Uzuni luan i dëmtuar, trajneri i Granadës flet për sulmuesin shqiptar: Kishte shqetësime, ju tregoj pse e aktivizova

25 Shtator 2023, 14:34Sport TEMA

Uzuni luan i dëmtuar, trajneri i Granadës flet për sulmuesin


Granada pësoi një tjetër humbje në kampionat, kësaj radhe përballë Las Palmas me rezultatin 0-1.

Titullar në këtë takim ishte dhe sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Myrto Uzuni, i cili u aktivizua dhe pse kishte një dëmtim.

Sipas trajnerit të Granadës, Pako Lopez, shqiptari u aktivizua pasi në stërvitjet e fundit kishte shfaqur shenja pozitive.

“Gjatë javës Uzuni kishte pasur shqetësime në kuadriceps, por testet dhe gjendja e tij mu dukën pozitive, për këtë arsye e aktivizova”, u shpreh Lopez.

Lini një Përgjigje