Dhuna në derbin Tirana-Partizani, arrestohen 4 tifozë, 2 në kërkim

4 Dhjetor 2023, 13:57Sport TEMA
Dhuna në derbin Tirana-Partizani, arrestohen 4 tifozë, 2 në

4 persona janë arrestuar nga policia e Tiranës për aktet e dhunës të regjistruara në derbin e kryeqytetit Tirana-Partizani një natë më parë.

Policia bëri me dije se në vijim të veprimeve hetimore për situatën e krijuar, gjatë dhe pas kësaj ndeshjeje, janë identifikuar dhe shoqëruar në komisariatet e Policisë, shtetasit që dyshohet se kanë hedhur flakadanë në fushë dhe që kanë ushtruar veprime të dhunshme.


Deri tani janë arrestuar 4 shtetas: D. A., 21 vjeç, R. M., 35 vjeç, Q. C., 19 vjeç dhe E. D., 19 vjeç, të gjithë banues në Tiranë.

- Advertisement -
Janë proceduar në gjendje të lirë 3 shtetas, njëri prej tyre 14 vjeç, dhe R. B., 26 vjeç, G. X., 24 vjeç, të tre banues në Tiranë.

Gjithashtu janë shpallur në kërkim shtetasit J. S., 27 vjeç, dhe M. B., 18 vjeç, të dy banues në Tiranë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale, për veprat penale “Prishja e qetësisë publike”,  “Goditja e sportistit, trajnerit, arbitrit, ndërmjetësit sportiv” dhe “Veprime të dhunshme në aktivitetet sportive”.

1 Komente

  1. T
    Tifozi i 17 Nentorit

    Gjykata duhet ti fuse ne burg kera maloke ,dhe te nxjeri vendim qe maloket te mos lejihen te hyjne ne stadium

    Lini një Përgjigje