky do ishte projeti me antishqiptar ne histori. Ne asnje menyre. Dhe 20 vjet dhe uji do jete nafta e sotme. Lexoni pak.

      1. T
       Thirrini mendjes

       Ore, a jeni ne terezi ju apo s’jeni? Kujtoni se do u shesim uje me shishe? Ketu behet fjale per 150 milione meter kub uje ne vit. Uji eshte resursi me strategjik i cdo shteti qe do percaktoje cilat shtete do jene te banueshem pas 20-30 vjetesh. Nuk ka shtet ne bote qe te eksportoje uje. Do ishte tradhti ndaj vendit te pranohej nje oferte e tille. Ti nese je i zoti shiti vaj e verë mafiozeve te Puglias, jo uje.

       1. a
        anti25642654censurë

        pirdho që je i qut asqë diskutohet,që ha mut me dëshirë,po ashtu,por mos na del si puna e TAP,të gazit,ku jo vetëm që nuk ka asnjë vrimë për të marrë gaz për ndonjë eskursion në rruge e sipër,por nuk marrim as qira për tubat që kalojnë në teritorin shqiptar!!të tjerët marrin qira,të paktën!edhe kur nuk kanë nevoj për gas!! o pirdho,këta qëntë tanë të mbështetur nga këlysh si ti,fusin paret në xhep të tyre dhe ne na fusin gishtin në bythë,normalisht brrylin! o ju shkërdhefsha robt,para se të "gëzoheni" për diçka shikoni se çfar ndodh dhe çfarë kontratash bëhen!!o pirdho mo fluturo me presh në bythëëëëë!! shiko leverdinë tënde,si e shikon në jetën e përditëshme!! o idioti i mutit,ti nuuk thua të jap sa më shumë lek nga kuleta time se lehtësohem në peshë!!ti thua të jap sa më pak për të fituar më shumë,pavarsisht se më rëndojnë paratë në xhep!! pthu ndyrësira idiotë të lindur!!

        1. T
         Tiku

         Epo shtroje ne te satëme këtë tubon ahere o Pilo vëllai...se mos del me lwverdi edhe për ty

        2. U
         Uji eshte jeta

         Ne doni te jepni ujin, jepni me pare jeten. Fates Nano dhe Serbi i helmatisur Birishe dhane naften, sot nafta Shqiptare shitet neper bote dhe shqiptaret marrin Shkaterrimin nga Banker me shoke.

        3. S
         Shqiptari

         Nuk duhet lejua ne asnje menyre..!

         1. *
          *****

          Firmat kontraktore do jene nga Italia, me punetore nga Azia jugore.

         2. N
          Ndryshe

          Syri kalter eshte burim i vogel. Doni uji, merni nga lumenjte, si Vjosa etj.

          1. Q
           Qytetar

           Po ty t’i ka lene gjyshi me testament Vjosen dhe Syrin e Kalter qe i nxjerr ne shitje?

          2. U
           USA

           Pse ju jepet uji Italise ? Pse te mos ndertohet nje inpiant per gjithe tokat kodrinore dhe ish taracat? Keto jane pislleqe te medha te Italianeve. Ceshte e ketij vendi i takon ketij populli....

           1. a
            ana

            Po nese uji derdhet e iken kot, pjesa me e madhe e tij, pse te mos shitet kur ka bleres? Kaq budalla je? Nuk eshte ceshtje patriotizmi idiot!

            1. U
             USA

             Idiote jane ata qe shikojne si rrjedh uji dhe jo te ardhmen.......

             1. B
              Beqo

              Vetëm klo pasuri kombetare ka ngel pa shitur, po të ishte afër amerikani do ta merte falas si ka marrë naftën dhe shumë pasuri të tjera ,nuk duhet të dalë jashtë kufijve tanë kjo pasuri,,,që na ka dhënë natyra gjithçka po humbasim ,,

             2. T
              Tralala qenke nga mendja

              Cfare do te thote iken kot moj torollake? Ai uje mban gjalle natyren, bujqesine dhe njerezit ne jug te vendit. Di ti ndonje vend ku lumenjte nuk derdhen ne det?

            2. -
             ----------------------------------

             e din mire italianet. ujiu do te jete ari i zi i se ardhmes

             1. b
              boti

              jepja italianeve , biles dhe serbeve apo grekeve po me bidona maksimumi 1.5 litra jo me tubacion. Si "miq" qe na kane mund t'ua mbajme dhe cmimin me lire se bidonat e ujit te tyre qe e sjellin ketej nga ne po gjithmone me cmim per liter . Ne te kunderten do na e bejne ata . Do e marin me tubacion dhe do na e sjellin me traget me bidona per frigorifer me cmim per liter me shtrenjte se 1 liter qumesht qe prodhon fshtari shqiptar....me kohet qe po vijne shqiptaret bejne mire te kuptojne se nje dite do te jete me shtrenjte 1 liter uje se 1 liter nafte ....Pyesni pak andej nga izraeli o piktor kryeminister dhe ver pak doren ne zemer. ka nje limit dhe babezia . lini ca gjera dhe per shqiptaret e thjesht jo te gjitha per vete . Dhe ti bashke me shoket e tu nje dite ne hale do perfundosh...krimbat do te hane dhe ty

              1. D
               Dakord

               O tru boti, qetesohu o njeri se nuk ja ka dhene. Eshte thjesht nje kerkese e perseritur 2 here. Sot qe flasim lokalet e puglias dhe sicilise jane mbushur me uje tepelena. Sa shpejt mallkoni more aman

              2. b
               bregdetasi

               Kjo deshire e projekt i Italjaneve ka qene qysh ne kohen e xhaxhit dhe ai ja u preu me nje jo te forte edhe pse Italjanet ofruan jo thjeshte kazmat e lopatat per te hapur kanalet e tubacioneve sic po tallin trapin tani, por moren angazhim qe te furnizonin me uje te pijeshem te gjithe fshatrat e bregut

               1. K
                Kucedra

                Kur te funksionoje rubineta e cdo shtepie 24h/24 ne Shqiperi,kur te llogariten rezerva dhe per100 vjetet e ardhshem(bashke me rritjen e kerkeses),atehere te mendohet per kete ceshtje.Opozita,menjehere duhet te kerkoje aprovimin e nje ligji qe ndalon abuzimet dhe veprimet e pamenduara per kete shitje te nje mjeti jetik,sic eshte uji,qe per fat te keq shqiptari asnjehere nuk nuk e ka pasur(kete komoditet)ne shtepine e tij.Tung!

                1. $
                 $$$$

                 Opozita te kerkoj "aprovim" ligji qe ndalon kete abuzim....hahahahahahaha...kush Opzite ajo e Saliut qe i ka....shkerdhyer rrenjet....ketij vendi....e ktheu ne bordello...zaptim e tjetersim pronash e ndertimesh pa leje....apo ajo e Alibashes....we nuk dine se cfare eshte politika...po rrini si "hunj" aty...per te plotesuar numrin e deputeteve......

                2. t
                 taso kume

                 Po ITALIA çfare na afron ,ka kaq vjet qe thote do njohim pesionet e SHQIPTAREVE dhe mos gaboj DRAGI akordoj 70 milion euro per kete problem ??????.

                 1. S
                  Shqiptari Guximtar

                  Ka veriu i Italise uje plot… alpet, kanalet. Do ishte cmenduri dhe nje gje e padegjuar. Uji eshte pasuri kombetare. Nese ky lajm eshte i vertete Qeveria jone duhet te dorezoje nje note proteste per kete cmenduri. Shqiptare mos i ulni breket fare ????

                  1. d
                   drilon

                   Ne uje jemi e uje skemi,

                   1. k
                    kirurg

                    Ky projekt ka qenë që në kohë të Duçes, jo të xhaxhit, nga Uji i Ftohtë në Vlorë drejt Pulias. Nuk u nis atëherë kur lufta e tyre filloi tatëpjetën...

                    1. I
                     Inxhinjeri i vjetër

                     Në vitin 2012 ,,Kuruni,, Veç H/C Ulëz e Shkopet, privatizoi eghe të dy H/C Bistricë. Vlera ishte qesharake për dy hidrocentrale që prodhojnë energji sikur të ishin termocentrale. Marrim vetëm një tregues, orët e punës të agregatëve gjatë një viti që nga 8760 orë që ka një vit, ato punojnë mbi 8000 orë/vit. A di njeri ndonjë rast të ngjashëm, nuk e përjashtoj se edhe mund të ketë. Veç dy h/c-eve B1 e B2 që prodhojnë rreth 160 milionë Kwh në vit, në rrjedhën e lumit para h/c B1 dhe në urën e Kranesë janë ndërtuar vitet e fundit edhe dy h/c të vegjël. Në rast se ujët merr rrugën e kurbetit, për në Pulje, të katër h/c-et do të dalin jashtë loje, do të prishet ekosistemi, do i ,,thahen buzët,, bujqësisë për një pikë ujë etj Z.KM dhe rë tjerë, mendohuni mirë, e mos veproni si parardhësi i Juaj.

                     1. r
                      rony

                      Nuk duhet as te mendohet qe mund te behet ky projekt. Eshte nje krim dhe nese ndodh edhekjo qeveri do bej shume armiq per te vetmen arsye si me posthe: Ne vertete kemi burime ujore te bollshme por situata e shfrytezimit te ketyre ujrave ne dobi te vete shqiptareve eshte katastrofike. Ka qytete, qyeza, fshatra e lokalitete ne kete vend qe skane uje te pishem ne cezem qe kur smbahet mend, dhe vetem per kete arsye, as duhet ta mendojne dy here kete propozim, pa i hyre ne detaje edhe arsyeve te tjera e te tjera,,,

                      1. P
                       Parruca

                       Ore nuk kemi nevoje per vende pune ne, ke kujton se po josh me vende pune ky? Ne Shqiperi ka pune sa te duash. Shqiperia ka nevoje qe punonjesi te paguhet me vleren e duhur, e mjaftueshme per te perballuar kostot e jeteses. Nje danzzi i duhen 2.1 vite pune, nje francezi 4.6 (page mesatare) per te blere nje apartament (cmimi mesatar kombetar). Sa i duhen nje shqiptari? Punonjesi ka nevoje qe Kodi i Punes te zbatohet, ku oret shtese paguhen dhe ditet e pushimit respektohen. Per vende pune, qe per me teper jane te perkohshme nuk ka nevoje Shqiperia. Nderkohe uji i embel eshte pasuria me e madhe e ketij shekulli, jo me kot quhet ari blu. Do jete gjithnje e me i rralle sidomos ne vendet e brezit tone klimatik. Do ishte tradheti kombetare ti dhurohej uji nje shteti tjeter. Sot ai perfundon ne det per per 50 vjet do kemi nevoje per te dhe nuk do kemi ku ta gjejme se do ja kemi falur Italise.

                       1. E
                        Emigranti

                        Ne shqiptaret jemi aq te pasur sa ta derdhim ne det gjith ate pasuri ujora dhe nuk e shesim nje vendi mik sic eshte italia in Rusia u pasuru nga pasuria e saj sic eshte gazi natyrir Po ne qe kemi ujin pse mos ta shesim

                        1. P
                         Parruca

                         Sepse po e shite sot nuk e perdor dot me kur te te duhet. Mbase jo tani por pas disa dekadash. Para 10-15 vitesh ngrohja klimatike dukej si dicka e huaj qe mbase do ndodhte dikur ne ta ardhmen e larget. Ata qe ngrinin alarmin trajtoheshin si ekologjiste histerike . Sot jemi me te dy kembet brenda. Temperaturat 40 grade e me teper ishin fenomen shume i rralle deri para 15 vitesh, ndersa sot i kemi cdo vere. Thatesire ne te gjithe Europen qe zgjat 6 muaj ne vit.Qytete si Londra apo Shen Peterburgu qe arrijne temperatura 38-40 ne vere, dikur nuk e kalonin 20-22 gradet. Uji do jete gjithnje e me i rralle ne vitet ne vazhdim. Ajo qe po ndodh sot ne Afrike, ku zhvendosje te medha popullsish per shkak te thatesirave, do vije ne dekadat e ardhshme ne Mesdhe. Duhet te mendojme sot per te ardhmen!

                         1. A
                          Arsyeja

                          Si mund te krahasosh uji me gazin? Uji eshte kusht per jeten mbi toke. Nuk mund t’i vihet cmim. Te eksportosh uje do te ishte sikur te eksportosh gjak ose veshka njerezish. Imagjino cfare demesh te paimagjinueshme do t’i shkaktoje natyres e bujqesise ne te gjithe jugun. Ta kthesh jugun e Shqiperise ne shkretetire qe te vaditet Puglia? Eshte ofendim i rende qe t’ia besh nje oferte te tille nje vendi tjeter. Tregon qe ende na shohin si zulu.

                         2. D
                          Detari

                          ramuti do shesi dhe ujin, ka ngelur gje pa shitur ne ate vend muslimanesh?

                          1. E
                           E verteta

                           O Detar vendi i muslimaneve te sateme apo tyteti?Ky eshte vendi i shqiptareve, i atyre qe per fat te keq i dhane pavaresine patridhes tende te rreme qe te tregon perralla te moçme me heronj "grek". Shko ha ndonje suflaki me uzaki o qirios Detaris se per Shqiperine ka kush pergjigjet dhe e mbron. Nuk ka nevoje per katundare gjakprishur e gojemut qe i ka ngelur ora ne mesjete.

                           1. D
                            Detari

                            Arberit luftuan turket, turket luftonin arberit, dhe gjeje ke luftonin skiptaret? cliruat greqine hahaha

                          2. S
                           Surrelsi

                           E shiti vendin Edroga.

                           1. M
                            Moisi Golemi

                            Shiti tër'ëm.

                           2. V
                            Vamiko

                            Zgjidh njeher problemin e ujit ne Shqiperi zoteri pastaj mendo per Italin

                            1. A
                             Adria

                             O ju vrafte pika qe shitet dhe breket. Po a shitet uji ne keto kohe krizash ? Kanadaja eshte mbushur me liqene dhe nuk nxjerr nje pike, e Ruan me fanatizem! Ne litar keta kusare maskarenj

                             1. A
                              Aleksander Thana

                              Bregdeti I Vlores, nga tuneli deri ne Tragjas lundron ne ujra burimi qe derdhen ne det, por qyteti I Vlores bashke me Orikun, nuk kane uje. Nuk kam degjuar deri sot per ndonje megaprojekt per furnizimin e Tyre me uje. Projektet e medha si aeroporti, portet e jahtit e te mallrave, tuneli I Llogarase etj, do te shtojne shumefish turizmin dhe levizjet dhe rritjen ekonomike dhe te gjitha keto duan domosdoshmerisht uje te bollshem 24/7.

                              1. Bashke me tubacionin nuk bejne dot dhe nje kanal modern ku te kalojne autobuza dhe makina e kamjona sic ka bere bota?

                               1. S
                                Sarandioti

                                Motrat ku ti kene te gjithe krye-minstrat. Ka 30 vite gjoja demokraci edhe nuk ka uje 24/7 ne Sarande. Te njejten gje i tha edhe bixhozxhiu /pijaneci Nano Berloskonit. Po sa palla cari qe kemi ne krye. Nuk e kuptojne qe ne vitet qe vijne uji do behet sic eshte nafta sot edhe do ta blejme ujin si frengu pulen? Nuk u ngopet duke na mashtruar qafira/moterq... te gjithe ju politikanet qe hani pallavrat e Italianeve/Grekeve/ Gjermaneve e te gjithe funderinave te Europes?

                                1. S
                                 Sokrati

                                 "Në bazë të këtij projekti dhe shqiptarët do të fitojnë diçka", thotë italiani!... Kjo nënkupton një hile, pa dyshim. Të bëhet studimi i hollësishëm. Ne ujin e pijshëm të Syrit të Kaltër e derdhim në det, veç burimeve të tjerë. Uji është pasuri e nëntokës tonë, është pasuri strategjike kombëtare. Nesër vjen kriza botërore e ujit. Mund të jetë një projekt me interes për të dy vendet, jo vetëm për Italin e Jugut, prandaj ia vlen të investohet për një studim serioz dhe me perspektivë.

                                 1. N
                                  Niko

                                  E mesuan gjithe bota qe politikanet shqiptare sheshin cdo gje per tu pasuruar per veten e tyre marin naften falas pa fituar asnje qindark shteti shqiptar se keshtu jane bere kontratat per te mbushur xhepat Saliu me Meten tani duan dhe ujin qe ne asnje vend te botes nuk shitet uji ne gjendje te rjedhshme.

                                  1. Z
                                   Zeqine Sallaksja Bjonde

                                   Po gjithe ky uje derdhet ne det? Pse mos e shesim? Ska llogjike financjare?

                                   1. N
                                    N.VJOSA

                                    Uji eshte pasuri kombetare! Italianet po te duane uje ti drejtohen Veriut te Italise, por kete se bejne dot se nuk i le populli ! Iu drejtuan edhe Austris, por austriaket ju treguan gishtin e mesit dhe ju thane se "ARI YNE I BARDHË NA DUHET PER VEHTE...!" Sot ne bote uji po behet si lenda djegse...Ne Egjypt nje liter uje kushton sot me shume se nje liter naftë!... Italianve u di Suma...duane ta kthejne Shqiperine kopshtin e tyre!...Jo vetem Syri Kalter do kthehet "Syri qorr"...por dhe hidrocentralet do cofin... Mos ua shisni ARIN E BARDHE ITALIANVE, INDUSTRIALIZOHENI UJIN DHE TREGU BOTEROR DO TA KERKOJ SI NAFTEN...! UJI I BISTRICËS U DUHET BREZAVE, PASURI KOMBETARE QE ÇDO DITE I RRITET VLERA...!

                                    1. S
                                     Shqiptari

                                     Sa kokebosh qe jemi. Po duhet menduar per gjeneratat qe vijne o te uruar. Ne vitet qe do vijne problemi me i mpreht do t'jet ai i UJIT..!

                                     1. O
                                      Operacioni Zjarri

                                      Po shqetesoheni per pasurite kombetare? Skeni faj nga keta qe drejtojne vendin cfare nuk pret. Ai qe i mbronte si syte e ballit pasurite e Shqiperise vdiq ne 1985. Tani bridhni neper bote si cifutet ne shkretetire e ankoheni ne cdo moment se po ju grabisin.

                                      1. K
                                       Kompetenta e mosmirnjohes

                                       Operacioni Alba,Pelikan,Caritasi e sa e sa ndihma,e emigranta kafshe e te pagdhendur kemi dergu ne Itali...Po Izraeli ku e merr ujin qe shet Sirise etj.Po tjeret nafte gaz...Na njeh mire perendimi cfare anadollakesj jemi

                                       1. K
                                        Kompetentit

                                        Zgjidh e merr o kompetent, ose do behet per mirenjohje ose per leverdi ekonomike. Per mirenjohje s’ka pse behet se eshte sikur te te kerkoje miku vajzen per dashnore. Pastaj edhe kaq e madhe nuk ka pse te jete kjo mirenjohja se gjate Luftes Italo-Greke na kane bere shesh lufte dhe mish per top. Ndihmat dhe operacionet paqeruajtese i kane bere se pari per te mbrojtur veten nga ndonje eksod tjeter. Edhe emigrantet tane kane lare mjaftueshem prapanica pleqsh italiane per ta merituar ate cope buke qe po iu japin. Sa per leverdi ekonomike, nuk ka si te kete ky projekt se eshte sikur te shesesh banjen dhe guzhinen e shtepise tek komshiu qe te blesh i-phone.

                                       2. ŒJetoi

                                        Dikur , kam dëgjuar që vinte çisterna kombimat diku në Vlonë e mbrinte në Egjipt e amballazhu . S'ka si uji , nuk ka .

                                        1. A
                                         Agroni

                                         Duhet te jesh k*r me zile ose i shitur qe te mos kuptosh se uji qe keta mafiozet duan te cojne ne Itali do duhet per te vaditur e furnizuar me uje Shqiperine e mesme dhe Myzeqene se shpejti.

                                         1. X
                                          Xha Braho

                                          PROBLEMI NUK ESHTE TEK SHITJA, JA E SHITEM, POR €UROT E FITUARA PRAPE NE XHEPAT E QEVERITAREVE DO SHKOJNE, SI GJITHE PASURITE E KETIJ VENDI… PRANDAJ ME MIRE TE SHKOJ NE DET, SE NE XHEPAT E KUSAREVE…

                                          1. E
                                           Erdogan

                                           Ketu eshte Vorio Epiri i Pirros dhe Jeorgios Kastriotis qe luftoi per Greqine e Madhe (Megali Elladha) o te shitur tek fashistet e Romes dhe Erdoganit. Si mund te Kata-Ndiset ky vend kaq keq. I poshteruar dhe pa Dinjitet te neperkembet sikur eshte nje njeri pa Vlera! Inatin tuaj e kini me Greket dhe Arvanitet o turq te Mallkuar. Nuk e kuptoni we nuk kini lidhje me Historine dhe Lavdine e Politizmoit (Culture "shqip") Epirote? Duket sikur historia tuaj fillon me nje Misionare si Tereza me qellime politike Antikombetare te Epirit. Dhe keto ne Emer te nje Pashalleku turk te Ismail bej Vlores, Frashellinjve, Hasaneve, Tahsimeve etj te vetequajture Skiperi!

                                           1. S
                                            Sulejman Pumi

                                            Jo te flasim kot, por sic eshte e verteta. Ky eshte nje ide-projekt pothuaj 25 vjecar, qe ne kohen e SRB, Fatos Nanos, por filloi me SRB. Ne ate kohe ishte Prodi kryeminister. Kerkesa u be nga IRI dhe llogjika ishte kjo: Jugu i Italise, Puglia ka rreth600 mm rreshje ne vit dhe Shqiperia, zona e Jugut rreth 2,5 here me shume. Kerkesa e tyre ishte per te marre nga Syri i Kalter rreth 15-20 m3/sec. Qe atehere kishte hezitime te medha, pavaresisht se Italia ishte shteti qe na ndihmonte me shume se cdokush ne Europe. Uji do merrej nga Syri i Kalter, do cohej deri ne Vlore, dhe pastaj ne Puglia nen Adriatik per Acquedotto Pugliese. Impakti do te ishte real ne ate kohe, por ata do ndertonin dalje per cdo fshat te bregdetit per te pasur uje te pijshem, etj. Qeveria e Berishes ne ate kohe ja la mendimin specialisteve, ngriti nje grup oponence me 12 veta dhe ne nje Keshill Teknik te madh ne Ministrine e Ndertimit e dha OK. Problemet qe dolen ishin: humbja e nje gjinkalle te rralle te zones nga ndryshimi i lageshtires, por reale ishte efekti qe do kishte ne midhjet e Liqenit te Butrintit, pasi me pak uje do derdhej atje dhe do kishjte me shume stress termik qe mund te conte ne ngordhjen e tyre. Kjo pothuaj u vertetua se nuk qendronte. Sepse edhe vete burimi ka luhatje nga nje minimum 18 m3/sec deri ne 32 m3/sec. Keshtu ndodh me ujrat. Nuk u diskututan probleme ekonomike apo kontrate, sepse ishte heret. Edhe atehere kosto ishte rreth 1 miliard dollare, dhe ky koncension 30 vjecar do shlyhej me vleren e ujit. Pastaj do kalohej ne marredhenie biznesi. Atehere nuk kishte asnje zhvillim ne Jug, tani ka turizem. Duhet pare dhe vleresuar edhe njehere tjeter. Une kam qene kryetar i Grupit te oponences, sepse atehere Institucionet egzistonin, tani egziston politika, Salianji, Paloqe, Noka

                                            Lini një Përgjigje

                                            Më të lexuarat

                                            17:17 Bota 1 koment

                                            17:05 Sociale 6 komente

                                            17:28 Rajoni 22 komente

                                            14:47 Politika 18 komente

                                            09:42 Sociale 12 komente

                                            11:40 Rajoni 26 komente

                                            Blog Tema