Formacionet zyrtare: Shqipëria me shumë ndryshime për sfidën ndaj Islandës

27 Shtator 2022, 19:37Sport TEMA

Formacionet zyrtare: Shqipëria me shumë ndryshime për sfidën

Shqipëria përballet me Islandën në sfidën e fundit në grupit në Ligën e Kombeve, aty ku do të kërkojë fitoren për të mbajtur gjallë shpresat për një rrugë drejt Europianit, pikërisht nëpërmjet këtij kompeticioni.

Trajneri Reja ka bërë disa ndryshime krahasuar me sfidën e tri ditëve më parë në Izrael, teksa Sokol Cikalleshi luan me shiritin e kapitenit në krah të Uzunit në sulm, ndërsa Lenjani merr vendin e Hysajt në të majtë, në rreshtimin 3-5-2.

Klaus Gjasula konfirmohet sërish në qendër të mbrojtjes me tre, rol që e ka bërë edhe me Darmstadtin, por edhe për rreth 60 minuta në Izrael, ndërsa Ramadani ka marrë vendin e Kristjan Asllanit para mbrojtjes.

Formacioni i Shqipërisë:

Formacionet zyrtare: Shqipëria me shumë ndryshime për sfidën

1 Komente

  1. C
    Cerriku

    Kombetarja e Shqiperise do triumfoje vetem atehere kur ne Formacionin e saj te mos kete me futbolliste nga krahina turko-kosovare..keta te fundit asnjehere nuk kane luajtur per shqiperine vetem e kane ndershkuar. Ne kohen e Enver Hoxhes Kombetarja perbehej vetem nga futbollistet tane dhe fitonte me ekipe te forta . Sot na e ka mbushur shushunja i korruptuari Duka e mbushur ekipin me koqevare ..Loqejani,Ramadani,Bajrami,Berisha,etj.

    Lini një Përgjigje