Rastet e Dakut dhe Mujës, zyrtari i Kosovës akuzon FSHF-në: Dy futbollistët ishin tanët, Shqipëria na i mori duke punuar pas shpine

14 Shtator 2023, 11:26Sport TEMA

Rastet e Dakut dhe Mujës, zyrtari i Kosovës akuzon FSHF-në: Dy

Në Kosovë prej ditësh po zhvillohet një debat për shkak të afrimit të Milrind Dakut dhe Arbnor Mujës te kombëtarja shqiptare. Të dy lojtarët ishin pjesë e listës së Sylvinhos për dy sfidat me Çekinë dhe Poloninë, ndërsa kjo ka shkaktuar trazira në Kosovë.

Nëpër media herë flitet se dy lojtrëve nuk u dha mundësia të luanin me Kosovën, e disa të tjerë akuzojën FSHF-në. Pikërisht menaxheri i përfaqësueses së Kosovës, Barjam Shala në një intervistë për “Top Neës” ka folur për këtë çëshjte. Shala akuzon FSHF-në që ka punuar prapa shpinës për afrimin e Dakut dhe Mujës, ndërsa thekson se futbollistë që kanë mbajtur veshur fanelën e Shqiëprisë u janë ofruar Kosovës, por këto të fundit nuk i kanë grumbulluar për të respektuar “Fair-Play”-n mes dy federatave.

“Kemi pakënaqësi të brendshme dhe duhet të kemi, sepse është stërtepruar. Ne i kemi kuptuar kur FSHF-ja i është ofruar lojtarëve me prejardhje nga Kosova dhe iu ka ofruar shansin të luajnë për Shqipërinë, por të merren futbollistë që kanë luajtur për Kosovën në miqësore, kjo është përtej reprocitetit dhe bashkëpunimit të dy federatave. Kjo është përtej frymës sportive. Dy futbollistët e fundit (Mirlind Daku dhe Arbnor Muja) ishin pjesë të ekipit tonë kombëtarë edhe në grupmosha, ndërsa Shqipëria i afroi duke punuar prapa shpinës sonë dhe joshur ata.

Kemi pasur disa raste kur futbollistë nga Shqipëria kanë shprehur dëshirë për të qenë pjesë e Kosovës në momente të ndryshme të karrierës së tyre, por për shkak respekti ose të themi fair-play me Federatën Shqiptare ne nuk i kemi afruar ata futbollistë. Ata na janë vetë-ofruar por s’dua t’ua përmend emrat që t’i vendos në ndonjë pozitë të palakmueshme dhe të gjykohen në Shqipëri. Kemi pritur një trajtim të njëjtë, por nuk ka ndodhur.

Në fund, ai nënvizoi se duhet të vendoset një rregull që nuk e lejon lojtarët e njërit shtet të shkojnë te tjetri.“Kjo nuk shkon në të mirë të asnjërit nga ekipet kombëtare, është dukuri që duhet të shikohet edhe njëherë dhe të kemi një lloj vendimi që futbollistët e njërit shtet të përfaqësojnë atë shtet dhe të tjerët shtetin tjetër. Kaq është kjo punë”, deklaroi Shala.

51 Komente

 1. T
  Taulant, Katana 138

  Jam dakort me gjykimin tuaj por ne kete rast mbeshtes veprimin e FSHF-se dhe te futbollisteve qe zgjodhen Kombetaren Shqiptare.

  1. p
   pjeter

   Jand tanet thote ky mjeshtri!! E ça do te thote?? Jeni pronarere te tyre? Ata nuk mund te vendosin?!! Edhe Rashica, Rrahmani, Muriqi qe ka lujt me und.21 ishin tanet! E pastaj? Ku shkuan??!!te serbi??!! Jo per Kosoven!! E per kete duhet te merzitemi? Absolutisht qe jo, Kosove apo Shqiperi,nuk duhet te kemi meri!!Zgjedhin djemte se ku duan te luajn!! Puna ndryshon kur behet fjale per te tjera federata, aty behet fjale vetem per interes personale e familjare, dhe raste kemi boll!!

   1. l
    la dhit,u be zabit

    Ky kosovari,nuk duket kaq budalla sa prezantohet:Por dhe gomaret e kane marre vesh,qe nje lojtar luan ne ate ekip apo vend qe i pelqen.Nuk ka pare ky derdimen qe dhe afrikanet tani perfaqesojne dhe luajne pothuaj ne te gjithe shtetet europiane. Nuk e di a e ben dot ku lloj robi te ruaj bagetine ne vend te njerzve.

    1. P
     Pilo Lala

     Kosova vuan nga ndjenja e inferioritetit. Duke filluar nga Kryeministri, e deri tek keta te Sporteve, kane alergji nga suksesi i Shqiperise. Jo vetem ne futboll, ne cdo fushe. Edi Rama emeroi 2 Ministra nga Kosova, vete Kosova filloi ta shante e sulmonte keta 2 njerez te talentuar. Kur ata iken si Ministra nga Qeveria e Edit me nje eksperience te madhe, sot ne Kosove nuk i perfill njeri, nuk i therrasin as ne studio te japin mendimet e tyre per ceshtje te ndryshme qe ka sot kosova, vecanerisht Diplomacine e Jashtme, ku Caka ishte Minister i Jashtem i Shqiperise, dhe padyshim di shume gjera nga detyra qe ka pasur.

     1. L
      Lani

      Hajde tani sebep për sherr tjetër! Është turp për ata që dinë se çfarë është turpi.

     2. S
      StudioE2

      Respektoj "shalet" ne pegjithsi, por jam gjithashtu jam i sgurt se, shales ne fjal i pari qe do tja kish vendosur koburen ne ball do ish baca Ademi.

      1. t
       tifozi

       Me bukur se e ke thene nuk behet. Heroi i popullit tone, Adem Jashari nuk e dha jeten per te patur dy shtete shqiptare ne kufi me njeri tjetrin, por per bashkimin kombetar. Cdo shqiptar i vertete punon per tu bashkuar ne nje shtet te vetem, pasi ne fund te fundit, Kosova eshte krahine e Shqiperise, njesoj si cdo krahine tjeter e saj. Te luash ne perfaqesuesen kuq e zi, eshte enderra e cdo sportisti, prandaj eshte e kote qe te akuzohet FSHF-ja per thirrjen e lojtareve kosovare, pasi ata nuk jane prone e askujt, por jane djemte tane dhe luajne per kombetaren qe perfaqeson te gjithe shqiptaret kudo ku jetojne. Pamvaresisht se e ndjek kombetaren kosovare dhe gezohem per cdo fitore te tyre, nuk me vjen mire te shoh djemte e saj te vishen me ngjyrat e nje flamuri qe nuk eshte i tyre. Keta mender zyrtare te Federates Kosovare, duhet te punojne me FSHF-ne per te organizuar nje kampionat te perbashket dhe te dalin me nje kombetare te perbashket. Po pritem qe te na bashkojne te tjeret, do te mbetemi keshtu sic jemi perjetesisht. Askush nuk ta fal bashkimin, por duhet me e marre vete. Nuk ka se perse te kemi nje vije kufitare midis Shqiperise e Kosoves.

      2. N
       Noci

       Ata jane nenshtetas me kombesi shqiptare,me dy dhe tre pasaporta dhe kane te drejte te zgjedhin.Ketu nuk behet fjale per para,por per deshiren.Me sa kemi degjuar ishte babai i Dakut qe tha se prisnin ftesën nga Kosova e cila nuk erdhi qe ne e donim me shume deshire.Pra ndoshta edhe Federata Kosovare ka nje fare faji.Sidoqofte ne jemi mesuar t'u gezohemi njelloj fitoreve si ketu si ne Kosove

       1. P
        Plaku

        Ja dhe nje sher budalla tjeter. Shqiperia i mori pa deshiren e tyre dhe i futi ne thes?

        1. D
         Dardan

         Kosova eshte Shqiperi, mesa duket Bajram Shala e do Serbi. Kosove shtet-eshte nje marrezi. Kosova shume shpejt do te bashkohet me trungun ame_Shqiperine, dhe serbet e veriut me Serbine.

         1. R
          RONI

          Dardan @ Kosova eshte mut qe te hashe ti dhe kurre nuk ka per tu bere Shqiperi me terroriste islamik

          1. R
           Rojtari

           O Roni, hajd ma rruj njehere.

           1. L
            Labi

            Bravo Roni ,eshte tamam si sithua ti ,por ke haruar qe ata quhen koqevare

            1. p
             pjeter

             Ata ti i quan loqevare?? Fiks per njeres si puna jote i kane, kane loqe edhe per te ti var ty ne qafe! Lab ti mut? Labet jane tjeter gje!!

            2. L
             Loku

             Ata gjakprishet me yjet e verdhe (koqevaret dmth), jo shqiptaret e Kosoves. Ne jemi nje ta dhe do jemi gjithmone. Mos pergjitheso kot!

             1. f
              fiq fikaqis

              Roni ,tu bofsha t sum@s mir grekaqis qy m ke.Mos ja jep papus grekaq @umen po ma jep mu qy ta rregulloj per merak.

           2. T
            Trump

            Keta te FFK ne vend te marrin pergjegjesite, vazhdojne hane mender ate qe s'thuhet, vetem e vetem pse Shqiperia po shkon ne Europian. Mentalitet ballkanas, meqe vete jam ne mut, hajt ti prish pune tjetrit. Krijojne polemike vetem me e destabilizuar gjendjen e shkelqyer brenda ekipit shqiptar. Po ju o FFK, aty e kishit Dakun o legena, pse nuk e ftuat ? Me Mujen e njejta gje. Pse do t'ju presin juve ata derisa te mbyllni ju pazaret, o plera? Ky flet sikur ata jane femije qe FSHF i paska genjyer me karamele. Merrni pergjegjesite dhe jepni doreheqje te paafte, ngelet si llapaqena Shqiperia Shqiperia, te gjithe ua kane fajin juve, vetem ju qenkeni pa faj. Jeni bo si ato kurvat e keqija llapa llapa. Bravo FSHF qe nuk i lë ne balte shqipet. Perpara Kombetarja e shqiptareve!

            1. n
             nacionalisti

             mos fol me, fiks

             1. I
              Illyricum Sacrum

              je i mdh..super oergjigje ke shkrujt,,,te lumte

              1. N
               Nje prind

               Kosova mos u indinjove nga intervista qe dha Babai i Lojtarit Daku ? Nuk kane faj cunat qe jane te mire asShqiperia qe i perkrah jeni ju fajtoret qe nuk i dalloni dot dhe kur ata shkelqejne ju thoni na i mori Shqiperia, xhvishuni nga mentaliteti se Gaboni rende si dhelpra me rusht

               1. D
                Dave

                Mëse i saktë.

               2. S
                Shqiperia kombetare e te tere shqiptareve

                Nul mbulohet muti me shurre. Derisa kane pritur por nuk i keni ftuar athere kane te drejte te zgjedhin persa kohe kane kombesi shqiptare. Po te kishin luajtur qofte dhe nje minute ne ndeshje zyrtare me kosoven nnuk do ekzistonte ky debat. Ka UEFA rregulla te qarta per keto gjera. Ai retegui i lindur e rritur ne argjentine dhe mqns se thirri argjentina zgjodhi italine. Kamoranezi po ashtu.

                1. e
                 eli

                 Degjo ti more llumbac! Nuk po flas ketu per lojtaret shqiptare-kosovare,por c'do futbollist,ne c'do vend te botes,mund te luaje ku ti doje kokrra e qejfit,ne rast se nje shtet i huaj e pajis ate me pasaporte.Me kombetaren shqiptare kane shprehur deshiren te jene pjese edhe lojtare afrikane qe kane luajtur me klubet shqiptare.Ne shtetet e fuqishme ne futboll dhe jo vetem, ky eshte kthyer ne trend tashme.Si mund te kerkosh ti qe federatat tona te vikan rregulla bllokimi,qe ne fakt nuk ekzistojne askund!!!Me kombetaren shqiptare duhet te vije te luaj c'do sportist qe e ndjen qe ka gjak shqiptari,se gjuhe e zakone sigurisht qe i kane te gjithe kosovaret,ashtu sic i ke edhe ti! Por ti nuk ke gjakun! Po ve re se kohet e fundit jane shtuar shume zerat qe e konsiderojne Kosoven si nje shtet,qytetaret e se ciles kane nje origjine shqiptare,por qe tani jane nje komb i ri dhe kjo sidomos qe kur ate vend e drejton VV-ja.Kuptohet qe kjo eshte nje strategji dhe jo nje rastesi.Por nje gje ta dish ti dhe gjithe te tjeret si ti!Shqiperia eshte vendi ame!!!Kosovaret jane vrare,dhunuar e perdhunuar,vjedhur e syrgjynosur nga serbet,se kane ngritur zerin e kane thene se:-Ne jemi shqiptare!!!Po qe se te paret tuaj do kishin pranuar te quheshin kosovare dhe jo shqiptare ne kohen e Jugosllavise, prinderit tuaj nuk do te kishin kaluar kalvarin qe kaluan.Por jo ata nuk e bene edhe pse e paguan me gjithecka!Tani fatkeqsisht edhe me ndihmen e predikimeve te profetit Albin Kurti ju jeni shtuar shume dhe duket se kjo strategji po funksionon.Sidomos qe keni aleate edhe pothuajse te gjitha mediat audiovizive.Por une jam i bindur se dashuria per Shqiperine dhe flamurin shqiptar kurre nuk do fashitet ne zemrat e shqiptareve te Kosoves edhe nese vjen nje dite qe qeveria e saj ta ndaloje me ligj mbajtjen e flamurit kuq e zi,ashtu sic po doni qe lojtaret "tuaj",te mos vijne te luajne per "ne"!Kete bindje e forcoj sa here shoh autobuzet e mbushur me tifoza nga Kosova qe udhetojne gjithe diten,per te ardhur e per te pare kombetaren e tyre!Kombetaren tone ketu ne Tirane!!

                 1. M
                  Merrini mbrapsht....ju lutem na beni kete nder....

                  Pune turko-arabesh...merrini mbrapsht kujt po i "rruhet ".....ne se shkojm ne Gjermani tipa te tille do te nxjerrin "bojen" ne mes te Europes me islamizmin e tyre.....me mire te fitoj Cekia dhe Moldavia...dhe te skualifikohemi se sa te shkojm e te leme name Stadiumeve te Europes......me kto analfabete islamike.........tragjedi....

                  1. S
                   Sqepari

                   Pse,o Zot, shqiptaret nxjerrin cdo 10' nga nje budalla, si ky Shala?

                   1. S
                    Shqipria esht dhe Kosove

                    Ne kerkojm bashkim komtar Ku flet dy shtete. Po PSE more zotri Nuk do ti te fitoj shqipria .

                    1. B
                     Bujar Kanapari

                     Nuk kane deshire te luajne me per Kosoven, sepse kuptuan qe Kosova ka perfaqesuese dhe jo kombetare ne futboll. Kombetarja shqiptare perfaqeson jo vetem Shqiperine, por te gjithe shqiptaret ne bote, edhe shqiptaret ne Kosove. Kete nuk e paskan mesuar vetem drejtuesit e Kosoves. Flamuri i Kosoves eshte flamur institucioni, nuk perfaqeson shqiptaret si komb, apo jo?

                     1. T
                      Tifozi kuqeezi

                      Pse duhet botuar lajmi i ketij mut muti.

                      1. K
                       Koli

                       Or Debil.Pse nuk hapni goje kur Gjysma Politikaneve me emrin Kosove kane marre Pashaportat e Shqipnise?Pse ju ardhja keq kur 2 Djem duan pashaportat e Shqipnise.Ju jeni Plehna,po quani Tradhtare tani keta djem.

                       1. b
                        bashkimi për drejtësi

                        Çdo lëvdatë për ata futbollist e sportist tjerë që zgjedhin KOMBËTAREN para përafrueses së Kosovës. Ata meritojnë nderim. Ky Shala dhe Ademi kanë zemrën në Serbi dhe trupin në Kosovë prandaj iu djeg. Me çfarë të drejte Ademi e Shala përpiqen të jen pronar të personalitetin e të dikujt. Askush ama askush nuk ka të drejtë të privoji dëshirën e tjetrit për interesa të veta. Përpara KUQ E ZI.

                        1. E
                         Enes

                         Te luash per kombetaren shqiptare eshte privilegj. Ata qe kane mend e kuptojne. Te luash per kosoven eshte si te luash per Kukesin. Pastaj ata kane zgjedhur me vullnetin e tyre. Pra dy djem shume te mire shqiptare te mos luajne per asnje ekip vetem sepse i paska pasur kosova kur ishin te vegjel.

                         1. A
                          Artur

                          E ore moterqira , kur lozin per shtete te tjera nuk nxirrni nje llaf nga goja , por kur lozin per kombetaren e vet , ju moterqirat e federates se kosoves , filloni beni si moterqira .

                          1. a
                           autogoli

                           E di çfar,lexova gjith komentet dhe iu jap të drejte,kurse këtij ko*es i them se qëndrimi yt vlen vetëm për antishqiptaret që duan përçarje. Ne jemi një komb ,një popull,por kur behet fjale per sportet si keto raste në futboll,kushdo ka të drejtë të zgjedhë përfaqesuesen e një shteti ku ka deshire te luaj,e cila edhe kjo varet nga oferta dhe nga dëshira e vet personit. Në rastin konkret kemi një shqiptar të Kosovës që ka vendosur të luaj me përfaqësuesen e Shqipërisë dhe minimumi ai nuk është larguar nga kombi i tij,gjë që ky tyçi më sipër në vend që të komplimentojë shqiptaret e Kosovës që japin kontribut edhe në Shqipëri,ky i hedh 'benzinë zjarrit' ,se i paskan 'vjedh pronën',se kështu i konsideroka ai ata kosovare qe zgjedhin te luajne në Shqipëri,apo diku tjeter ,"prona te vetat". Zgjedhja që të luash me një përfaqësuese,eshte personale edhe kur ka më shumë oferta,aq më tepër të kesh vetëm një ofertë,çfar do bësh do t'a refuzosh dhe t'i qëndrosh besnik "patriotizmit" arkaik e mediokër edhe sikur te luash ne një vend tjeter,jo më qe po luan për shqiptaret. A nuk eshte grupi tifozeve me te zjarrte nga shqiptaret e trevave!?

                           1. S
                            Shqiperia a do behet ndonjehere?

                            Ate qe sna e boni as armiku as armiqte serbi greqi nder shekuj jemi tu e bo neve ma se miri vet pa nevojen e tyre. Perçarjen e shqiptarve e bojn vet shqiptaret ma se miri. Prandaj kurre spo arrijme te kemi kombin natyral se jemi te mbrapsht.

                            1. B
                             Balshaj

                             Se mos i plas ndonjërit për lojtarët, thjesht donit të fitonit ca baste më shumë.

                             1. g
                              gramoz

                              Sa te trashe jeni o koqevare,perse nuk hankoheni per dy kosovaret qe luajne me Zvicren por ankoheni per keta te dy.Dihet qe sot futbolli e te gjitha sportet jane lufte interesi shkojne atje ku shperblehen me shume.

                              1. K
                               Kuq e zi

                               Shqiperia e shqptarve , kosova krahine multi-etnike qe nuk perfaqesone Shqiptaret po Serbe Boshnjak Ashkalinje Malazeze Goran Rome Egjiptiene Turq e te tjere raca , rrespekt per federaten Shqiperi qe ka hapur dyeret gjithe shqiptarve ,konkurrenca eshte e madhe por kur i krijone mundesi eshte shenje rrespekti . Humbjet dhe rrezultatet jo te pranueshme nuk jane faje i Shqiperise e as i dy futbollisteve Daku dhe Muja pasi njeri nuk ishte pjese e formacionit e tjetri rezerve nuk ishin keta qe demtuan perfaqesuesen multi-etnike e as vendimtare per fitoret Kuq e Zi.. Vetem tatuazhi Dakut ato 5 min loje ishte nje publicitet qe ju be krahines se kosoves nga te gjitha mediat boteroresa askush nuk mund ta bente me mire . Ndaj ju kosovo-centiste nostalgjike jugosllav ka ikur koha juaj

                               1. e
                                edmond( koder rreshen)

                                Tranjeri i Kosoves nuk ka arsyetimi logjik, apo ka zili,se kta sportista te Kosoves arriten andrren e cdo Shqiptari te perfaqesohen ne Komtaren e Kombit ?! Duke folur per nje situat e cila nuk ka te bej me profesionin si sportist,por me ADN e Kombit,qendra e seciles asht Shqiperia tregon se k`ta jan ajka e miljona Shqiptrave . Luftrat ,mbulimi i deshmoreve te ran te Kosoves,festat ,dasmat per trashegimin e kombit ne Kosov,jan ba me ket flamur historik kuq e zi te Kombit Shqiptar,dhe jo me ket qe ka sot Kosova,te cilin Shqiptaret nuk e ndjejn,dhe nuk ju jep emocion . Nie asht Kombi,ai asht Shqiptar,nuk ka komb Kosovar,apo Qam .Tranjeri te lexoj histori,per te kuptu te verteten e ndjesis se zemres, dhe mos nigjoj ato qe thon Kleriket parazit,se njeriu identifikohet nepermjet fes dhe jo Kombit (sic thoshte nje nga Kleriket me te lart te Kosoves para disa vitesh)

                                1. F
                                 Fuat Cela

                                 Ore kosovar! Kombetarja e Shqiperise prej vitesh i ka 80-90% te lojtareve nga Kosova. Pse pikerisht tani u kujtuat ta hapni kete teme?

                                 1. a
                                  adi

                                  Deri sa ka ffk kesi njerz ne staf jo vetem kombetarja jon e nderuar kuq e zi por do te perftojn edhe vende tjera nuk shkon kush te deshtimi por te suksesi siq eshte tani fshf

                                  1. M
                                   Mikel Shestani

                                   Persh! Me vjen keq per fjalorin jo etik te disa individeve.Sot duhet t' a duam me teper njeri tjetri.Nuk kemi pak te " KEQINJ".Ne jemi nje komb.Duhet te gezohemi me sukseset e perbashka ne cdo fushe te jetes.Ka ardhur koha, qe ne, SHQIPTARET te caktojme nje dite , ku te kendohen hymnet kombetare, te kendohet dhe kercehet shqiptarce.Per ne, po afron PRANVERA...

                                   1. A
                                    Artani

                                    Ku krahasoheni dot ju me FSHF, kombetarja shqiptare edhe pse me breke neper kembe, ka tradite ne keto pune. Futbollistet vijne luajne per fanellen kuq e zi, per flamurin kombetar, jo per flamurin blu me yje.

                                    1. S
                                     Shqiptari

                                     Jam shum dakort me kte kosovarin , federata jon ta ndaloj dakun dhe ate tjetrin duke luajtur me fanellen ton , ose te dalin vet te thon pse erdhen tek ne , nese kosova si aktivizoj ne nuk jemi komtare mbeturinash , federata shqiptare e ka per detyr te mbledhi lojtaret shqiptar te shqiperis dhe shqiptaret e maqedonis qe flamur komtar kan flamurin shqiptar , kta na perkasin ne , kosovaret lerini te qet kan kombin e tyre histori komtare kan xhaferr deven , se Adem Jashari nuk ish dakort gjall ne bot per ate flamur qe ka kosova luftoj me flamurin e u vra me flamurin ton , kurse shala dhe kosovaret e tjer kan flamurin e vet , ne shqiptaret kemi lojtar plot sot per te ber dy komtare ne dhe shqiptaret e maqedonis kemi element plot

                                     1. B
                                      Boro e ramizi

                                      Perfundimisht nje pjese e kosovarve si puna e ketij zyrtari te ffk-es cdo dite po e trgojne veten se jane bukeshkale dhe disa padashje e shumica me dashje po cojne uje te mulliri i babaserbit(bashkim nderzim vllazerim)duke futur percarje te papare mes shqiparesh. Respekt per patriotet e vertete shqiptare te kosoves, ropt ku ti kene patriotet e fb-ut dhe percaresit.

                                      1. T
                                       Tifozi plak

                                       Ai ka te drejte .FSHF duhet ti marre nese djemte afrohen vete me vullnetin e tyre .Suksesi i Shqiperise eshte edhe sukses i Kosoves dhe anasjelltas .

                                       1. l
                                        lesh e li

                                        Daku eshte shqiptar, pra nuk eshte joti dhe vetzgjodhi shqiperine. Po ata qe linden ne shqiperi dhe zgjodhen greqine apo italine cfare do u thuash? Eshte vullneti tij, o njeri, liria e mendimit.

                                        1. M
                                         Moqevari pa tru ne kok

                                         Cna thot ky rota e karit , helenet ngriten autokratori me peshengritesit tane dhe ne nuk u ankuam , peshengrites qe cuan ne Greqi medalje ari dhe argjendi , kampione bote dhe Europe dhe ky shpirt ngushti navtregon dy futbollist te thjesht ……yyyyt bythqirat e Albin pordhes …..debila qe turperoni Kosoven ……

                                         1. A
                                          Arti

                                          Jam shume dakorde ka plotesishte te drejte ne qofte se jane nga Kosova duhet te luajne per Kosoven po qe se bien dakorde te dy federatat atehere po ,prandaj ai ka te drejte.

                                          1. F
                                           Fatos

                                           Zgjedhja behet me zemer, shikoje edhe njehere intervisten e Mirlind Dakut pas ndeshjes Me Rep Ceke dhe nuk ka me nevoje per koment. Po tifozeria " Plisat" tradhetare jane qe e kane ndjekur ekipin kombetar te Shqiperise kudo neper bote ?

                                           1. B
                                            Bobi

                                            Ky zoteria eshte turpi i shqiptarise. E para, kombetarja shqiptare eshte e shqiptareve. Qofte nga Shqiperia, nga Kosova, nga Presheva, nga Ilirida apo nga dispora. Ju keni nje perfaqesuese ose representacion sic e quani ne shqipen e bastarduar qe flisni ca nostalgjike te Druzhe Titos. Cfare jane ngjyrat blu dhe e verdhe per ju? Boshnjake Jeni apo Ukrainas? Prandaj rregulloni federaten e dallaverave qe keni, fytni nje fryme dhe mentalitet evropian ne sjelljen tuaj dhe fokusohuni ne zhvillimin e futbollit ne moshat e reja. Vijne trajnera te huaj dhe thone: "po mesojme tek futbollista te rritur ato qe jashte i di nje 9 vjecar ne Hollande"

                                            1. t
                                             tuno

                                             O menaxher Shala, futbollistet nuk jane kolopuçe, por dine se ku shkojne dhe ku firmosin. Ne France, disa futbolliste me dy neneshtetesi (Marok, Algjeri dhe te tjera vende afrikane), kur s'gjejne nje vend ne kombetaren franceze, shkojne e luajne me te tjera ekipe. Ndaj, deri ne grupin Shpresa, futbollistet jane te autorizuar nga FIFA te nderrojne kombetaren. Nese nje kosovar gjen vend si titullar ne ekipin e Shqiperise, s'shoh ndonje te keqe vendimin e ketij apo atij per te qene titullar.

                                             Lini një Përgjigje