"Kolegët tanë me vila, na mbrojnë Belerin për tokat, kur kanë zënë toka për vete" - Artan Hoxha: Unë ha sufllaqe se s'ma mban xhepi, ndërsa këta....

26 Maj 2023, 08:55Sociale TEMA

"Kolegët tanë me vila, na mbrojnë Belerin për tokat,

Artan Hoxha thotë se Prokuroria ka prova me video për Fredi Belerin, i cili akuzohet për blerje votash, por ato nuk mund të dalin ende pasi prishen hetimet. 

Hoxha ka qenë mjaft i ashpër në emisionin "Të Paekspozuarit", ku pati debate të forta mes tij dhe zëdhënësit të fushatës së Belerit. 

Sipas Hoxhës, ka kolegë të tij gazetarë me vila në Tiranë dhe bregdet, që sot mbrojnë Belerin që po "lufton" për tokat në Himarë, ndërkohë që sipas tij, kanë "zënë toka për vete". 

"Janë disa kolegë që paguhen mijëra euro dhe thonë që qeveria po ble gazetarët për çështjen Beleri. Këta me vila, këta të Kodrave të Diellit, të Zamirit në Palasë, që e kanë lart buxhetin, tani mbrojnë Belerin. 

Ai thotë se janë zënë tokat, ky ka zënë tokat vetë... Unë maksimumi kur shkoj atje ha sufllaqe, se aq ma mban xhepi.

Kam dëgjuar që thuhet nuk ka prova. Pastaj kalon te pjesa që ka regjistrim audio. Në fakt është në video, me zë dhe figurë. Ka provë dhe ajo është me zë dhe figurë. Është kapur zoti Kokaveshi atje. Si lidhet me Belerin? Zoti Kokaveshi është gjë kandidat?

Zoti Kokaveshi që ditën e parë, kam parë shqetësim edhe nga mediat greke, ai nuk ka qenë në burg por ka qëndruar në spitalin publik, për t’i ofruar ndihmë mjekësore. 

Zoti Beleri, prej ditës së martë, ndodhet në spitalin e burgut, jo në qeli. Edhe ai është në ndihmë mjekësore. Që të qetësojmë ambasadën greke, mediat greke, dashamirësit, etj.

Pse e bëri Prokurori i Vlorës? Kur i është vendosur pajisja përgjuese, nuk u provua ajo që kërkohej, u bë në rastin e dytë. 

Në rastin e dytë kishte frikë për dekonspirim dhe forcat kanë vajtur nga Tirana. Meqenëse veprimet janë bërë në mbrëmje vonë, si do ta lëshonte prokurori i SPAK?

Po të mos ishte Rama, nuk kandidonte Fredi Beleri. Ai Fredi Beleri që ka duart me gjak. Ai qen bir qeni, ka djegur flamurin e Shqipërisë. Ai qen bir qeni nuk duhet të ishte atje! 

Të kam thënë që ky person do të krijonte këtë problematikë. Sot Shqipëria dhe Greqia kanë një problem në kancelaritë europiane dhe në SHBA", tha ndër të tjera Hoxha. 

17 Komente

 1. A
  Anonim

  ha sufflaqe por kur ke per te bere dicka mjeksore leket per ne turqi i gjen.....

  1. I
   Ilirjan

   Greku si gjithnje...fshehur si gjarperi ne ferre...feshferit... anonim... i lindur per t'u zvarritur! Qenie e SHPIFUR!

  2. z
   zalli

   Se si, se sa ,se qysh nuk mund te them,po qe mbreme te emisioni te pa ekspozuarit kam pare nje gazetar SH Q I P E T A R,te verte ,z,Artan Hoxha.Respekte dhe admirim per Artan Hoxhen.

   1. a
    astrit

    O njerez sherri nuk eshte per ate qene birqeni Beleri por per aptimin e bregut te detit te "Bregut shqiptar"

    1. N
     Nul Moka

     Ke qenë në breg ti Astrit?....... Nuk ka më asgjë çfarë të zaptohet........ . Nuk ka mbetur cep deri 1 km larg detit pa u zaptuar........... Ja ata gazetarët që thotë Tan Hoxha i kanë zaptuar...... Fevziu, Shkullaku, Çani, Frangaj, Qimi........ . Këta që mbrojnë kriminelin grek Fredi Belerin, që ka vrarë me dorën e tij dy ushtarakë shqiptarë dhe plagosur tre të tjerë............ . Kjo ka ndodhur në kohën e Berishës që sot e kandidon së bashku me Metën......... . Berisha, që për interesat e veta e shet Shqipërinë natën dhe e qan ditën.

    2. R
     Referendum per arrestimin e koleres sali

     Problemet me kancelarit europiane,nuk jane shume nga ky qen bir qeni zi,por nga dyshja hajduto kriminele berishovic meta monika,keta dy familje antishqiptare ju intereson sa me shume probleme sepse nuk jane te afte te zgjidhin probleme,kujtojne se do vijne ne pushtet me babale dhe populli i tregoi vendin,ashtu sic ishin paralajmeruar

     1. P
      Pilo Lala

      Punet me Kancelerite e Europes nuk i ka fare problem , i zgjidh Edi Rama. Edi nuk pje.rdh fare per greqine, nuk e ka fare ne liste. Saliu dhe Ilir Meta nuk duhet te ringjallnin poroblemin grek ne Himare. Ai problem ishte shuar keto 12 vjet, keta e ndezen per interesat e tyre. Kam pershtypjen qe do gjendet nje zgjidhje e ndermjetme midis Edi Rames dhe Kryeministrit Grek.

     2. L
      Lexonjes

      eee kush loz bixhoz e vertete qe sja mban xhepi per buke

      1. j
       janulles me sqepar kokes

       shko ore plere

      2. V
       Vito mashtruesi, shoku i Nikos se Orneles se Varuz

       Kur e merr ne dore shqiptarizmen Artan Hoxha, qe lahet 1 here ne muaj e ankohen koleget ne studio se nuk i rrine dot afer se mban era perc, atehere mjere shqiptarizma. Nevilaaaa, i thuaj burrit te lahet me shpesh !

       1. K
        Kafazi

        edhe ti ndonje bythqir lulishtesh do jesh

        1. V
         Vito mashtruesi, shoku i Nikos

         Nevila, mos e prish gojen.

       2. €€€

        Po te mos ta mbante xhepi haje supe pule me bustina ne shtepi ,jo sufllaqe ne fast food.

        1. s
         shpetim

         Vertet?Ku i gjen lejket per Meksike, Kolumbi, Dubai ti?!

         1. B
          Besniku

          Ne lexuesit nuk jemi per te vleresuar ne eshte gazetar qe ha apo jo sufllaqe, qe eshte i lare apo jo, qe eshte kacurrels apo pa floke. Ketu kemi nje shkrim per Belerin, per faktet videot e shperndarjen e listes me emra te ekipit operacional n mediat greke. Pra ketu eshte fokusi dhe cdo cperqendrim tjeter, dihet se ku e ka qellimin.

          1. d
           dikur

           Ore ate vidion me ate papun grek qe bente pipa , ajo po qe eshte goxha vidio. Hahahah....... Ky shqiptari Bejleri çar do i kete bere ketyre gerkerve qe e duan kaqe shume . Te kete lidhje valle ne Paun .? Ky e kenaqte papun me duket prandaj merzitet papu po t'ia prekesh Fredin.

           1. T
            Tony E

            Keni ate plehren Arian Çani qe eshte vene ne krye te ketyre gazetareve ne mbrojtje te grekeve me keq se vete greket

            Lini një Përgjigje

            Blog Tema