VIDEO: Nga Bjellorusia në Librazhd, historia e çiftit që po rindërton jetën në vendin tonë

26 Maj 2023, 19:19Sociale TEMA

VIDEO: Nga Bjellorusia në Librazhd, historia e çiftit që po

Harta e vendeve nga vijnë punëtorë të huaj në vendin tonë, është zgjeruar edhe me vendet e Europës Lindore. 

Një çift bashkëshortësh nga Bjellorusia, Nikolai e Svetlana Shavchenka kanë riorganizuar jetën e tyre në Librazhd.8 Komente

 1. s
  shqip

  Po realizohet plani i Vukakes dhe Putinit,zbrazja e Shqiperise nga shqiptaret dhe mbushja me te ardhur nga Uralet dhe Siberia.Ramuti po punon me qef te madh ne kete drejtim dhe mire na e ben.Pleqte shqiptare besoj e kuptuan sesa vleresohen tani pasi ua mori voten,asnje qindarke rritje per pensionet.

  1. K
   Kritiku

   Rama e ka fajin qe ti je idiot i lindur? Asnjeri nuk i detyron shqiptaret qe te ikin dhe asnjeri nuk i ndalon dot njerezit qe te vijne ne Shqiperi dhe te jetojne. Nese te huajt vijne ketu dhe punojne duke ndertuar jeten, perse te mos e bejne edhe shqiptaret kete gje? Shqiptaret ngelen duke u ankuar dhe asnjeri nuk punon ashtu siç duhet. Nuk vjen asgje nga hiçi siç kerkojne shqiptaret. Kur dalin ne bote shqiptaret pastrojne edhe halete por ne Shqiperi nuk bejne as pune ne shtepine e tyre. Ulni koken dhe punoni dhe mos u ankoni sepse asnjeri nuk po ju merr gje.

  2. Y
   Ylli

   Keta jane punetore te medhenj.

   1. L
    Latif Shejtani

    Asnje nga keta deputete nuk duhet te votohet ne te ardhmen. Preshidenti jo e jo.

    1. P
     PENSIONISTI

     Brevi i ri i Shqiptareve duhet te kuptoje se me pune u jetoka edhe ne Shqiperi .

     1. P
      PENSIONISTI

      Brevi i ri i Shqiptareve duhet te kuptoje se me pune u jetoka edhe ne Shqiperi .

      1. S
       Sançi Pançi pri Librazhdi

       Ne jemi shtet "gallate"..! Po kush jemi ne Amerika,Gjermania,Anglia ,apo Franca ,qe edhe pse nuk "pje*dh" per keta 'çapaçulët' ,prap po i beëjnë dëm këta 'emigrantët' lindorë. Këta që po vijnë kështu 'emigrante' si me katapultë dhe në zona të caktuara,do t'a 'lulëzojnë' zonën me punën e tyre dhe jeta e fshatarëve që kanë brsktisur gjithçka do të jetë më e bukur! Tung!

       1. R
        Rikardo

        Sa do te mire e te zellshem te jene lindoret jane njerez te cilve nuk u zihet bese, nga ana tjeter perendimoret edhe njerez te thjeshte te jene kane parime baze te ngulitura mbi ligjin jeten ne komunitet nderin etj...ne jemi popull 100% perendimor kush nuk ndihet i tille ska vend ne ballkan

        Lini një Përgjigje