Kaka zgjedh 11-shen e preferuar, lë jashtë Lionel Messi-n

8 Shkurt 2024, 19:00Sport TEMA
Kaka zgjedh 11-shen e preferuar, lë jashtë Lionel Messi-n

Ish-futbollisti i njohur Ricardo Kaka ka zbuluar formacionin e tij ideal, të përbërë nga lojtarë me të cilët ka ndante dhomën e zhveshjes apo është përballur kundër tyre.

Ajo që bie në sy në 11-shen e tij ideale është mungesa e argjentinasit Leo Messi. Në formacionin e hartuar përshiheshin emra të njohur të futbollit botëror, por për kapitenin e Albiceleste nuk kishte vend.

Kaká zgjodhi Didën në portë, mbrojtja me Cafú në të djathtë dhe Roberto Carlos në të majtë ndërsa në qendër vendosi italianët Maldini dhe Nesta.

Në mesfushë rreshtohen Iniesta, Zidane dhe Pirlo ndërsa në sulm treshja Ronaldinho, Ronaldo fenomeni dhe Cristiano Ronaldo.

6 Komente

 1. E
  ENTSOE

  Ekipi ideal!!

  1. K
   Kur ke talent dhe nuk ke tru

   Kaka,paska te njejten permbajtje portugisht dhe shqip.Por vec tani nje kake e thate.

   1. T
    Tifoz

    Edhe per mua kjo 11 me pelqen

    1. L
     Lexhenda

     Na hengsh kaken o Kaka! ????????????????

     1. P
      Paramount

      kakaja e beri kak

      1. A
       AS

       Cdonjeri nga Brazil, Milan, dhe Real Madrid. Skuadrat ku ky ka luajtur.

       Lini një Përgjigje