Kumbaro: Organizimi i “FESTA”, një javë dedikuar turizmit

9 Prill 2023, 20:38Turizëm TEMA

 

Kumbaro: Organizimi i “FESTA”, një javë dedikuar turizmit

Në Tiranë u zhvillua Konventa Ndërkombëtare e Turizmit nën logon “FESTA”, një event i rëndësishëm që bëri bashkë personalitete shqiptare dhe ndërkombëtare, si edhe aktorë të linjës për të diskutuar mbi sfidat e zhvillimit të turizmit, si një sektor potencial me kontribut të madh në ekonomitë e vendeve.

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro u shpreh se, kjo ishte një javë dedikuar turizmit, me mijëra pjesëmarrës online e ne sallë, nga 38 vende të botës që tani janë bërë miq të Shqipërisë.

Kumbaro falënderoi veçanërisht skuadrën e Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit për përkushtimin në mbarëvajtjen e këtij eventi.

“Por gjithë sa pamë në ‘FESTA’ s’do të ishte e mundur pa përkushtimin e sinqertë, angazhimin orar pa orar, harmoninë e grupit dhe koordinimin perfekt të skuadrës së mrekullueshme të Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit. Me zemër organizojmë gjëra që na bëjnë krenarë dhe me zemër ju falënderoj për gjithçka”, u shpreh ministrja, ndërsa ndau foto të ekipit të Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit.

2 Komente

 1. V
  Vito mashtruesi, shoku i Orneles se Varuzhanit

  Hajdute dietash!

  1. o
   o mire se na erdhe

   Gezuar javen e romozonit kumbaro HANEM!

   Lini një Përgjigje