Shqipëria pa dëshirë, ndëshkohemi sërish në fund nga Islanda që 90 minuta luajti me 10 lojtarë

27 Shtator 2022, 22:52Sport TEMA

Shqipëria pa dëshirë, ndëshkohemi sërish në fund

Shqipëria nuk ka mundur të fitojë as në ndeshjen e fundit të Nations League përballë Islandës, duke e mbyllur aventurën në këtë kompeticion me një barazim 1-1.

Kundërshtarët luajtën pothuajse 90 minuta me 10 lojtarë, duke llogaritur këtu dhe shtesat në të dyja pjesët e lojës, për shkak të një kartoni të kuq të mbrojtësit Gunnarson.

Kuqezinjtë kaluan të parët në avantazh në minutën e 35 të takimit me anë të një goditje me kokë të Ermir Lenjanit. Ndeshja foli e gjitha për djemtë e Rejas, kjo për shkak dhe të inferioritetit numerik të islandezëve, por nuk ishte thënë të përfundonte kështu.

Në minutën e 96 të takimit, atëherë kur mendohej se gjithçka kishte përfunduar, miqtë gjejnë golin e barazimit me Anderson, duke kthyer fërshëllimat në Air Albania dhe tronditur stolin e Rejas, i cili nuk gjen një fitore prej thuajse 10 ndeshjesh.

Me mbylljen e ndeshjeve në grupin e 2 të Ligës B, Shqipëria renditet në vend të tretë me 2 pikë, duke lënë pas vetëm Rusinë e skualifikuar për shkak të luftës në Ukrainë.

7 Komente

 1. R
  Riek

  Loje skandaloze Lojtar amator Trajner kufome Me pak fjale TE NEVERITSHEM te gjithe qe nga federata e deri tek lottare!

  1. D
   Durrsak i vjeter

   hani mut te gjithe, duke filluar nga gazetari. gjithmone ne ndeshkohemi. na ka shkerdhy klani "DUKA". me ate shkjerdhate trajner. pra jemi te gjithe bythqire, si skuader dhe si nacjonale. i vetmi qe po bon qef me kurva dhe leke eshte Armand Duka.

   1. l
    liku--Kush me shan per debat nuk ia mban

    Asnje suprize asnje deshtim. Shqiperia kete force ka eshte skuader super modeste. Ne e kemi vendin ne Ligen D me Luksemburgun , Andora , Gjibraltar , ..... Barazimi i sotem ishte sukses. Fajin e kane disa pseudo specialista qe ne leter dhe me fjale ia ngrejne nivelin skuadres tone.

    1. k
     kle

     Te gjithe ata tifoze qe ngriten parrulla kunder lojtareve por jo kunder Dukes.Robt ku ti keni.Mercenare jeni ju plehrat e Dukes. Nqs Rusia nuk do ishte perjashtuar ne sot do ishim ne ligen C aty ku e meritojme pasi aty na ka cuar mafiozi i super korruptuar Duçja i FSHF.

     1. p
      po sonte Reja e kishte Fajin eeeee yyyyyyyyyt

      Rrespekt Kosove gjakun e shqiptarit ,qe nga abrashi qe luan me gjak ne fuhse e deri ke Ylli qe shenoj Golin Lenjani ,i cili eshte nga te paktet qe e ka perfaqsuar Kombetaren tone denjesishte e luajtur me shpirt . Rrespekt Lenjani nga gjithe shqiptaret gjithe tifozet . Difekti i perhershem i Shqiperise ,doli edhe njiher ne pah dhe na ndenshkoje . Ka me shume se 30-vjet qe KOmbetarja Shqiptare peson ne minutat e fundit .Gjithmon .Pra kjo eshte nji Semundje nji Difekt i joni ,i liójtarve shqiptare jo i Trainerit .Mesoni te pranoni ate qe jemi ndryshe ,derdellisni kot e nuk permiresohemi kurr . Nuk i hidhet faji Traimerit se lojtaret lene lojen minutat e fundit e bien ne gjume . Eshte Mikrob Shqiptare jo i huaj .Boll me .Personi gabimet tuja si lojtare e mos u mundoni t'ja hidhni te tejrve

      1. P
       Pisha

       Më vjen keq për kombëtaren tonë nuk e meritojmë të jemi këtu ,lojtarët tanë nuk janë të këqij...na ka munguar edhe ca fati të shënojme...sidoqoftë jeni tanët dhe ju duam.

       1. e
        e ka ven ne Bast rezltatin Duka (1-1)

        Imagjinoni sa do ket qen si quote ne Bastet Europiane barazimi (ben gol Shqiperia dhe Islanda barazon ) Duka ka futur ne baste 1 000 000 € dhe e dini sa ka fituar Mbrem vetem ? 14.5 Miljone . Tani vazhdoni e derdellisni per Rean etj . Duke ju zgerdhihet ne surrate tifozave .Kulmi ktu s'duhet te behet me fjalle per Futboll

        Lini një Përgjigje