Arsenali nuk di të ndalet, fitore “magjike” ndaj Manchester United

22 Janar 2023, 19:30Sport TEMA

Arsenali nuk di të ndalet, fitore “magjike” ndaj Manchester

Arsenal ka marrë një fitore spektakolare përballë Manchester untied në ndeshjen e zhvilluar për javën e 21 në Premier League. 

Djajtë kaluan të parët në avantazh në pjesën e parë me Rashford pro Topcinjtë përmbysën gjithcka me Saka dhe Nketiah. 

Lisandro Martinez do të barazonte përkohësisht shifrat përpara se të ishte sërish sulmuesi Nketiah që do të ngrente peshë stadiumin Emirates me goin e tij në minutën e 90-të.

Arsenal me këtë tre pikësh shkon në 50 pikë, 5 më shumë se Manchester City por kjanë edhe një ndeshje për të luajtur.

Londinezët janë në rrugën e duhur për të ngritur lart trofeun e kampionit të Premier League pas gati dy dekadash.

Lini një Përgjigje