“Asllani është e ardhmja”, ish-sulmuesi italian me elozhe për mesfushorin e Kombëtares: Marota ka bërë “bingo”

3 Gusht 2022, 16:33Sport TEMA

“Asllani është e ardhmja”, ish-sulmuesi italian me elozhe

Në Serinë A ishte pa dyshim një prej lojtarëve më teknik që futbolli italian mund të kishtë parë, por fatkeqësia e ish-kapitenit dhe sulmuesit të Sampdorias ishte gërshetimi i tij me kokainën, i cili e pa që të skualifikohej në dy raste dhe t’i jepte fund karrierës si profesionit.

Por Françesko Flaki analistin mund ta bujë dhe shumë mirë madje, aq sa lidhur me merkaton e Interit ai ka lavdëruar blerjen e Kristjan Asllanit.

“Ky djalë ka cilësi të rëndësishme dhe e ka treguar menjëherë. Është i ri dhe ka një lloj vazhdimësie për tu admiruar.

Xhuzepe Marota ka parë saktë për të ardhmen dhe në funksion të Marcelo Brozoviçit, për të pasur një zëvendësues të denjë.

Gjithsesi, që Asllani të japë dhe të përmirësojë rendimentin është e rëndësishme që të luajë, pasi vetëm duke shpenzuar minuta mund të rritesh”.

Lini një Përgjigje