Milan-Leao nuk ka marrëveshje, "divorci"shumë pranë

31 Janar 2023, 12:30Sport TEMA

Milan-Leao nuk ka marrëveshje, "divorci"shumë pranë

Si të mos mjaftonte ecuria shumë negative në nisjen e këtij viti, Milan po vuan edhe me çështjen Leao.

Sipas medieve italiane, portugezi ka refuzuar përsëri rinovimin, kjo pasi ai nuk është bindur nga oferta e drejtuesve, të cilët i kanë ofruar 6.5 milionë euro në vit, por Leao kërkon 7 milionë.

Jo vetëm kjo, pasi tani agjenti i portugezit kërkon që klienti i tij të mos ketë klauzolë largimi më të lartë se 80 milionë euro, pasi ai po punon për transferimin e Leao-s në verë.

Chelsea ka hequr dorë nga sulmuesi dhe dy skuadrat pretendente për momentin mbeten Manchester City dhe Bayern Munchen, ndërsa kontrata aktuale e 23-vjeçarit skadon në qershor 2024.

Lini një Përgjigje