Veliaj publikon fotot: Tirana do të ketë sheshin ceremonial që meriton!

25 Maj 2023, 21:07Sociale TEMA

 

Veliaj publikon fotot: Tirana do të ketë sheshin ceremonial që

Shumë shpejt Tirana do të ketë një shesh të madh fundor në Bulevardin e Ri. Lajmin e mirë e ka dhënë vetë kryebashkiaku Erion Veliaj, i cili ka publikuar foto se si do të duket në finale ky shesh që pritet të jetë një tjetër atraksion në kryeqytet. “Me ndihmën e qeverisë së Katarit, e cila na miratoi një grant 11 milion euro, nisim së shpejti PUNËN për realizimin e projektit të sheshit fundor në Bulevardin e Ri! Mirënjohës për Emirin e Katarit, Al Thani, por edhe ambasadorit në Tiranë, Al-Marri. Tirana do të ketë sheshin ceremonial që meriton”, shkruan Veliaj.

Sheshi i ri do ndërtohet në pjesën fundore të Bulevardit të Ri, përgjatë Lumit të Tiranës, dhe do të ketë disa hapësira pedonale për qytetarët. Po ashtu, do të krijohen parqe në të dyja anët e lumit, si dhe hapësira të tjera çlodhëse e argëtuese për fëmijët dhe të rriturit.

5 Komente

 1. K
  Klajdi

  Po ndonje xhami do ket ne qender o lum Velo?

  1. B
   Baliu

   Jo foto, po imazhe te krijuara me grafike kompjuterike, apo simbas modes te krijuara me AI.

   1. G
    Genti

    Nuk duam xhami se na mori lumi me keta pseudo miw sharlatane!!

    1. A
     Arbërori

     Meqënëse është një fond i dhuruar nga një vend arab, jam kureshtar të di një gjë; çfarë emri do t'i vënë sheshit, emër arab?

     1. I
      I djathtë

      Emri besoj do t’i vihet, o arab të qofshim falë se prej teje kemi dalë

      Lini një Përgjigje