“Për fat të mirë erdhëm të kualifikuar”, Silvinjo shfajësohet pas barazimit: Nuk kemi shumë kohë për të punuar gjëra të reja

20 Nëntor 2023, 23:23Sport TEMA

“Për fat të mirë erdhëm të kualifikuar”,


Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo, ka deklaruar se ekipi kishte shfaqur vështirësi të mëdha në ndeshjen e sotme për shkak të ndryshimeve të shumta që ishin bërë në rreshtimin e kuqezinjve.

“Kjo është një skuadër e vështirë, ata janë guximtarë që japin gjithçka në fushë. Nuk është e thjeshtë, në dy ndeshjet e fundit të Ishujve Faroe në transfertë, ndeshjet janë zgjidhur me vështirësi.

Për fat kemi ardhur të kualifikuar se kemi luajtur ndaj një ekipi të vështirë.

Problemi është gjithmonë ai që kemi pak kohë për të punuar, e nis një ndeshje me një koncept ndryshe, pastaj lëvizjet ndryshojnë, krahët lëvizin, mesfusha nuk ishte me tre por me dy. Të gjitha në një ndeshje, është e vështirë.

Në fund mund të hidhnim dy sulmues, menduam diçka ndryshe. Por këta kundërshtarë janë kështu. Aq sa Republika Çeke që është shumë e fortë, e zgjidhi me vështirësi në fund”, tha Silvinjo pas sfidës.

6 Komente

 1. L
  Liku - Kush me shan per debat nuk ia mban

  Turp turp turp ! Ne nje ndeshje ku na bllokuan goditjet nga larg , ne nuk ditem te benim asgje. Ne evropian kane per te na shembur ne gola.

  1. k
   kot

   Sot u vertetua se ç'kombtare kishte Shqiperia; nuk e di por kaq dobet s'kane qene asnjehere. Kjo tregon se kjo skuader nuk ka stabilitet. Sot mund te kishte pesuar dhe gol dhe pastaj le te ngriheshin flamujt ne qiel se futbolli luhet ne radhe te pare per spektakel pastaj per ekonomi tregu ma merr mendja, ndryshe le te lozin bixhoz. Shume dobet, pa asnje lidhje me veprime sporadike individuale, pa moral

   1. S
    Shqiptari

    Silvinjo me kte ndeshje mos ta pafshim surratin legen ndeshje e turpshme , vjen vendi fundit te degjeneron komplet , kerkon te shfajsohedh mut e kthyet festen ne vaki ju dhjefdha ekipin.

    1. L
     Lani

     Si ndeshje kooperativash ishte

     1. D
      Deshtarak

      Pirdh , pirdh Silva. Po pse I bere ndryshimet? U bere dhe ti si skipetari, te infektuan

      1. T
       Tifozi kuq e zi

       Kte bluz kush e ka dizajnuar fmija i kujt çuni ed Rames , apo nipi armand dukes , ikni mer se nuk lat gje pa perçudnuar çfar esht ajo shqiponj , nese do te kishte vet shqiponja goj do ju shante çju mbante pragu ju qe e keni shemtuar me qellim ne ate derexhe o maskarenj , dilni serioz mos merni mendjen e atij psikopati qe kemi kryeminister se nuk lat simbol pa perdhunuar ne kte vend , maskarenj , uniforma komtares duhet serioze , futbolli nuk esht loj pokemonash , nuk esht vendi per ti plotesuar deshirat xhdo idjoti apo gomari qe i ka pjerdh truni , ruani seriozitetin e ksaj bluze , duket silvinjo me kte bluz qe ka veshur sikur e kan mar nga kopshi me drek , karagjozat ordiner te vendit tim .

       Lini një Përgjigje