Xabi Alonso te Liverpool? Drejtorii Leverkusen-it u jep fund aludimeve dhe zbulon të ardhmen e trajnerit

13 Shkurt 2024, 10:57Sport TEMA
Xabi Alonso te Liverpool? Drejtorii Leverkusen-it u jep fund aludimeve dhe

Drejtori i Përgjithshëm i Bayer Leverkusen, Simon Rolfes u ka dhënë fund lajmeve për të ardhmen e Xabi Alonso-s, të cilin mediet e lidhnin me kalimin te Liverpool apo edhe te Real Madrid.

Në një prononcim zyrtar, Rolfes theksoi se Xabi Alonso do të vazhdojë të jetë trajner i Leverkusen.

“Nëse Xabi Alonso qëndron? Po, jam i sigurt për këtë. Kontrata e tij është një gjë, fakti që ai ndihet rehat, me familjen, me veten dhe që e di se çfarë ka në këtë klub është një tjetër gjë.

Domethënë këtu ka një ekip të shkëlqyer që do të ketë perspektiva të shkëlqyera edhe për vitin e ardhshëm”-deklaroi ai.

Lini një Përgjigje