Rama krenohet me turizmin: Ka ikur koha kur kishte plehra nëpër rrugë, tani mediat e huaja po na bëjnë reklamë

18 Gusht 2022, 17:41Turizëm TEMA

Rama krenohet me turizmin: Ka ikur koha kur kishte plehra nëpër

Kryeministri Edi Rama ka publikuar së fundmi një shkrim promovues të CNN për rivierën shqiptare, i cili është pasqyruar me foto nga Ksamili.

Rama shkruan në "Facebook" se ka ikur koha kur Shqipëria paraqitej si një vend i mbytur nga plehrat dhe se tani jemi futur në një rrugë tjetër.

“Ky është edhe sezoni turistik me mbulimin më të madh në mediat ndërkombëtare Koha kur Shqipëria verore dilte tek-tuk në ndonjë media të huaj, si vend i mbushur me plehra i përket të kaluarës, tanimë kemi hyrë në një rrugë të re”, shkruan Rama.12 Komente

 1. P
  Plazhisti

  Po ik o idiot. Shko njëherë në dhermi ku nga ora 11 deri ne 12.30 nuk lahesh dot nga muti qe hedhin beachbaret qe jane bere si kerpudha. Na u shpif

  1. V
   Vlonjati

   Rregullo ujrat e zeza ne dhermi dhe ne lungomare o Ram. Se i vodhe leket e BE. BE ja dha fonde dhe per ujrat e zeza ne lumgomare po i hengren ti dhe shoket e tu. Dhe qytetaret lahen te ujrat e zeza. Pastaj quan mosmirenjohes vlonjatet ti

   1. T
    Transparent

    Verteeeet ???!!! Hahahahaha. Dil nje shtetitje.....Lere Facebook-un disa ore dhe dil...

    1. V
     Vlonjati

     Ore thuaji Olsi Rames boll perdori mafiozin Lul Morina per te ndertuar hotele ne dhermi. E shkerdhyet nga mafia kete vend. Deri dje perdorje Petrit Fushen dhe vllain e tij super trafikant droge. Sot po merresh me lul morinen. Plehr

     1. v
      vlora.vlora

      shiko plehrat ne vlore ne rrugen kryesore ,dhe ne lungomare qe te qelbin gjithe diten ,ka nja dy vjet dhe kjo situate eshte ,se kuptoj per cfare mburesh ,mos te themi per ate projektin tend te ndritur qe nga banka credins ,e deri te porti qe s ke ku te kalosh me ato pemet pa lidhje

      1. B
       Berisha Sali

       Ti na duhesh kryeminister edhe 3 mandate te tjera ,qe Shqiperia te barazohet me shume vende te europes ,e mbas teje dihet qe mandatin e 7 e mer Veliaj e vazhdon me tutje ,urime per punet qe po ben dhe suksese Z.Rama

       1. R
        Robert cimcakizi

        Je me i miri dhe me ngjane,,te dua shume...

        1. E
         Edi

         Problemi i ujerave të zeza do vazhdojë. Dhermiu, Jala, Himara, Vunoi, Qeparoi u bene me shetitore por pa kanalizime. Ti z.Rama e dije që në fillim. Bashkë me atë arkitektin tënd gjerman që bënte vizatime dhe fuste lekët në xhep. Mos u kenaq me një foto të CNN që ndoshta edhe e ke paguar. Ta mban xhepi tani. Fati yt që maskarenj si Berisha dhe Meta janë në qarkullim (ose mbani njëri-tjetrin) se në një shtet normal as një javë nuk mbijetoje. Me mire terhiqu, futi një vize, ndonjë zhgarravinë dhe hapi rrugen të rinjve.

         1. x
          x

          Nuk e di se per çfar kupton ky me fjalen "plehra"

          1. A
           Astrit

           Rame bej nje udhetim ketu afer ne Bisht Palle, e pastaj na flit per plehrat. O Rame te pakten shkruaj ne ndonje gjuhe te huaj se me shqipen te del boja si renacak!

           1. O
            Olsi kurva Rama

            Your wright prime pordha/muti minister of joke country with no men! Jo me plehra ne Tirane hmmm!, plehrat Jan vendors ne kryeministri. We all know that you even know that you just don’t want to admit

            1. S
             Saliu

             Sa te jesh ti une, Iliri dhe te tjeret nuk futemi ne burg!

             Lini një Përgjigje