FOTOT: Tuneli i Llogarasë drejt përfundimit

26 Maj 2023, 10:31Sociale TEMA

FOTOT: Tuneli i Llogarasë drejt përfundimit

Punimet në kantierin e tunelit të Llogarasë po ecin me ritme të shpejta. Kështu shprehet kryeministri Edi Rama në një postim në Facebook.

Tuneli është hapur në të gjithë gjatësinë e tij prej 6 kilometra, teksa aktualisht vijon puna për armatimin e plotë.

“Pas hapjes plotësisht në 6 kilometrat e tij, punohet me ritëm të lartë për armatimin e plotë deri në përfundimin e kësaj vepre strategjike”, shkruan kryeministri Rama.

Punimet në këtë kantier u vizituan pak ditë më parë edhe nga zv.kryeministrja Belinda Balluku.

35 Komente

 1. V
  Vin

  sa do gezohet Samir Mane, ja ben dhe tunelin si e deshi

  1. A
   Apandesiti

   He mo se me fondet e veta e boni

   1. R
    Raimond vlonjati

    Hahahahaha. Kete do thoshaj dhe une. Kemi Parti Socialiste qe punon vetem per Milioneret , dhe e quajne veten sociaiste -

    1. X
     Xham Ajka

     Natyrisht, Raimond. Kur ke perballë nje Parti Demokrato-komuniste ultra të majtë, me një komunist fanatik ne krye, PS-ja behet e djathte. Shiko vetem ata qe shkojnë mbrapa Saliut ne mitingje. Vetem të djathte nuk jane. Ata Jane vetem disa fakire qe PD-ja e Saliut u premton ose roje ne spiraled dhe shkolla, ose assistance sociale. Nje parti qe shan oligarkët nuk është parti e djathtë. Gjithë ai elektorat i djathte, ne vend që të mbeshteste Alibeajn si perfaqesues i të djathtes, vajtem mbrapa Sali Komunistit. Ndersa to qan hallin e PS. Rama nuk pyet se nga i merr votat. Fletet e votimit nuk jane të majta apo të djathta. Janë vetem copa letter qe të mbajne ne pushtet. Kur ta kuptojë të djathtet këtë, Rama do kete bere nja 20 vjet kryeminister dhe do iki vete: "Vazhdoni ju, se unë mbarova punë."

    2. I
     Illyrian

     Pse Samir Mane?

    3. a
     avangurdi

     ka shkuar per inspektim ekspertja e tuneleve dora vete BB dhe jep instruksione inxhinjereve se si duhet te veprojne. bir selman i nenes

     1. H
      Hordhia e ndyre e Sali Rrumpallës

      O koqe kandari. Sipas teje, të mos shkojë ministrja per inspektim? Ajo nuk shkon t'u japë mend, se mend u jep ti, por ajo shkon të marrë vesh se ku janë dhe sa duan të mbarojnë. Kur ta pyese ai i madhi secsibshkojne punimet, çfare të thotë ajo? "Me tha Avangurdi mos shko, dhe unë nuk vajta." Prandaj ju të bëni nder edhe kur shani, sepse as të shani nuk dini. Ne vend që të inspektohet pasuria e saj personale - si ishte ne 2013 dhe si është tani, dhe si u bë procedura e tenderit, ti flet budallalleqe me mendtë e Saliut.

     2. I
      Ilirjan

      Kete vere ndoshta jo, por veren e 2024 besoj do te jete i kalueshem.

      1. P
       Pilo Lala

       Tyneli do behet gati per te kaluar ne Qershor 2024, gati per sezonin turistik 2024.

      2. B
       Bobo

       Te behet rruga Tirane - Durres nje rruge me 6 korsi dhe korsi emergjence me pare, se eshte me e rendesishmja per nje Komb te tere dhe ka rendesi strategjike, me pas rruget qe u interesojne okigarkeve jashte e brenda pushtetit.

       1. N
        Nik

        Unë besoj se do bëhet kjo rrugë që me të drejtë e shtroni ju si emergjencë.

        1. L
         Ledina

         Te behet rruga Kombinat-Plepa dhe te lehtesohet rruga Tirane -Durres...

        2. S
         Schopenhauer

         Është tunel civil, jo ushtarak! Jo armatimin, po Armaturën!

         1. S
          Sulo Pepja

          Jo Armatim! Jo Armaturë! Por Beton i armuar! A e kuptove tani o Inxhinieri Schopenhauer i leshit!

          1. S
           Schopenhauer

           I dashur Sulo, Unë nuk kam lidhje fare me inxhinierinë, thjesht doja të nënvizoja ndyshimin e kuptimeve të të dy fjalëve. Atëhëre ndoshta i bie që të shkruhet: “Po punohet për beton-armimin e tunelit”. Por jo , Armatim!

           1. P
            Pepe suloja

            Beton i armuar? Dmth po ju afrove afer te godet me arme?

            1. a
             anti25642654censurë

             o sulo nuk quhet ARMATIM,por thjesht ARMIM! beton arme,përdoret për të quajtur betonin e lidhur me hekur!kur një tynel përforcohet me beton të armuar quhet armim!jo armatim!përveç gazekarucëve të kristalit askush tjetër nuk e përdor këtë gomarllëk!

            2. S
             Shëndet i thua, plaç të thotë.

             Oooo Suloooo, Çfare të pickoi a derezi? Pse more kot? Ne nente fjalë qe shkruajti ai Schopenhauer, nuk lexova ndonje ofendim. Pse more me vrap automatikun? Apo je nga ata qe të vrasin per nje fjalë goje? Dhe të thashë, ta kishe mbaruar ate dreq shkolle nate. Jo dhe jo ti. Nuk me duhet shkolla - thoje. Ja tani, e shikon ç'na bëre?

           2. T
            Toni

            Ta gezoje Samir Mane

            1. L
             Loku

             Nuk gezohet Samiri po politikanet e te gjitha kraheve,se Samiri eshte administratori i parave te tyre.

            2. S
             Skraparliu

             Gezohu ti saimiri,blendi,frangaj,zeni malltezi etj.dy kunjtal dhe do merni me vete.

             1. D
              DUKATASI

              S do gezohdn greket e Himares

              1. B
               Bëllinda Njëshi

               Si dhe sa vrima e Bela-së!

               1. P
                Pensionisti

                E ç’më hyn në punë mua?!

                1. a
                 anti25642654censurë

                 ndoshta me të fut brënda,kur të të fusin në arkë,dhe ti mbyllin dy hyrjet??si shtëpi e fundit?? ti ndoshta do një hu?ai do të të hynte në punë, a në bythë??

                2. P
                 Pensionisti

                 Po mire rroget tuaja i ngritet, por indeksimi i inflacionit duhet te ishte bere 1 prill 2023 per pensinistet, tani thoni do beget ne Tetor 2023, te presim e te shofim ne pensionistet, se rritje pensoni as qe nuk u shkon neper mend. Eshte e turpshme qe te kete pension nen 20000 leke si ne qytet e ne fshat, njerzit nuk mund te jetojne as minimalisht per buke e gjize. Tani mbas zgjedhjeve doni te ngrini edhe energjine ekrktrike kur dihet se hidrocentralet jane ne kutat max dhe cmimi eshte shume por shume i lire, me kosto tehet te ulet, por mos harroni sr do kere zgj3dhje prap e pjesmarja mund te jete15-20% e nuk dihet kush fiton.

                 1. F
                  Fatmir

                  Identik si hapja e tunelit te Murrizit!?

                  1. F
                   Fatmiri

                   Identik i perfunduar si ai i Murrizit!?

                   1. T
                    Timi tha boti

                    Tani e tutje shqiptari mesatar do haje me luge floriri flm kryemistrit gjithemon ne sherbim te me te dobetit ????

                    1. m
                     mirel

                     Nje tjeter premtim i mbajtur qe do i sherbeje zhvillimit te turizmit ne Rivieren shqiptare....duan apo nuk duan shqupisat ndyresira te Salikadavres, kjo nuk ka rendesi fare.

                     1. S
                      SPARTAK

                      tani ne palase nga tirona shkohet per dy ore...te samir manja sdo shkoje populli i thjeshte....gezohuni o kafsheri qe u bote me rruge europiane....QELLIMI JUSTIFIKON MJETIN....

                      1. H
                       Hypesi I cmendur

                       Ooo xhigant kur do behet tuneli uji i ftohte Italy se eshte project I majko karit

                       1. H
                        Hypesi I cmendur

                        Ooo xhigant kur do behet tuneli uji i ftohte Italy se eshte project I majko karit

                        1. H
                         HIEJA E HIMERES

                         TUNELI LLOGORAMA, NJE KRYEVEPER ME VLERA TE PERJETESHME MBAREKOMBETARE. KEJO KRYEVEPER MADHORE DHE TUNELI I KRRABES DUHEJ TE ISHIN BER PREJ KOHESH NGA QEVERRIA E MENDER LAVERIT DHE MENDER MEMUTIT POR ATYRE U PUNONTE MENDJA PERFEKT VETEM PER INTERESA TE TYRE DHE KULISHAVE TE TYRE. MENDER MEMUTI SHPENZOI QINDRA MILIONA PER ASFALTIMIN E RRUGES PER NE FSHATIN E TIJ TE NEVERITUR CORRUSHIN. TA GEZOJE POPULLI TUNELIN E KRRABES, TE LLORAMES EDHE FITOREN E EDI RAMES.

                         1. p
                          pinoku

                          Ky tunel duhej. Sepse lidh bregdetin me kryeqytetin. Himariotët u bënë grekë edhe sepse nuk kishin komunikim tokësor apo hekurudhor me Tiranën. Edhe televizioni i TIranës me zi shikohej. ndërkohë që greku kishte ngritur antena të fuqishme për stacionet e tij televizive që i drejtonte drejt Himarës dhe mbarë Bregdetit. Flas për vitet 70 të shekullit të kaluar. Se gjatë kohës së pushtimit turk Greqia lejohej të hapte shkollat e saj në Bregdet, Korçë dhe deri Elbasan, në një kohë që turku ua kishte ndaluar këtë të drejtë shqiptarëve. Prandaj tuneli ështê i nevojshëm. Tiranë -Himarë tani do të bëhet për tri orë!

                          Lini një Përgjigje